Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 13:40, 18 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Dzięki Dziewczyny za pochwały, ale spodziewałam się trochę lepszego efektu. Niby jest duża ta największa kula, ale ginie trochę pod tym świerkiem. Kulki od razu przeszły chrzest, bo deszcz je polał na maksa.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 13:47, 18 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Evchen napisał(a)


Domi... Twój ogród to prawdziwe Uroczysko Zauroczyło mnie całkowicie... Jak Ty to robisz, ze wszystko tak pięknie gra?....


Ja ja to robię???Hmm...przesadzam, dosadzam, dokupuję, rozdaję bez żalu"nieudane" zakupy.Cały czas myślę o ogrodzie i potencjalnych zmianach: jak coś kupię- nie wsadzam od razu, przymierzam w różnych miejscach szukając najlepszego zestawienia, stawiam na jakiś czas w donicy i przyzwyczajam się do nowego widoku. Dwie kulki z cisa stoją w donicach już kilka miesięcy, bo nie znalazłam dla niech TEGO miejsca.

Czyli okazuje się, że mam dobry sposób U mnie też muszą swoje odstac zanim je zadomowię na ogrodzie Tylko, ze mój ogród a Twój to niebo i ziemia...
A kulki cudne


Wiele razy już tak miałam, że kupiłam roślinę z myślą o konkretnej rabatce, a po przymiarce okazało się, że jeszcze lepiej wygląda w innym miejscu. No i później trzeba przesadzać, zamieniać itp. Nawet jak jestem pewna, że coś wsadzę tu i tu, to i tak przymierzam roślinkę w różnych miejscach, bo może się okazać, że odkryję lepsze zestawienie, niż to pierwotne.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 13:54, 18 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Enya73 napisał(a)


No co Ty, wyglądają świetnie Czy to są kule z Blomusa?


Tak.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Anita1978 17:54, 18 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Gabriela napisał(a)


Przepiękna rabata wokół latarni. Kolejny śliczny, zadbany, zielony ogród bez pór roku. Bardzo inny od mojego, podoba mi się. Pozdrawiam, będę sobie zaglądać.


Witam
jak pieknie!!!
Czy mogłabym skopiować u siebie tą rabatę? Proszę!!!!
Mam właśnie na środku ogrodu nieudane oczko- a ta kompozycja idealna!!! Jeśli mozna to poroszę o spis roślin... Proszę!!!
____________________
ogródek Anity
Madzenka 18:12, 18 lip 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Domi ślicznie u Ciebie jak zywkle. Cieszę si że córcia zdrowo śpi za chwilę bedzie jeszcze mniej czasu na ogród bo będzie coraz bardziej absorbująca
kule śliczne, ale blomus jest strasznie drogi.....
Nowe trawki z żurawkami pod Rh miodzio!!!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Anita1978 18:18, 18 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
BEATA_S napisał(a)



Witaj Dominiko Obejrzałam Twój ogród i bardzo mi się u Ciebie podoba. Chętnie usiadłabym na huśtawce i podelektowała się ......widoczkami
A powiedz mi, co rośnie obok brzozy na zdjęciu ( 3 kule- 2 mniejsze bukszpany i ..?.) ta najwieksza kula to też bukszpan, bo wydaje się być żółtawy. Nie wiem czy to gra świateł czy to jakaś inna odmiana?

A mogłabym jeszcze trochę popytać??? A co na tej rabacie jest, że jest tak pieknie??? Brzoza, bukszpany i ...???
____________________
ogródek Anity
Domi 22:30, 18 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Anita1978 napisał(a)



Przepiękna rabata wokół latarni. Kolejny śliczny, zadbany, zielony ogród bez pór roku. Bardzo inny od mojego, podoba mi się. Pozdrawiam, będę sobie zaglądać.


Witam
jak pieknie!!!
Czy mogłabym skopiować u siebie tą rabatę? Proszę!!!!
Mam właśnie na środku ogrodu nieudane oczko- a ta kompozycja idealna!!! Jeśli mozna to poroszę o spis roślin... Proszę!!!


Witaj Kopiuj sobie co chcesz do woli. Tutaj znajdziesz spis roślin:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1067-ogrod-dominiki?page=132
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 22:47, 18 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Marzena2007 napisał(a)
Domi ślicznie u Ciebie jak zywkle. Cieszę si że córcia zdrowo śpi za chwilę bedzie jeszcze mniej czasu na ogród bo będzie coraz bardziej absorbująca
kule śliczne, ale blomus jest strasznie drogi.....
Nowe trawki z żurawkami pod Rh miodzio!!!!


Jak przyjdzie ten czas Marzenko, że Marta zajmie mój czas w 100%, przestanę robić i wstawiać fotki A tak serio: pewnie obniżę standardy pielęgnacyjne w ogrodzie do minimum lub poszukam jakiejś pomocy...
Co do Blomusa: dostałam duży rabat na te kule i to ostatecznie przesądziło o zakupie, no i jakość ich wyrobów.Mam od kilku lat skrzynkę pocztową Blomusa i NIC się z nią nie dzieje na mrozie, chłodzie i w wodzie. Te kule będą na zewnątrz okrągły rok, a różnie to bywa z wyrobami stalowymi... Ta stal może niby pływać w wodzie....zobaczymy ile w tym prawdy po pierwszej zimie...Najwyżej będę reklamować.
Cieszę się, że to zestawienie trawek i Rh tak Ci się podoba... Teraz jest trochę zbyt biało, ale jak Rh podrosną będzie równowaga.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 22:52, 18 lip 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Anita1978 napisał(a)




Witaj Dominiko Obejrzałam Twój ogród i bardzo mi się u Ciebie podoba. Chętnie usiadłabym na huśtawce i podelektowała się ......widoczkami
A powiedz mi, co rośnie obok brzozy na zdjęciu ( 3 kule- 2 mniejsze bukszpany i ..?.) ta najwieksza kula to też bukszpan, bo wydaje się być żółtawy. Nie wiem czy to gra świateł czy to jakaś inna odmiana?

A mogłabym jeszcze trochę popytać??? A co na tej rabacie jest, że jest tak pieknie??? Brzoza, bukszpany i ...???


Brzoza 'Youngii', kule z bukszpanu (w tym jedna z żółtymi przyrostami), 2 jałowce 'Blue Arrow", rozplenice japońskie (3szt.), goździki. Na tej rabacie z tyłu jest też bordowy berberys, jałowce płożące.
Poniżej ta sama rabatka od drugiej strony (wiosna 2012):
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Anita1978 09:13, 19 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Dziękuję serdecznie! Ta rabata na prawdę jest cudna! Jak wszystko u Ciebie
Mam nadzieję , że się nie obrazisz za mały plagiat tej właśnie rabaty???
Dziękuję jeszcze raz
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies