Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Judith 22:04, 09 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
lilarose napisał(a)
Jolu, po glinę zapraszam w okolice dawnych Glinianek Szczęśliwickich, czyli do mojego ogrodu - dostaniesz, ile zechcesz

znałam ten Twój ogród różany z innego forum - potem, jak przyszłaś na Ogrodowisko, troszkę sie zagubiłam, cos mi nie pasowało. I nie to, że leśne klimaty mniej mi sie podobają - po prostu inaczej Twój ogród zapamiętałam.
Teraz mi się to wszystko poskładało.
Pięknie miałaś z różami, pięknie masz teraz - bardzo chciałabym w końcu dotrzeć do Ciebie
Może w tym sezonie uda się uda

O! Znam działki obok Parku - kiedyś mieszkałam przy Górce .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
April 07:30, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Kordina napisał(a)
Ojejku, ale miałaś szczęście z tym albinosem, szukałam pod jakimś hasłem w nadleśnictwach, ale tylko na takie białasy trafiłam (ale też cudne ):
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-01-17/nadlesnictwo-zamrzenica-bialy-duszek-w-borach-tucholskich-lesnicy-pokazali-nagranie/



Bożena, dziś jak jechałam to mało mi się głowa nie ukręciła tak się rozglądałam za tym jeleniem. No bo skoro mieszka w okolicy to jest niewielka ale jednak szansa że znów go zobaczę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:45, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Tess napisał(a)


Fantastyczne! Rosną w cieniu? Wcale nie mają słońca? I jak je tniesz, prowadząc na pnące? A zdjęcie tych ram możesz pokazać? Sorry za tyle pytań ale chciejstwa mi się włączyły

Ależ masz cudnie wypełnione rabaty. Tak wiele różnych roślin i tak ciekawie skomponowane. Wow, zazdroszczę.


No właśnie Tess, nie rosną. Wegetują. Słońca mają, zależnie od miejsca 2-4 godziny. Taki rozproszony cień. Zrobię zdjęcia to pokażę jak tnę. Poszły na pnące od początku więc już je tak zostawiłam. Ramy to zwykłe kantówki mocowane w kotwach wbitych w ziemię. Pomiędzy mam rozpięty drut stalowy puszczony przez przelotki, co jakieś 30cm. Zrobiła się taka niewidoczna drabinka do której przyczepiam pędy. Tylko ramę widać. Chodziło mi o taki efekt lekkości. Pomysł i wykonanie własne
Nie wiem czy widać dobrze na tym zdjęciu mocowania wewnątrz ramy

przy okazji szukania znalazłam starsze zdjęcia z widokiem na wgłębnik i różankę z placykiem na którym są kamienne ławki





Ale było łyso
A tak było jak NIC jeszcze nie było
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:47, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
TAR napisał(a)


to musi byc inny ogrod ze wzgledu na inna ziemie, inne naslonecznienie, las wchodzacy do domu, wieksze zacienienie. Ma byc bardziej bezobslugowy i dziki. Udomowiony tylko przy budynku i tarasie. Co wyjdzie - sie zobaczy. Na razie robie rozkminy z przeprowadzka, musimy przewiezc domek narzedziowy a pogoda strasznie to wszystko utrudnia. Przeprowadzka tez w taka zimnice grozi na stowke choroba. Do tego szczeniak w domu plus schorowany psi staruszek. I nowy szczeniak, ktory przyjedzie 2 dni po przenosinach. Bedzie na pewno zabawnie a ja bym sie tak chciala ponudzic


Ja już się nie mogę doczekać co stworzysz
Zakładaj w końcu ten wątek. Nie w sensie że cię wyganiam ale niech się zacznie dziać
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:49, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Tess napisał(a)

No właśnie też zauważyłam, że coraz więcej szkółek wysyła bez doniczek. Ekologia czy oszczędność?


Myślę że jedno i drugie Ja jestem za. Poza tym wiesz, że jak dostajesz bez doniczki to ta roślina jest wystarczająco ukorzeniona żeby bryłę utrzymać. A ile razy dziewczyny pokazywały zdjęcia że dostawały ziemię w doniczce i COŚ wciśnięte do niej w ostatniej chwili, nieukorzenione, z marnymi szansami na przetrwanie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:51, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
TAR napisał(a)
wyjatkowo spokojna jestem na tej koncowce, wiesz ze mam juz kuchnie? konczy sie montaz sprzetu lazienkowego, tapety i jakies drobiazgi jak silikony, listwy itp. nawet drzwi wewnetrzne juz sa, ze o podlogach nie wspomne. na upartego mozna zamieszkac ale daje wykonczeniowcom te chwile zeby wszystko ładnie pokonczyli i pozamykali. lampy tez sie montuja. a ja zbieram kartony do pakowania, wiekszosc kuchni juz przewieziona i poukladana w szafkach. damy rade.


Kuchnia ważna sprawa, choć ja nie używam To doceniam jej istnienie
Ta wykończeniówka jest bardzo ważna. Wiem że jak czegoś nie zrobiliśmy od razu,to potem nigdy nie było czasu żeby ten drobiazg dokończyć. Więc też jestem za zamykaniem tematów
Jaki to fajny etap w życiu, ja uwielbiałam się przeprowadzać
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:54, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Agatorek napisał(a)


No jakoś nie zauważyłam .

Jakbyś chciała, to zapraszam z przyczepką, przyczepą. Z czymkolwiek. Trochę daleko… , ale może kiedyś przy okazji oglądania ogrodu .


No dobra, są wyjątki.
Przyczepki nie mam. Ale jak mnie odwiedzisz to możesz oczywiście zabrać ze sobą glinę, wymienię na piaseczek Bardzo chętnie.
Zapraszam
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:55, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Dorii napisał(a)
Do mnie jeszcze dalej ale też chętnie oddam trochę gliny a piasek przyjmę :⁠-⁠P


Jak tylko masz czym przyjechać to ja chętna na taką wymianę. Ja niestety nie mam przyczepki ani haka holowniczego. Ciągle był w planie...
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:58, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Rojodziejowa napisał(a)


Też mam u nich zamówione. To znaczy, że niedługo do mnie też dotrze! Jupi!! Właśnie wczoraj z utęsknieniem na zdjęcia roślinek z zamówienia haha


Oglądanie zdjęć roślinek dobre, ale takie dla nas ogrodniczek typowe To nas napędza
Ja dziś wrócę to w końcu muszę wysiać troszkę pomidorów. Nasiona kupiłam jeszcze w zeszłym roku ale gdzieś się zawieruszyły. Myślałam że były w koszyku ale zapomniałam zamówić. Okazało się niedawno że są w domu Gapa ze mnie. Mam nadzieję że się jeszcze nadają.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:02, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Gosialuk napisał(a)
Śliczne róże, przyjemnie pooglądać przy takiej pogodzie za oknem.
Przygoda z jelonkiem do zapamiętania na całe życie, szkoda, że fotki nie udało się zrobić. Mam nadzieję, że szczęście w totku dopisze. I Tobie i Mężowi.


Totka jeszcze nie sprawdzaliśmy ale chyba ktoś trafił szóstkę
Ale za jelonkiem bardzo intensywnie się rozglądaliśmy, bez rezultatu.
Czytałam u ciebie że miałaś wielosił ale zaniknął. Szkoda że nie wiesz co się z nim stało. Wiem jedno, jeszcze go dokupię w tym roku bo bardzo mi się spodobał.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies