Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 11:39, 09 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
antracyt napisał(a)
Napasłam oczy Niech już ta moja Lykkefund zostanie potworem


antracyt napisał(a)
Zapomniałam napisać, że bardzo bardzo zazdroszczę spotkania z białym jeleniem. Dziewczyny mają rację, dopływ szczęścia murowany


Lykkefund początkowo się korzeniła ale potem poszła jak burza. W tym roku muszę rozbudować jej pergolę, bo zaraz na dach mi wejdzie
Emuś już pisał o szczęściu bo był dziś na ważnym biznesowym spotkaniu w Lublinie, które poszło nadspodziewanie szybko i pozytywnie. A zanosiło się na ostrą, długą przeprawę
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 11:40, 09 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
O rety, faktycznie te róże biedne u Ciebie

Tobie biały jelonek się trafił (zazdrość) a mnie wczoraj na spacerze łoś. Psy były bardzo zdziwione, łoś chyba też .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 11:41, 09 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Magleska napisał(a)
Twoje archiwalne fotki powodują szybsze bicie serca w szczególności ,że za oknem szaro,buro i ponuro

biały jeleń -jak nic -leć po lotka


Szkoda że te róże już nigdy takie nie będą. Kilka poprzesadzam, zobaczymy czy uda się pobudzić do życia.
Lotek obowiązkowy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:43, 09 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
olciamanolcia napisał(a)
Poszło


Dzięki, znów się zaczynam wkręcać
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:47, 09 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
mrokasia napisał(a)
O rety, faktycznie te róże biedne u Ciebie

Tobie biały jelonek się trafił (zazdrość) a mnie wczoraj na spacerze łoś. Psy były bardzo zdziwione, łoś chyba też .


No bidaki, prawda.
Łoś na spacerze, no dobrze że nie zaatakował psów. Mogło się kiepsko skończyć. Gdzie ty na te spacery chodzisz? Nie pamiętam lasu blisko ciebie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mirkaka 12:00, 09 mar 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Róże fantastyczne, szkoda że słabną, jeśli masz dostęp od kogoś do gliny to możesz ich doły gliną podsypać, poza tym róże uwielbiają obornik, przekompostowany Co roku możesz je wyścielać wokół obornikiem.
Kilka z nich mam też, nie wiedziałam że masz Gipsy Boy.
Jak się zachowuje Perenial? Łapie mączniaka? W mojej okolicy łapie strasznie.
Blue for You też mam, ale posadzona na rabacie, zdominowana przez byliny, muszę wysadzić ją do donicy, bo to malutka różyczka, a w donicy może będzie dobrze wyeksponowana? U Ciebie roście w donicy chyba?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
UrsaMaior 12:51, 09 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
Na nasze warunki to piżmowe najlepsze. Moje na zapłociu szaleją jak głupie.
____________________
ogród pod lasem
TAR 14:11, 09 mar 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
pieknie wygladaja roze w towarzystwie jarzmianek

u mnie tez juz przebiski wylazly a my mamy wyznaczoną godzine W - 25 marca. Od kwietnia zajme sie ogrodem musze cos wymyslic, bo tym razem nie mam ani planu ani pomocnika. Wszystko na żywiol lecimy. Nie lubie tak prosze lubego by mi z drona zrobil filmik i wtedy sobie poplanuje ale co chce zrobic to snieg sypie i znowu caly teren na bialo. wrrr. niech ta zima juz sobie idzie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Patrycja_KG_Lu 14:13, 09 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
TAR - znam ten ból. A to śnieg, a to za duży wiatr by dron poleciał na tyle wysoko by objąć całą działkę z góry.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
April 14:25, 09 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
mirkaka napisał(a)
Róże fantastyczne, szkoda że słabną, jeśli masz dostęp od kogoś do gliny to możesz ich doły gliną podsypać, poza tym róże uwielbiają obornik, przekompostowany Co roku możesz je wyścielać wokół obornikiem.
Kilka z nich mam też, nie wiedziałam że masz Gipsy Boy.
Jak się zachowuje Perenial? Łapie mączniaka? W mojej okolicy łapie strasznie.
Blue for You też mam, ale posadzona na rabacie, zdominowana przez byliny, muszę wysadzić ją do donicy, bo to malutka różyczka, a w donicy może będzie dobrze wyeksponowana? U Ciebie roście w donicy chyba?


Niestety z gliną na Mazowszu spory problem Obornik przekompostowany mam i dostają. Na najbliższy sezon czeka 150 worków zakupionych jeszcze rok temu, więc jestem przygotowana.
Perenial pod koniec sezonu łapie trochę mączniaka tylko na nowych pędach. Poza tym jest super.
Blue for You mam w ogromnej murowanej donicy przy tarasie 1,2x2m, więc raczej tego nie zauważa i czuje się jak w gruncie. Zdjęcie z czasu gdy była jeszcze w donicy, bo taras się dopiero remontował.
Ja myślę że u mnie dla róż głównym problemem jest jednak brak wystarczającego nasłonecznienia.
Mam jeszcze wiele innych odmian ale to może pokażę następnym razem, jak oczywiście będzie jeszcze co pokazywać.
Najbardziej mi jednak żal Jacquline du Pre. Nie wiem czemu mi padła. A to przepiękna róża. Dostała miejsce nasłonecznione. Może za sucho.
Tak więc starania nie zawsze wystarczą
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies