Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 14:26, 09 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
UrsaMaior napisał(a)
Na nasze warunki to piżmowe najlepsze. Moje na zapłociu szaleją jak głupie.


Iza, piżmówki też mam i kiepsko. U ciebie na zapłociu mają masę słońca, i to lubią. U mnie niestety tego mało.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:28, 09 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
TAR napisał(a)
pieknie wygladaja roze w towarzystwie jarzmianek

u mnie tez juz przebiski wylazly a my mamy wyznaczoną godzine W - 25 marca. Od kwietnia zajme sie ogrodem musze cos wymyslic, bo tym razem nie mam ani planu ani pomocnika. Wszystko na żywiol lecimy. Nie lubie tak prosze lubego by mi z drona zrobil filmik i wtedy sobie poplanuje ale co chce zrobic to snieg sypie i znowu caly teren na bialo. wrrr. niech ta zima juz sobie idzie



Wytrzymaj jeszcze chwilkę, tyle czasu dałaś radę
Ale wiem, ta końcówka zawsze najbardziej nerwowa.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:29, 09 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
TAR - znam ten ból. A to śnieg, a to za duży wiatr by dron poleciał na tyle wysoko by objąć całą działkę z góry.


Byłam dziś u ciebie i widziałam że jesteś przygotowana do sezonu, ściągawki z oprysków zgromadziłaś zacne
____________________
April April podbija las Mazowsze
Basieksp 14:35, 09 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10338
TAR napisał(a)
pieknie wygladaja roze w towarzystwie jarzmianek

u mnie tez juz przebiski wylazly a my mamy wyznaczoną godzine W - 25 marca. Od kwietnia zajme sie ogrodem musze cos wymyslic, bo tym razem nie mam ani planu ani pomocnika. Wszystko na żywiol lecimy. Nie lubie tak prosze lubego by mi z drona zrobil filmik i wtedy sobie poplanuje ale co chce zrobic to snieg sypie i znowu caly teren na bialo. wrrr. niech ta zima juz sobie idzie


Ale Ty wiesz, że tu wiele osób czeka na relacje z Twojego nowego miejsca i ogrodu ja nie mogę się doczekać, pamiętam, że ma to być zupełnie inny ogród niż poprzedni, no i miejsce bardzo ładne, tym bardziej jestem ciekawa napewno będzie piękny, ciekawy ogród
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
April 14:39, 09 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Właśnie otrzymałam telefon ze szkółki Pietrzykowskich z zapytaniem czy już wysyłać rośliny do mnie i czy to nie problem, że będą bez doniczek. No pełna profeska. Nic tylko chwalić
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kordina 14:48, 09 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Ojejku, ale miałaś szczęście z tym albinosem, szukałam pod jakimś hasłem w nadleśnictwach, ale tylko na takie białasy trafiłam (ale też cudne ):
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-01-17/nadlesnictwo-zamrzenica-bialy-duszek-w-borach-tucholskich-lesnicy-pokazali-nagranie/

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Tess 15:09, 09 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
April napisał(a)
Ja mam dwie, prowadzę jako pnące. Dorastają w półcieniu do 2,5 m wysokości
Na szybko znalazłam fotkę, niestety bardzo słaba. Po dwóch stronach cisa mam po jednej Pomponelli, w takich ramach drewnianych. Ramy mają 180cm







Fantastyczne! Rosną w cieniu? Wcale nie mają słońca? I jak je tniesz, prowadząc na pnące? A zdjęcie tych ram możesz pokazać? Sorry za tyle pytań ale chciejstwa mi się włączyły

Ależ masz cudnie wypełnione rabaty. Tak wiele różnych roślin i tak ciekawie skomponowane. Wow, zazdroszczę.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
TAR 15:14, 09 mar 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
Basieksp napisał(a)


Ale Ty wiesz, że tu wiele osób czeka na relacje z Twojego nowego miejsca i ogrodu ja nie mogę się doczekać, pamiętam, że ma to być zupełnie inny ogród niż poprzedni, no i miejsce bardzo ładne, tym bardziej jestem ciekawa napewno będzie piękny, ciekawy ogród


to musi byc inny ogrod ze wzgledu na inna ziemie, inne naslonecznienie, las wchodzacy do domu, wieksze zacienienie. Ma byc bardziej bezobslugowy i dziki. Udomowiony tylko przy budynku i tarasie. Co wyjdzie - sie zobaczy. Na razie robie rozkminy z przeprowadzka, musimy przewiezc domek narzedziowy a pogoda strasznie to wszystko utrudnia. Przeprowadzka tez w taka zimnice grozi na stowke choroba. Do tego szczeniak w domu plus schorowany psi staruszek. I nowy szczeniak, ktory przyjedzie 2 dni po przenosinach. Bedzie na pewno zabawnie a ja bym sie tak chciala ponudzic
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Tess 15:16, 09 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
April napisał(a)
Właśnie otrzymałam telefon ze szkółki Pietrzykowskich z zapytaniem czy już wysyłać rośliny do mnie i czy to nie problem, że będą bez doniczek. No pełna profeska. Nic tylko chwalić

No właśnie też zauważyłam, że coraz więcej szkółek wysyła bez doniczek. Ekologia czy oszczędność?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
TAR 15:18, 09 mar 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
April napisał(a)



Wytrzymaj jeszcze chwilkę, tyle czasu dałaś radę
Ale wiem, ta końcówka zawsze najbardziej nerwowa.
wyjatkowo spokojna jestem na tej koncowce, wiesz ze mam juz kuchnie? konczy sie montaz sprzetu lazienkowego, tapety i jakies drobiazgi jak silikony, listwy itp. nawet drzwi wewnetrzne juz sa, ze o podlogach nie wspomne. na upartego mozna zamieszkac ale daje wykonczeniowcom te chwile zeby wszystko ładnie pokonczyli i pozamykali. lampy tez sie montuja. a ja zbieram kartony do pakowania, wiekszosc kuchni juz przewieziona i poukladana w szafkach. damy rade.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies