Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 08:12, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
UrsaMaior napisał(a)


No właśnie nie, one są na wysokości wysokich drzew sąsiada, więc słońca tyle co nic. Może to zależy od odmiany... moje to multiflora i Mozart.


Może faktycznie to kwestia odmiany.
Bardzo za mną chodzi Dinky i oczywiście Alden Biesen. Brzozowa zrobiła niezłą reklamę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:13, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Alija napisał(a)


Ja też dzisiaj miałam telefon od nich, muszę sprawdzić, co zamawiałam.


Myślałam że tylko ja tak mam Zamawiam i tracę zainteresowanie, potem muszę sobie przypomnieć
I co zamawiałaś?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:16, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Ewik napisał(a)
Roże śliczne pokazałaś. U mnie też sporo ubyło . Kwestia słabnięcia krzaka to może być tez kwestia dokarmiania , one żarłoczne są .Ja mam kilka krzaków za domem , gdzie słońca jest troche rano i troche wieczorem a tak pełen cień rzucany przez dom i niektóre kwitną lepiej niz na patelni przed domem ,gdzie b sucho jest.


Dokarmianie i woda. U mnie sucho to po pierwsze. Najlepiej nawet przygotowany dołek wystarcza tylko na kilka lat. Trzeba się z tym pogodzić i albo przesadzać albo sadzić nowe
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:23, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Aprilku, zdjęcia róż cudne i nie zmienia tego fakt, że część z nich wyprowadziła się z ogrodu. Znalazłaś dla nich godne następstwo. Nieustannie podziwiam Twój zapał w obsadzaniu tego trudnego kawałka terenu. Wykonałaś tytaniczną pracę. Wiele osób już dawno załamałoby ręce i się poddało. Po przeczytaniu Twoich wpisów zawsze mam wrażenie, że uprawa roślin u mnie to bułka z masłem, a wyzwania, przed którymi stoję, to jakieś moje fanaberie. Podbijanie lasu w taki sposób, aby zachował swój naturalny charakter, to jest dopiero wyzwanie.
Widoku jeleniego albinoska bardzo zazdroszczę. To szczęście porównywalne ze znalezieniem igły w stogu siana.


Niestety Haniu, taka prawda, działam wbrew naturze więc muszę się namęczyć. Ale ja bardzo lubię taką pracę i czasem mam wrażenie że u mnie nawet nie chodzi o uzyskanie pięknego efektu, ale o to gonienie króliczka. Ten odpoczynek i radość jaką daje zmęczenie się do stanu że leżysz i nie masz siły ręką ruszyć. Jak wtedy głowa mi odpoczywa
Co nie zmienia faktu że ci zazdroszczę dorodnych roślin, które świetnie czują się w twojej glebie. Ciągle mam przed oczami obraz róży Blue for you albo raphsody in blue - mylę nazwy, obsypanych u ciebie kwieciem, podczas gdy ja jestem w euforii gdy moja ma pięć kwiatków na raz
Jeleń albinos to było coś co z pewnością zapamiętam bardzo długo
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:26, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
sylwia_slomczewska napisał(a)
Przygoda niesamowita choc jeśli jest tak jak w przypadku psich albinosów to zawsze jakaś wada genetyczna z a tym idzie, najczęściej głuchota i słaby wzrok....
Trzymam kciuki za totka
Kochana zupełnie zapomniałam o tym, że prócz cienia masz wspaniałą różankę, a o basenie wcale nie wiedziałam


Zawsze fascynuje coś co jest jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne. A że czasem to błąd natury, no trudno, ale jaki piękny
Różanka już nie taka wspaniała, a basenu miało właśnie nie być widać Intymność zapewniona. To zwykły rozkładany basen na stelażu, nic nadzwyczajnego Ale cudownie mieć się możliwość zanurzyć w upał w chłodnej wodzie Choć czasem jest nawet zbyt chłodna z powodu cienia
U mnie znów pada śnieg, chyba jednak nici z wysyłki w ten weekend.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:29, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
lilarose napisał(a)
Jolu, po glinę zapraszam w okolice dawnych Glinianek Szczęśliwickich, czyli do mojego ogrodu - dostaniesz, ile zechcesz

znałam ten Twój ogród różany z innego forum - potem, jak przyszłaś na Ogrodowisko, troszkę sie zagubiłam, cos mi nie pasowało. I nie to, że leśne klimaty mniej mi sie podobają - po prostu inaczej Twój ogród zapamiętałam.
Teraz mi się to wszystko poskładało.
Pięknie miałaś z różami, pięknie masz teraz - bardzo chciałabym w końcu dotrzeć do Ciebie
Może w tym sezonie uda się uda


Wiesz, ja bardzo chętnie po glinę, ale nie mam jak przywieźć
Nie wiedziałam że znasz mój ogród od tak dawna, jakoś się nie zgadało albo nie pamiętam.
Jak widzisz las nie daje się tak do końca podbić, róże nie wytrzymują konkurencji
Ale oczywiście zapraszam na wizję lokalną, nie po raz pierwszy zresztą. Zwłaszcza że bywasz tak blisko mnie po zakupy roślinne
____________________
April April podbija las Mazowsze
Judith 08:52, 10 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9934
April napisał(a)


A tak było jak NIC jeszcze nie było

Uuuu, April!
Szczęka mi wpadła pod biurko i nabiłam sobie guza przez to
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 09:22, 10 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18010
Judith napisał(a)

Uuuu, April!
Szczęka mi wpadła pod biurko i nabiłam sobie guza przez to


Szał, co? Dziwię się, że April nie ma mięśni jak Pudzian .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 09:58, 10 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Judith napisał(a)

Uuuu, April!
Szczęka mi wpadła pod biurko i nabiłam sobie guza przez to


podać lód?
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 09:58, 10 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
April napisał(a)


Zawsze fascynuje coś co jest jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne. A że czasem to błąd natury, no trudno, ale jaki piękny
Różanka już nie taka wspaniała, a basenu miało właśnie nie być widać Intymność zapewniona. To zwykły rozkładany basen na stelażu, nic nadzwyczajnego Ale cudownie mieć się możliwość zanurzyć w upał w chłodnej wodzie Choć czasem jest nawet zbyt chłodna z powodu cienia
U mnie znów pada śnieg, chyba jednak nici z wysyłki w ten weekend.

A komu to wadzi, że zwykły skoro wkomponowany tak niezwykle, że tego nie widać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies