Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Agatorek 15:24, 09 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
April napisał(a)


Niestety z gliną na Mazowszu spory problem


No jakoś nie zauważyłam .

Jakbyś chciała, to zapraszam z przyczepką, przyczepą. Z czymkolwiek. Trochę daleko… , ale może kiedyś przy okazji oglądania ogrodu .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 15:58, 09 mar 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Do mnie jeszcze dalej ale też chętnie oddam trochę gliny a piasek przyjmę :⁠-⁠P
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Rojodziejowa 15:58, 09 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
April napisał(a)
Właśnie otrzymałam telefon ze szkółki Pietrzykowskich z zapytaniem czy już wysyłać rośliny do mnie i czy to nie problem, że będą bez doniczek. No pełna profeska. Nic tylko chwalić


Też mam u nich zamówione. To znaczy, że niedługo do mnie też dotrze! Jupi!! Właśnie wczoraj z utęsknieniem na zdjęcia roślinek z zamówienia haha
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gosialuk 17:17, 09 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Śliczne róże, przyjemnie pooglądać przy takiej pogodzie za oknem.
Przygoda z jelonkiem do zapamiętania na całe życie, szkoda, że fotki nie udało się zrobić. Mam nadzieję, że szczęście w totku dopisze. I Tobie i Mężowi.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
UrsaMaior 18:01, 09 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8321
April napisał(a)


Iza, piżmówki też mam i kiepsko. U ciebie na zapłociu mają masę słońca, i to lubią. U mnie niestety tego mało.


No właśnie nie, one są na wysokości wysokich drzew sąsiada, więc słońca tyle co nic. Może to zależy od odmiany... moje to multiflora i Mozart.
____________________
ogród pod lasem
Alija 19:18, 09 mar 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
April napisał(a)
Właśnie otrzymałam telefon ze szkółki Pietrzykowskich z zapytaniem czy już wysyłać rośliny do mnie i czy to nie problem, że będą bez doniczek. No pełna profeska. Nic tylko chwalić


Ja też dzisiaj miałam telefon od nich, muszę sprawdzić, co zamawiałam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Ewik 19:46, 09 mar 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Roże śliczne pokazałaś. U mnie też sporo ubyło . Kwestia słabnięcia krzaka to może być tez kwestia dokarmiania , one żarłoczne są .Ja mam kilka krzaków za domem , gdzie słońca jest troche rano i troche wieczorem a tak pełen cień rzucany przez dom i niektóre kwitną lepiej niz na patelni przed domem ,gdzie b sucho jest.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Gruszka_na_w... 20:17, 09 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Aprilku, zdjęcia róż cudne i nie zmienia tego fakt, że część z nich wyprowadziła się z ogrodu. Znalazłaś dla nich godne następstwo. Nieustannie podziwiam Twój zapał w obsadzaniu tego trudnego kawałka terenu. Wykonałaś tytaniczną pracę. Wiele osób już dawno załamałoby ręce i się poddało. Po przeczytaniu Twoich wpisów zawsze mam wrażenie, że uprawa roślin u mnie to bułka z masłem, a wyzwania, przed którymi stoję, to jakieś moje fanaberie. Podbijanie lasu w taki sposób, aby zachował swój naturalny charakter, to jest dopiero wyzwanie.
Widoku jeleniego albinoska bardzo zazdroszczę. To szczęście porównywalne ze znalezieniem igły w stogu siana.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 21:01, 09 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Przygoda niesamowita choc jeśli jest tak jak w przypadku psich albinosów to zawsze jakaś wada genetyczna z a tym idzie, najczęściej głuchota i słaby wzrok....
Trzymam kciuki za totka
Kochana zupełnie zapomniałam o tym, że prócz cienia masz wspaniałą różankę, a o basenie wcale nie wiedziałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
lilarose 21:29, 09 mar 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Jolu, po glinę zapraszam w okolice dawnych Glinianek Szczęśliwickich, czyli do mojego ogrodu - dostaniesz, ile zechcesz

znałam ten Twój ogród różany z innego forum - potem, jak przyszłaś na Ogrodowisko, troszkę sie zagubiłam, cos mi nie pasowało. I nie to, że leśne klimaty mniej mi sie podobają - po prostu inaczej Twój ogród zapamiętałam.
Teraz mi się to wszystko poskładało.
Pięknie miałaś z różami, pięknie masz teraz - bardzo chciałabym w końcu dotrzeć do Ciebie
Może w tym sezonie uda się uda
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies