Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Anda 17:19, 07 lip 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
April napisał(a)


Anda, dziękuję.
Z opalarką nie istotna firma. Chodzi mi o zasadę działania, czy to skuteczne i na jak długo. U mnie wybór padł na taką co jest mobilna, bo z elektryczną to problem bo ja mam bardzo długi podjazd, ponad 30 metrów i jeszcze w bok do ogrodu. Nie będę się szarpać z kablem.
Jeśli dwa razy do roku załatwi sprawę to by mnie nawet zadowalało. U mojego eMa działa zasada że zrobi, jak ma do tego jakąś fajną zabaweczkę. To samo z zamiataniem podjazdu. Musiałam mu kupić zamiatarkę. I tak ze wszystkim. Specjalne urządzenia do czyszczenia rynien, tarasów itd. Kupię wszystko, byle go zachęcić do pracy


Nasza też jest mobilna. Butlę z gazem M kupuje w budowlanym i używa jej też do grillowania - dwa w jednym

Ważne, aby nie używać jej w czasie wiatru i ogólnie uważać, aby czegoś nie podpalić
Na razie po tych dwóch razach jest spokój. Zobaczymy, czy do jesieni wytrzyma
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agatorek 18:22, 07 lip 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Rojodziejowa napisał(a)


Miodzio jarzmianeczka taka biała bielusieńka?


Też mi się podoba ten obrazek
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kasya 21:06, 07 lip 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42191
Jola, czy te naparstnice ci zimuja lub się wysiewaja ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Magara 23:06, 07 lip 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
April napisał(a)


Magarku, Buziak
Mam nadzieję że się zadomowiły i chociaż trochę cieszą.
Tym razem ja mam doła ogrodowego. Upał, zero deszczu a chwasty do pasa. Nie mam siły i weny nic robić.
Taki miałam wczoraj wstręt do ogrodu że wzięłam się za olejowanie tarasu, które odkładałam od trzech lat Desperacja prawda?
Tyle że dziś muszę skończyć... Będzie ciężko bo w strategicznym miejscu na palcu zrobił mi się purchel od pędzla I tak źle i tak...

Jola, wszystko od Ciebie rośnie i cieszy bardzo
Upał i brak deszczu to nie są dobre wiadomości, ale patrząc na widoczki z Twojego ogrodu - jakby to powiedzieć... I tak jest na czym oko zawiesić A wysokie chwasty łatwiej wyrywać, nie trzeba się schylać i kręgosłupa obciążać I na pocieszenie Ci powiem, że ja też właśnie podlewam, a niby coś tam u nas ostatnio padało - a sucho jak na pustyni...
Olejowanie tarasu i tak Cię czekało Dopatrywałabym się w tym akcie rozsądku a nie desperacji
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magleska 22:40, 08 lip 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Fajne te kadry bez ładu i składu

mnie też ten upał mocno ograniczył w pracach -dziś jedynie rano coś tam podziałałam i to nie za długo ,bo od 9 już się nie dało nic zrobić
tak więc głowa do góry -masz tak pięknie ,że parę chwastów nie może popsuć humoru

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
antracyt 14:34, 10 lip 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11753
Jola, zebrałam nasiona kompaktowej naparstnicy z truskawkowego poletka.
Wyślij adres na priv
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
anabuko1 21:11, 10 lip 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Fajne, ładne Jolu te naparstnice.
Zupełnie inne niż moje.
No cż moje to takie zwykłe.
Dalie też podziwiam, że juz tyle masz kwitnących.
Kiedy ty je sądziłaś ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
April 10:53, 11 lip 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10290
Sorry że nie zaglądam, ale nie ogarniam chwilowo ogrodu i forum.
Zaginął mi kot, ten rudy mainecoon co to się lansował zawsze po ogrodzie. Bez obaw już się znalazł. Nie było go 20 godzin. Powiecie, że dla kota to norma. Ale nie dla mojego, on przecież domowo-ogrodowy. Wrócił wczoraj o trzeciej w nocy i od tego czasu nie je i co gorsze nie pije. Obejrzałam, żadnych urazów nie ma. Ucierpiała chyba tylko psychika. Zdecydowanie ma traumę, śpi, nawet po domu nie chodzi.
Jak do jutra nic się nie zmieni, jadę do weta. Ale też nie chcę panikować nadmiernie.
Martwić się już czy czekać? Poradźcie bo nie wiem.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 11:00, 11 lip 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Nie panikuj, ale do weta lepiej pojechać, jak nie będzie jadł i pił. Teraz jest gorąco, trzeba pilnować, żeby się nie odwodnił. Może dostanie jakąś kroplówkę na wzmocnienie.
Tak jak piszesz, on jest w szoku i tak odreagowuje.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kasya 11:39, 11 lip 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42191
April napisał(a)
Sorry że nie zaglądam, ale nie ogarniam chwilowo ogrodu i forum.
Zaginął mi kot, ten rudy mainecoon co to się lansował zawsze po ogrodzie. Bez obaw już się znalazł. Nie było go 20 godzin. Powiecie, że dla kota to norma. Ale nie dla mojego, on przecież domowo-ogrodowy. Wrócił wczoraj o trzeciej w nocy i od tego czasu nie je i co gorsze nie pije. Obejrzałam, żadnych urazów nie ma. Ucierpiała chyba tylko psychika. Zdecydowanie ma traumę, śpi, nawet po domu nie chodzi.
Jak do jutra nic się nie zmieni, jadę do weta. Ale też nie chcę panikować nadmiernie.
Martwić się już czy czekać? Poradźcie bo nie wiem.


Jedz, zrób najpierw badania krwi profil rozszerzony
I tak co jakiś czas trzeba kontrolnie robic przecież
W taki upał przyda się kroplowka podskórna nawadniajaca może z duphalite jesli nie je.
Kot nie może nie jeść po od razu siada watroba
Dla kota Głodówka bardzo szkodliwa
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies