Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród.

anula_wn 20:16, 20 mar 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Bogdziu, to nieprawdopodobne ile ptaków do Ciebie przylatuje ! ile gatunków
chyba przyciągasz wszystkie ptaszyny z okolicy

Gratuluję 500!
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Bogdzia 20:55, 20 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
alinak napisał(a)
Bodziu mnie już nie raz azalie japońskie omarzły, ale listki puściły nowe i żyją .
w tym roku też u mnie masakra w ogrodzie . jeden RH. poległ. w całości zostanie tylko jedna gałązka jak obciacham te suche . mahonia do zera , aukuba tez do zera. nie wiem co będzie z trawami i bylinami .
przesadzałam dzisiaj RH , spod świerka były w kompletnym cieniu i sama wiesz jak pod świerkiem nic nie rośnie


No cóż Alinko nic na tą zime nie poradzimy. ja tez mam nadzieję że nie stracę tych japońskich bo to moje ulubione ale pewnie kwitnąc w tym roku juz nie beda. Na szczęście problem dotyczy dwóch gatunków, pozostałe lepiej wyglądają. Dobrze zrobiłas że przesadziłaś te rh , w lepszych warunkach będą lepiej rosły i kwitły.O mahonie bym się nie martwiła bo odbija ale aukuba moim zdaniem do ogrodu się nie nadaje w naszym klimacie.O trawy i byliny tez bym się nie martwiła. Zaraz zaczną rosnac tylko jakiś deszczyk i słoneczko potrzebne do pomocy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
marzena 20:55, 20 mar 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Bogdziu, no musiałam do Ciebie zajrzeć i jak zwykle, trzeba było cofnąć się ileś- tam stron...
ale dobrze, ze koleżankom wyjaśniłaś sprawę i znaczenie dla Ciebie ogrodu ( i nie tylko dla Ciebie) myślę, ze po całkiem krótkim namyśle będą chciały spotkać się z Tobą w Twoim ogrodzie

PS juz mam tę siłę magiczna do rh, tamta przepadła, ale znów kupiłam...
____________________
marzena O....!
Bogdzia 20:58, 20 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
siaaska napisał(a)
Bogdziu gratuluję już 5 seteczki! Życzę wielu jeszcze tak interesujących stron jak te dotychczas i choć nie zawsze zostawiam ślad to i tak jak tylko czas pozwala to troszkę podglądam

Pozdrawiamy gorąco!!!


Asiu juz chyba nikt nie ma pretensji o wpisy bo tyle jest ogrodów i w każdym ciekawie ze nawet jak się niemało czasu siedzi przy komputerze to i tak trudno się wyrobic.Miło mi ze zaglądasz i dziękuje za gratulacje. Serdecznie też pozdrawiam w pierwszym dniu wiosny.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:01, 20 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anula_wn napisał(a)
Bogdziu, to nieprawdopodobne ile ptaków do Ciebie przylatuje ! ile gatunków
chyba przyciągasz wszystkie ptaszyny z okolicy

Gratuluję 500!


Ptaki pewnie wszędzie przylatuja a ja je ciągle ganiam z aparatem a częsciej przywabiam do aparatu bo to bardziej skuteczny sposób niz bieganie za nimi.Dzięki za gratulacje.Byłam tez u Ciebie i wiele się dzieje- powodzenia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:08, 20 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
marzena napisał(a)
Bogdziu, no musiałam do Ciebie zajrzeć i jak zwykle, trzeba było cofnąć się ileś- tam stron...
ale dobrze, ze koleżankom wyjaśniłaś sprawę i znaczenie dla Ciebie ogrodu ( i nie tylko dla Ciebie) myślę, ze po całkiem krótkim namyśle będą chciały spotkać się z Tobą w Twoim ogrodzie

PS juz mam tę siłę magiczna do rh, tamta przepadła, ale znów kupiłam...


Już dzisiaj chciały sie umówic ale odmówiłam im oczywiście żartując trochę bo nie bedziemy się o to gniewac. Po nastepnym spotkaniu na pewno przyjadą. Marzenko , czytałam dziś że u Ciebie bywają dudki--licze ze zrobisz im zdjęcia jak je znów spotkasz. To prześliczny ptak. ja je pamiętam z dzieciństwa jak im zaglądalismy do gniazd a starsi ludzie nam zakazali bo dudki w obronie ,,wystrzeliwuja" kał. Na szczęscie nie zdążyłam tego sprawdzic, ale mam do nich ogromny sentyment i bardzo żałuję ze tak trudno je teraz spotkac. Liczę wiec na Ciebie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
marzena 21:21, 20 mar 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Bożenko, ok, teraz wciąż chodzę po ogrodzie z aparatem... tylko, że one spacerowały sobie ( w tamtym roku je widziałam ) na drodze dojazdowej, ale będę miała oczy otwarte równiez na ten teren
____________________
marzena O....!
Bogdzia 21:26, 20 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
marzena napisał(a)
Bożenko, ok, teraz wciąż chodzę po ogrodzie z aparatem... tylko, że one spacerowały sobie ( w tamtym roku je widziałam ) na drodze dojazdowej, ale będę miała oczy otwarte równiez na ten teren


Wiem jak to jest z robieniem takich zdjęc czasem i rok trzeba poczekac ale własnie chodzi o to zeby o tym myslec i nie przegapic jak sie nadarzy okazja. Ja Cie pospieszac nie będę bo wiadomo nie tylko od Ciebie to zalezy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Sebek 22:45, 20 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gratuluję 500. Przyszedłem sprawdzić czy już jest, a tu już 510!

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Bogdzia 22:49, 20 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Sebek napisał(a)
Gratuluję 500. Przyszedłem sprawdzić czy już jest, a tu już 510!



Bardzo dziekuję. Stokrotki przesliczne i zdjęcie pieknie zrobiłes, dzięki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies