Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród.

Gabriela 11:34, 10 maj 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Bogdziu, dopiero teraz mogłam obejrzeć Twoje zdjęcia, wreszcie z całego ogrodu. Bardzo dziękuję za wyróżnienie dedykacją.
Piszemy tutaj często, że jest pięknie, że ślicznie, itd, itp. To ja napiszę tak: dla mnie Twój ogród jest nie tylko piękny, ale wyjątkowy, dojrzały i należy do grona tych, których już nie trzeba budować, ani przerabiać, tylko po prostu je utrzymywać i ewentualnie zmieniać coś sobie dla kaprysu. Podziwiam i zazdroszczę. I nawet jak nic w nim nie kwitnie, to różne odcienie zieleni, faktur, kształtów zapewniają jego nieustającą atrakcyjność. Jak się do tego doda ciepłą i miłą właścicielkę ogrodu, to już w ogóle mamy ideał. Cieszę się zatem, że niedługo poznam i ogród i właścicielkę. KONIEC.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Celina 13:16, 10 maj 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Bożenko .poogladałam zaległe foty .Jedna myśl.Masowy atak Twoich kwitnących Rh będzie dla naszych zmysłówtrudny do opanowania!!
Oczopląs gwarantowany!!
____________________
Celina - Moje poletko
Milka 14:29, 10 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bożenko, pewnie w ogrodzie buszujesz
praca u ciebie idzie do przodu, a ptaki pewnie umilają czas swoimi trelami

miłego dnia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anula_wn 14:43, 10 maj 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Bożenko, dawno mnie nie było , al;e pospacerowałam po Twoich pięknych zakątkach niesutannie zachwyca mnie Twój ogród ! piękna wiosna
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Mala_Mi 19:37, 10 maj 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dziś miałam pogrzeb...o szybę zabił się dzwoniec
Pomimo naklejek..cos go oślepiło...... pies mi go pokazał , że leży.... muslałm, że moze tylko siez lekka ogłuszył, ale nie dawał znaku życia..i musiałam go pochowac, by go jakie koty nie rozdrapały... ;(
A to moja żółta delosperma..jakoś 3 zimy u mnie przeżyła ...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 20:16, 10 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
hanka_andrus napisał(a)
Cytuję wypowiedź Pana Marka Kozłowskiego z Bio-Forum,dotyczącą rdzy na jałowcu:Okresem kiedy spotyka się nagoć jest druga połowa kwietnia do pierwszej połowy maja.
Są to grzyby pasożytnicze dwudomowe. Prznoszą się one z liści różnych drzew takich jak: jarzębina, grusza, jabłoń, głóg, na pędy jałowców.
Kiedyś gatunki nosiły nazwy: rdzawica jarzębinowo-jałowcowa - Gymnosporangium juniperinum Wint.;
rdzawica głogowo-jałowcowa - Gymnosporangium clavariiforme (Jack.) D.C.,- zwana obecnie właśnie jako nagoć goździeńcowata; rdzawica gruszowo-jałowcowa - Gymnosporangium sabinae Wint.oraz rdzawica jabłoniowo-jałowcowa - Gymnosporangium tremelloides A.Br.
Są to najpospolitsze (choś wszystkie raczej rzadkie) gatunki występujące w Polsce.
W okresie owocowania występują na jałowcach, w postaci wydłużonych, żółtych, żółtawopomarańczowych lub pomarańczowych w kolorze. wyrostków.
Wynika z tego, ze gatunek rozpoznaje się m.in.po sąsiedztwie w jakim rośnie jałowiec oraz gatunku jałowca.


Haniu dzięki za wykład.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:21, 10 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
abiko napisał(a)
Bogdzia, zajrzysz do mnie, może ty będziesz wiedziała co ja tam mam z rh i azali dziekuję.. aaa i już wiem, ze te moje " kwitnące, nie kwitnące listki" to kwiaty..)


Abiko , Franceska piekna i bardziej rozwinieta niz u mnie ale u Ciebie jest cieplej. Eskimo jak najbardziej taki ma byc, będzie się stopniowo wybarwiał na biały . Powiem ci ze ja bardzo lubię ten etap jego rozwoju kiedy jest lekko lila. Na trzecim zdjeciu jest Nowa Zembla, a azalii nie znam, trzeba by poszukac w literaturze.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:22, 10 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jotka napisał(a)
Bożenko, wczoraj nie miałam już sił żeby się odezwać, ale byłam, spacerowałam, odpoczywałam przycupując od czasu do czasu na którejś z pięknych ławeczek Pięknie się zrelaksowałam wśród przyrody w twoim ogrodzie
Sporo masz zakątków do wypoczynku w ciszy i spokoju - dziękuję, ze mogłam skorzystać

Miłego dnia


No to w ławeczkach będziesz mogła wybierac jak w końcu wyzdrowiejesz i przyjedziesz. Zdrowiej szybko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:25, 10 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jotka napisał(a)







Bożenko, czy to jest aktualne zdjęcie Kolory cudowne, pięknie skomponowane


Wszystkie zdjęcia wczoraj wstawione były wczoraj robione dlatego nawet są nienajlepszej jakości bo niektóre obiekty były oswietlone ze złej strony ale Gabrysia prosiła więc zrobiłam.Nie miałam czasu by czekac na zmianę oświetlenia i sa jakie są ale wszystkie wczoraj robione.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:29, 10 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
agata_chroscicka napisał(a)
Bogdzia, ale na świecie może być pięknie! Twój ogród to chyba mój ulubiony - bo jednocześnie pieknie skomponowany, pełen pięknie rosnących roslin, ale i przytulny, z takimi leśnymi zakątkami zostawionymi naturze. No taki ludzki po prostu! Często oglądam, a teraz musiałam sobie westchnąć


Dzięki Agatko miło słyszec takie słowa.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies