Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Kondzio 09:31, 27 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Wieloszka napisał(a)
Sabinko, Alicya, Kondzio - dzięki Pocieszenie konkretne, toteż na razie nie narzekam W stronę rudziejących serbów i zalanych drzew nawet nie patrzę...
i tak trzymać hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
atena35 09:31, 27 cze 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Fajnie widzieć Cię w dobrej formie, jak mówi Ania_art "amerycki charakter" Zawsze OK.

W sprawie nasadzenia :
Ja jestem fanem grupowania - głosuję na wersję I
____________________
Ogród Tosi
Sabinka 09:32, 27 cze 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
hehe dobry sposob! Ja tez nie patrze na swoj wjazd staram sie go ignorowac, choc malo to mozliwe!
Ja bym byla za wersja II ale powiem szczerze ze nie wiem jak Ty wlozysz w ta rabatke tyle roslinek. Z zewnatrz nie ma tam za wiele miejsca..

____________________
Ogród u Mayi
Evchen 09:38, 27 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Wieloszka napisał(a)
A teraz proszę wszystkich o radę, jak rozmieścić te rośliny na rabacie. Do dyspozycji jest 14szt. naparstnic, 15szt. ostróżek, 6szt. tawułek, 18szt. szałwii omszonej. Nie kupiłam kocimiętki na giełdzie, dokupię w sklepie. Planuję dosadzić w przyszłości piwonie i hortensje (waham się czy nie Anabelle).
Ma to być kwitnący pas pomiędzy żywopłocikiem bukszpanowym a thujkami/miskantami. "Nóżki" kffiatków będą skryte za żywopłocikiem.
Niestety nie mam przy sobie lepszego zdjęcia. Chodzi o rabatę prostopadłą do tej z wisienkami, ma ok.10m długości:


I wersja: zakłada pogrupowanie roślin w 3 duże grupy (po 5 ostróżek, 2 tawułki, 5 naparstnic, szałwie i kocimiętki)
II wersja: porozrzucanie wszystkiego w misz maszu
III wersja ????? Czekam na Wasze pomysły, podpowiedzcie coś, bo w sobotę muszę wszystko posadzić

Mam taki pomysł
ostróżki - ponieważ są wielokolorowe dałabym w centralnym punkcie rabaty, a przed nimi białe tawułki.
Naparstnice podzieliłabym na 2 części i dała po prawej i lewej stronie ostróżek, a przed napartnicami szałwię omszoną.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Wieloszka 09:38, 27 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Tosiu, dzięki za głos w "sprawie" Amerycki charakter Ani, to niestety nie ja... Jam urodzona pesymistka
Sabinko, zmieści się, zmieści Nawet więcej się zmieści, będę pewnie dokupować

Tutaj lepiej widać całą rabatkę i żywopłocik. Między nim a thujami jest ponad 2m szerokości!
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1097-duzy-ogrod-malej-ogrodniczki-1?page=480
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 09:43, 27 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Evchen napisał(a)

Mam taki pomysł
ostróżki - ponieważ są wielokolorowe dałabym w centralnym punkcie rabaty, a przed nimi białe tawułki.
Naparstnice podzieliłabym na 2 części i dała po prawej i lewej stronie ostróżek, a przed napartnicami szałwię omszoną.

Czyli wyklarowała się wersja III! Dzięki kochana Tawułki są z tych bardzo wysokich, nie przesłonią ostróżek? E tam, najwyżej dokupię niższych
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Sabinka 09:47, 27 cze 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
moze najpierw naparstnice, przed nimi ostrozki a po bokach naparstnic tawulki?

____________________
Ogród u Mayi
atena35 09:48, 27 cze 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Aga, idź na ogród i ustawiaj, mróż oczy i samo Ci wyjdzie
____________________
Ogród Tosi
aga_pe 09:55, 27 cze 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
atena35 napisał(a)
Aga, idź na ogród i ustawiaj, mróż oczy i samo Ci wyjdzie


hehe, też tak mam, że zanim posadzę, muszę potańcować z doniczkami. Na papierze mi nie wychodzi
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Magda70 10:02, 27 cze 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Nie ma to jak się samej pocieszyć!! Też to lubię

Ja bym te donice ustawiła na rabacie i przestawiała....aż do skutku.
I chyba wersja II to nie...bo Ty masz wszystko tak uporządkowane...chociaż...zawsze można zaszaleć...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies