Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Wieloszka 08:06, 29 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
gusiarz napisał(a)
Aguś - wpadam do Ciebie po poradę... mój ogród po ostatnich ulewach wygląda... strasznie. Mam glinę i wszystko mi umiera!!! Jak ty sadzisz swoje roslinki - i co ty tej swojej glince robisz, że wszystko u Ciebie w takim rozkwicie ... Proszę o radę

Aguś, no właśnie nie w rozkwicie Zwłaszcza drzewa One dostawały tylko do dołków dobrej ziemi a dookoła glina Po ostatniej ulewie i wichurze poprzekrzywiały się prawie do ziemi Powinnyśmy zrobic tak jak Syla - przekopac całą działkę z tonami piachu! Ale teraz to już musztarda po obiedzie Więc jak sadzę nowe rośliny, to kopię dużo większe doły, w miejscach, gdzie podchodzi woda każdy dołek ma drenaż (warstwę żwiru i piachu na dnie) + ziemia tylko z worka.
Aguś trzymam kciuki za nasze roślinki... Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzą...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 08:16, 29 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Sabinko, Tosiu, Aga_pe, Syla potańczyłam chwilę z doniczkami, ale nie szło nam zbytnio Musimy jeszcze potrenowac w tym duecie Całą zimę myślałam nad tą rabatą, a teraz i tak nie wiem, jak to wszystko posadzic... Skopmlikowane to dla mnie

Magda, Monia, Megi, Sebek, Justynko no pocieszyłam się, tylko teraz już mniej mi do śmiechu, bo roślinki czekają, a ja się nie mogę zdecydowac jak sadzic

Julita, Joaska Ania to bylinowe (i nie tylko) guru, a guru trza słuchac Mów mi jeszcze Guru, bendem słuchac
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 08:19, 29 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
ana_art napisał(a)
Aga a wiesz, że ja mam podobną rabatkę z tym że u mnie jest mini mam tam ostróżki, orliki, naparstnice, tawuły, jeżówki, szałwie, trawy, jodły, kossańce tulipany, i czosnki... u mnie jest misz masz, tylko ostróżki są w grupie, ale nie wiem czy u Ciebie nie pogrupować by bałaganu nie było. U siebie mam poczucie bałaganu właśnie ...

Aniu, fotę całości plisssss!!! Ostróżki widziałam, ale gdzie ta reszta? Lecę szukac do Ciebie
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Sabinka 22:40, 01 lip 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Aga ja tez tak tancze z doniczkami jak Ty niby wiem a na miejscu sie okazuje ze nic nie wiem i wychodzie inaczej niz chcialam! I klops!

____________________
Ogród u Mayi
Madzenka 13:50, 02 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aga brzozę mi złamało... Czubek, który prostowałam.... Sama sobie sznurek tak uwiązałam aby mi najładniejszą częśc drzewa wyłamało.....
Amanogawy padły... Zastanwaiam się czy posadzić w to miejsce buka dawyck gold czy bordowego buka - muszą byc strzeliste o wąskim pokroju. Będą rosnąć na tle żywopłotu grabowego pomiędzy pissardi. Zrobie fotki to będziecie doradzać....
Tyle czekalam na kwitnienie amanogaw a one padly... Może lepiej bo latem były brzydkie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Wieloszka 13:55, 02 lip 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Sabinka napisał(a)
Aga ja tez tak tancze z doniczkami jak Ty niby wiem a na miejscu sie okazuje ze nic nie wiem i wychodzie inaczej niz chcialam! I klops!


Posadziłam wczoraj naparstnice i tawułki, ale te drugie zupełnie mi się tam nie podobają Poustawiałam ostróżki (dziś sadzenie), szałwie już przekwitły, więc nie będzie efektu M. mówi, że zrobiło się na tej rabacie sielsko-wiejsko i że jemu się nie podoba, czym mnie zdołował jeszcze bardziej
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
ana_art 13:58, 02 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marzena2007 napisał(a)
Tyle czekalam na kwitnienie amanogaw a one padly... Może lepiej bo latem były brzydkie

i jak Cię nie uwielbiać pytam?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 13:59, 02 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Wieloszka napisał(a)

Posadziłam wczoraj naparstnice i tawułki, ale te drugie zupełnie mi się tam nie podobają Poustawiałam ostróżki (dziś sadzenie), szałwie już przekwitły, więc nie będzie efektu M. mówi, że zrobiło się na tej rabacie sielsko-wiejsko i że jemu się nie podoba, czym mnie zdołował jeszcze bardziej
Powiedz M, że nie wiejsko tylko angielsko , szałwie przytnij zakwitnie znowu
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Wieloszka 14:05, 02 lip 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Marzena2007 napisał(a)
Aga brzozę mi złamało... Czubek, który prostowałam.... Sama sobie sznurek tak uwiązałam aby mi najładniejszą częśc drzewa wyłamało.....
Amanogawy padły... Zastanwaiam się czy posadzić w to miejsce buka dawyck gold czy bordowego buka - muszą byc strzeliste o wąskim pokroju. Będą rosnąć na tle żywopłotu grabowego pomiędzy pissardi. Zrobie fotki to będziecie doradzać....
Tyle czekalam na kwitnienie amanogaw a one padly... Może lepiej bo latem były brzydkie

Buuuuuuuuuuuuuu Szkoda tylu drzewek. Zastępstwo za amanogawy trzeba przemyśleć, bo buki dawyck purple trochę zielenieją po wiośnie, a dawyck gold też przestają być gold
Widzę, że enerdżajzery naładowane Buziaki!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 14:10, 02 lip 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
ana_art napisał(a)
Powiedz M, że nie wiejsko tylko angielsko , szałwie przytnij zakwitnie znowu

Chyba sama sobie muszę tak tłumaczyć, bo straciłam zapał do tej rabaty... Szałwie przytnę, bo szpetna jest, poza tym, jakoś nie chce mi się wierzyć, że to będzie ta wysoka (miała mieć 60cm jak u Agi-gusiarz, żeby była widoczna zza żywopłociku bukszpanowego). Chyba dałam się nabrać
To jak już się żalę, to do końca - na dodatek tawułki (które już przestały mi się podobać) mocno przywiędły w doniczkach (mimo podlewania) w oczekiwaniu na sadzenie, a naparstnice przekwitają... Ania, daj mi kopa, bo za bardzo marudzę
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies