Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 20:28, 25 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2370
Młode siewki w foliaku, Patrycja pytałaś o nie. Wysiane były w piątek 15 marca



A tu w domu pomidory, wysiane 16 marca.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 20:57, 25 mar 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 966
Hmmm no ja sama nie wiem, co wybiorę. Oczyszczam glebę starannie, ale coś zawsze może zostać, zwłaszcza kawałeczki perzu, które są nie do usunięcia w 100%. No nie wiem sama może zrobię eksperyment i jedną rabatę folią, a drugą agrowłókniną
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 21:02, 25 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2370
Angelika95 napisał(a)
Hmmm no ja sama nie wiem, co wybiorę. Oczyszczam glebę starannie, ale coś zawsze może zostać, zwłaszcza kawałeczki perzu, które są nie do usunięcia w 100%. No nie wiem sama może zrobię eksperyment i jedną rabatę folią, a drugą agrowłókniną
Ale chociaż obgadaliśmy za i przeciw. Cena grubszej folii i agro są dość zbliżone. Może faktycznie zrób eksperyment. Ja mam małe powierzchnie do przykrycia na teraz
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 21:04, 25 mar 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 966
No ja mam 'hektary' nie dopuszczę do zarośnięcia, za dużo pracy w to wkładam. Co teraz będziesz działać? chodzi mi o rabaty. Pomysły już się wyklarowały całkowicie?

Edit policzyłam agrowłókninę na metry i kosztowałaby mnie ok. 500zł. Dużo, biorąc pod uwagę, że nie zamierzam jej zostawiać na stałe. Myślę więc dalej
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
NowaKiKi 21:07, 25 mar 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 583
Marcin jaka u Ciebie temperatura teraz?
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Marcin89 21:09, 25 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2370
Angelika95 napisał(a)
No ja mam 'hektary' nie dopuszczę do zarośnięcia, za dużo pracy w to wkładam. Co teraz będziesz działać? chodzi mi o rabaty. Pomysły już się wyklarowały całkowicie?
Teraz jest czas siania warzyw i szykowania pod trawnik. Musimy ogarnąć teren i wykopać rowki pod nawodnienie. Trochę darni do zerwania. Wolę tak niż grabić kępy po glebogryzarce. Na rabaty zabraknie czasu.

Po świętach ma być hydraulik do podłączenia hydroforu, zrobienia rozdzielacza, kranu. Ten pierwszy etap. Potem już prace na zewnątrz.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 21:13, 25 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2370
NowaKiKi napisał(a)
Marcin jaka u Ciebie temperatura teraz?
Ostatnio w dzień po kilka stopni, w nocy koło zera. Raczej na plusie.

Przymrozek był parę dni temu, to było -3,5 stopnia.

O to pytasz?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 21:38, 25 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2655
Tak w ogóle to mieszkasz już tam czy dojeżdżasz jeszcze? Dzięki za foty roślinek, masz bardziej zaawansowane. Na dzień otwierasz tunel? U mnie w środku gorąco, przy zamkniętych było aż 56 stopni.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 21:51, 25 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2370
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Tak w ogóle to mieszkasz już tam czy dojeżdżasz jeszcze? Dzięki za foty roślinek, masz bardziej zaawansowane. Na dzień otwierasz tunel? U mnie w środku gorąco, przy zamkniętych było aż 56 stopni.
Mieszkam ponad 2 lata

No staram się wietrzyć codziennie, bo folia często jest zaparowana. Gdy jest chłodny dzień to oprócz wietrzenia zamknięte, a jak ciepły to cały dzień otwarte. Oczywiście na noc zamykam zawsze. Koty się kręcą, a do tego spadki temperatury.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 22:43, 25 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2655
Ten hydraulik mnie zbił z tropu, bo myślałam że on do prac w środku.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies