Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

aage 22:49, 18 sie 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Danusiu dziękuję za głos w sprawie.
Powiem, że przyciągnęła mnie cena chociaż zdaję sobie sprawę, że będzie trzeba trochę popracować nad ich kondycją.
Nawóz będzie konieczny ale chyba dopiero na wiosnę (idąc tropem ostatniej podpowiedzi) po dobrym ukorzenieniu się, prawda?
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
Michael 21:06, 19 sie 2014


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Co zrobić...?

do czerwca byłu ładne zielone i gęste teraz z dnia nadzień coraz gorsze nie wiem co poczynić... posadzone 16 w rzędzie 8 ma się bez szwanku a 8 wygląda o tak...



pozdrawiam i proszę o pomoc...
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Netka 10:43, 21 sie 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Myślę, że to też Grzyb Cylindrocladium buxicola Danusia napisała:"póki co skutecznego środka nie ma, sprzyja mu wysoka wilgotność, duże zagęszczenie krzewów, przenosi się z kroplami deszczu i narzędziami do cięcia. Listki trzeba zbierać i palić, bo zarodniki wylezą w przyszłym roku. Oznacza śmierć bukszpana albo znaczne jego zeszpecenie, bo odbudowa jest prawie zerowa i rośliny straszą pustką w listowiu".
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
dominika_ 15:33, 23 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Witam
Czy tym bukszpanom coś dolega czy jest to ich naturalny wygląd?Czy to może mączniak? Pozdrawiam

____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
chojna 22:51, 25 sie 2014

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Witam serdecznie wszystkich bukszpanomaniaków

mam pytanie czy można jeszcze przyciąć bukszpanowy żywopłocik czy lepiej dać mu spokój do wiosny?
I jeszcze jedno: jak nawozić i do kiedy?

Pozdrawiam
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
23:02, 25 sie 2014
Już nie tnij, bo po cięciu wypuści przyrosty, które w zimie Ci zmarzną. Tnij marzec-kwiecień i koniec czerwca. Więcej tu.
chojna 09:12, 26 sie 2014

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Dziękuję za odpowiedź. Jednak w artykule Danusia wskazuje również sierpień, w którym robi ostatnie przycinki. Mój bukszpanik nie został w tym roku przycięty. Chciałabym to nadrobić, a obcięte gałązki ukorzenić do wiosny.
Jeśli zaszkodzę roślinom- poczekam do wiosny.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
jula81 09:39, 26 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Chciałam zapytać czy bukszpany na zimę można okrywać czy dają sobie radę w mrozie?
Mam młode świeżo posadzone takie 4-letnie bukszpany w obwódce około 50 szt. i nie wiem jak je przygotować z czasem do zimy.
proszę o poradę.
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Gardenarium 09:51, 26 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W niezbyt wietrznym ogrodzie (czyli w zacisznym) bukszpan nie wymarza, jego bryła jest wrażliwa na przemarzanie i w donicach przemarza, w gruncie nie.

Jeśli ogród wystawiony na działanie wiatru, to nie powinno się sadzić bukszpanu, chociaż mam różne ogrody i w nich nigdy żaden bukszpan nie wymarzł w gruncie.

Bukszpan okryty w zimie ? nieee, kiedy oszroniony jest bardzo ozdobny. Nie okrywam bo zniszczę te widoki, na które czekam cały rok

np. takie

http://jasoningram.photoshelter.com/gallery/Bourton-House-Garden/G0000NE40dvW_KRM/
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aage 11:37, 26 sie 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Danusiu dziękuję za linka, piękne zdjęcia
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies