Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

18:21, 18 paź 2014
Ja bym cięła na wiosnę, a z czasem te łodygi też obrosną.
Gardenarium 23:38, 18 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlewaj teraz, to najważniejsze, tnij na wiosnę.Przed zimą (po mocnych przymrozkach) wyściółkuj trochę korą, czy liśćmi, żeby korzenie nie zmarzły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nallar 23:55, 18 paź 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Gardenarium napisał(a)
Podlewaj teraz, to najważniejsze, tnij na wiosnę.Przed zimą (po mocnych przymrozkach) wyściółkuj trochę korą, czy liśćmi, żeby korzenie nie zmarzły.

Danusiu bardzo dziękuję.
Na wiosnę pewnie poproszę Cię o pomoc w jaki sposób je przyciąć, bo na tą chwilę to trochę straszą
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardenarium 00:06, 19 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie bój się, po zakorzenieniu i podlewaniu odmienią się i będą na pewno dużo ładniejsze bo je uratowałaś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nallar 00:18, 19 paź 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Gardenarium napisał(a)
Nie bój się, po zakorzenieniu i podlewani odmienią się i będą na pewno dużo ładniejsze bo je uratowałaś

Miłe to co napisałaś, myślisz że mi się odwdzięczą? Bardzo by mnie to ucieszyło, już nie zawracam Ci Danusiu głowy. Jescze raz dziękuję.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardenarium 00:21, 19 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Takie same znalazłam pod lasem u nas, posadziłam na ulicy po stronie sąsiadki, jeden sie nie przyjął, skwar tam był taki, pomimo podlewania padł (widac za długo leżał pod lasem). Drugi był marny, kolor brązowo-beżowy, a na wiosnę sypiąc u siebie trawnik nawozem sypnęłam dwie garście saletry pod bukszpana i podlałam, od razu zrobił się zielony i jest do tej pory, wyokrągliłam go, jest takie "jajo", ale cieszy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nallar 00:35, 19 paź 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542

Te sześć sztuk leżało wykopane przez dwa dni, musiałam zorganizować transport, ale cały czas "rosił" deszczyk więc mam nadzieję że zbytnio nie obeschły. Są ciemno zielone i żadnych oznak choroby nie widać. Wierzę że będzie dobrze.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
zawitka 06:43, 27 paź 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
Będą rosły tylko je podlewaj póki nie ma mrozu na wiosnę też lej wodę żeby miały mokro i jak Danusia mówi okryj korzenie Powodzenia
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
KasiaBawaria 21:42, 27 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mam w ogrodzie kilka bukszpanow. Jeden z nich ma mlode przyrosty, ktore nadal o tej porze roku sa bardzo jasne. Nawozony wiosna nawozem dlugo dzialajacych i chyba w srodku czerwca podlany florowitem. Co moze byc przyczyna, ze te przyrosty nie ciemnieja?Innym bukszpanom sciemnialy.

Tu widac z daleka ciety na jajo.Inne sa juz zdrewniale.Wszystkie tak samo nawozone.



Tu inny, juz prawie ciemny



Pomyslalabym ze za pozno nawozony i nie zdazyly zdrewniec ale przez 3 lata je tak traktuje i zawsze pod koniec wrzesnia najpozniej byly juz ciemne.
Moze nie moze pobrac jakiesgos skladnika?
Zdjecia z poczatku pazdziernika, ale niewiele sie zmienilo.Jutro moge zrobic fotke z bliska.
Tak sobie mysle, moze on jeszcze rosl, bo splywa do niego nawoz z trawnika?Ale jemu te przyrosty nawet w lato nie sciemnialy.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 22:22, 27 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Borbetka napisał(a)
Napiszę w wątku o bukszpanie, ale w sumie dotyczy to cięcia wielu roślin. Osobiście mam problem ze sprzątaniem po cięciu. Znalazłam fajną rzecz, bo rozkładanie worków albo szmat już mnie męczy:
http://www.gardenclipcatcher.com/
Oczywiście chyba w Polsce niedostepny, choć można by chyba uszyć i włożyć drut w tunelik. Bardzo ciekawy patent. Co myślicie?


Ja uzywam takie cos

http://www.erdreich.de/images/product/small/4260049488733.planto.90005.formschnitttuch.schneiden.formschnitt.erdreich.PT01.jpg
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies