Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Margaw 07:57, 18 cze 2016

Dołączył: 18 lip 2015
Posty: 32
Joanna___ napisał(a)
Ale o co dokładnie pytasz?Z gałązek musisz przygotować sadzonki,wetknąć w ziemię,zadbać o regularne podlewanie i już.Jeśli ich docelowe miejsce jest w słońcu to proponuję jednak na czas ukorzeniania znaleźć im zaciszne zacienienie.Teraz jest słaby moment na takie akcje ale nie niemożliwy (nowe przyrosty trzeba ściąć,bo zwiędną).


Pytałam Joanno o to co dokładnie napisałaś
Dzięki za odp.
____________________
Basiula 15:54, 20 cze 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Czy teraz jeszcze warto kupić bukszpan z odkrytym korzeniem na żywopłocik czy lepiej poczekać do jesieni?
Tak nie ochota wzięła , żeby to szybko załatwić, ale szkoda by było gdyby się nie przyjął.
Jak sądzicie?
____________________
W basiowie
Joanna___ 20:48, 20 cze 2016

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Basiula napisał(a)
Czy teraz jeszcze warto kupić bukszpan z odkrytym korzeniem na żywopłocik czy lepiej poczekać do jesieni?
Tak nie ochota wzięła , żeby to szybko załatwić, ale szkoda by było gdyby się nie przyjął.
Jak sądzicie?

Nie warto.Bukszpan teraz rośnie,zwiędną młode przyrosty,odchoruje.W dodatku idą upały.Ja bym odpuściła.
____________________
Mari83 16:20, 05 lip 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 36
Witam serdecznie! Mam pytanie, jeśli już gdzieś o tym było to proszę o link
Otóż moje bukszpany żółtą i wysychają od środka Strasznie mnie to martwi... Proszę pomóżcie. Co to może być?
Toszka 18:31, 05 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tu znajdziesz odpowiedź - poczytaj
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mari83 18:57, 05 lip 2016

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 36
Toszka napisał(a)
tu znajdziesz odpowiedź - poczytaj


DziekujeJuz się biorę do lektury
iwonkap 10:29, 08 wrz 2016

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Basiula napisał(a)
Czy teraz jeszcze warto kupić bukszpan z odkrytym korzeniem na żywopłocik czy lepiej poczekać do jesieni?
Tak nie ochota wzięła , żeby to szybko załatwić, ale szkoda by było gdyby się nie przyjął.
Jak sądzicie?


jesień - mam pytanko do kiedy można sadzić tak najlepiej bukszpany kopane z gołym korzeniem zeby było optymalnie ?
Gardenarium 18:13, 08 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Od kiedy się ochłodzi, spadnie deszcz, generalnie musi byc chłodno, żeby rośliny przeszły w stan spoczynku. Teraz są upały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonkap 13:30, 07 paź 2016

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Gardenarium napisał(a)
Od kiedy się ochłodzi, spadnie deszcz, generalnie musi byc chłodno, żeby rośliny przeszły w stan spoczynku. Teraz są upały.


Czy teraz po przymrozkach bo u mni ejuż były nadal mozna jeszcze sadzic kopane z gruntu?? jakoś je specjalniej inaczej potraktować ?
Gardenarium 17:56, 09 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie to nawet jeszcze kopane z gruntu świerki się nie pojawiły, a co tutaj dopiero mówić o sadzeniu.

Oczywiście, że możesz sadzić, przymrozki nie mają znaczenia. To nie diffenbachia.

Sadzimy dopóki nie ma zmarzniętej gleby na kość.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies