Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

Krys 11:17, 01 mar 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Gardenarium napisał(a)
Są bardzo ładne i bym w cięcie nie szła, ewentualnie te najwyższe piętra skrócić





Danusia wielkie dzięki za szybka podpowiedz,jestes nieoceniona
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Gardenarium 12:34, 01 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co korników to nie wiem, nie słyszałam aby ktoś zgłaszał że są atakowane przez korniki. Kornik atakuje świerki pospolite, ew. sosny, jodły i modrzew.

Nie wiem, ale to byłoby straszne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agniecha973 21:07, 01 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dziękuję.
U mnie poszły tylko świerki. SOsny rosły razem i nie zostały zaatakowane.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Szary 08:59, 02 mar 2016

Dołączył: 12 lut 2016
Posty: 7
Wita. Zakupiłem ostatnio kilkadziesiąt serbów. Wszystkie w doniczkach, będę sadził je na dniach w dobrze (mam nadzieję) przygotowanej glebie, lecz jedno drzewko ma jakieś dziwne objawy z jednej strony (nie zauważyłem tego przy kupnie)... zasychają mu końcówki pędów, co to może być?



____________________
Mazan 20:31, 02 mar 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Szary

Podobnie wyglądają objawy zamierania wierzchołków pędów. Wiosną oprysk stosując Sarfun i Topsin, a w połowie września dithane. Jednak najlepiej wymienić jeśli możesz.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Szary 22:03, 02 mar 2016

Dołączył: 12 lut 2016
Posty: 7
Mazan, a czy istnieje możliwość przeniesienia się tej choroby na zdrowe drzewka? To opryskam i spróbuję uratować. Z wymiana może być ciężko z racji odległości do szkółki gdzie zostały zakupione drzewka.
____________________
Mazan 07:38, 03 mar 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Szary

Infekcja na pewno nastąpi. Grzyb jest w pełni rozwoju. Należy usuwać porażone gałązki i opryskiwać, innej możliwości nie ma.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Rubia 10:50, 06 mar 2016

Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 23
Witam wszystkich,

Śledze nasz watek juz od dawna, pisałam w tamtym roku na temat przycinania. Przycięłam wg waszych rad, drzewka się ładnie wzmocniły.
Niestety zauważyłam, i to na przodzie dzialki, 1 drzewko które w zasadzie zawsze było najsłabsze i na moje oko laika wyglądało jakos inaczej niz pozostałe (troche inny kolor). Do tej pory rosło wolniej niz reszta ale bez zadnych problemow (5 od lewej)



Teraz zauważyłam taki oto stan:







Jak uratować drzewko? Uciąć chore gałązki i co dalej? Widze brazowe igły nie tylko na tej gałązce:



C o r o b i ć ? ? ? ?
Czekam
anna_t 11:03, 06 mar 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
witam serdecznie, mam pytanie o ciecie serbów.
podobno mozna ciąć je na żywopłot formowany, czy ktoś miałby moze fotki takiego żywopłotu?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Rubia 11:43, 06 mar 2016

Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 23
anna_t napisał(a)
witam serdecznie, mam pytanie o ciecie serbów.
podobno mozna ciąć je na żywopłot formowany, czy ktoś miałby moze fotki takiego żywopłotu?


Ania, ja chce taki żywopłot stworzyc. Nasze Serby posadzone w 2009. Teraz wyglądają tak, i na wiosne bedziemy przycinac od góry i najbardziej wystające gałązki:






Danusiu, a propos przycinania: marzec? kwiecień?
Pozdrawiam,
Magda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies