Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

kaprys 21:39, 31 sie 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Danusiu wiem, że hortensja i rododendrony lubią kwaśną ziemie ale nie pomyślałam, że sadząc blisko nich róże tak szybko skaże je na szybką "śmierć'. Myślę, że to właśnie ten powód. Teraz blisko mojej największej kuli bukszpanowej posadziłam dwie hortensje. Boje się czy bukszpany zniosą takie kwaśne środowisko chyba bym nie przeżyła gdybym miała stracić taki duży bukszpan. ?Co radzisz ?
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
Matka 22:00, 31 sie 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
gardenarium napisał(a)

Danusiu,
Mam pytanie, bardziej chyba techniczne, hmm...czy korzenie iglaków i ozdobej śliwy(szczepionej) mogą kiedyś, po kilku latach uszkodzić rury od pompy ciepła?czy one są na tyle mocne, te korzenie, że mogą się stać zagrożeniem dla całej instalacji?Ekipa, która nam zakładała cały ten system powiedziała, zeby nie sadzić dużych drzew i krzewów w pobliżu,np. studzienek-ale czy tak faktycznie jest?


Korzenie iglaków typu tuje czy cyprysiki - raczej nie, duże drzewa liściaste są zagrożeniem.
Na pompie ciepła nie sadź drzew, tylko krzewy.


czyli śliwa ozdobna i Iwa odpadają?
____________________
U Matki
alinak 22:44, 31 sie 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
sama się tak wpakowałam i posadziłam pod tulipanowcem parę pięciorników . rosną w ślimaczym tempie . drzewom towarzystwo trzeba rozsądnie dobierać , bo to trudna miłość .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Agnieszka 23:00, 31 sie 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Danusiu, chcę posadzić miskanta Morning Light obok hortensji Limelight. Czy to będzie grało, czy lepiej zrezygnować z takiego zestawu na rzecz sprawdzonego Gracilimusa. Podobno Morning Light z daleka wygląda szaro. Hortensja rośnie na tle żywotnika Aureospicata, w bliskim sąsiedztwie rosną dwa żółte żywotniki (Sunkist). Mi osobiście podoba się Morning Light, ale obawiam się chaosu.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 00:23, 01 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Radzę Gracillimusa Faktycznie dość szaro wygląda Morning Light. Jesli tło żółte to tym bardziej zielony miskant by się przydał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiasz83 07:16, 01 wrz 2011

Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 93
Kochana Danusiu zajrzyj do mnie jak będziesz miała czas, dodałam zdjęcia z problematyczną wąską a długą rabatą
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/544-moj-ogrod
Gardenarium 11:07, 01 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaprys napisał(a)
Danusiu wiem, że hortensja i rododendrony lubią kwaśną ziemie ale nie pomyślałam, że sadząc blisko nich róże tak szybko skaże je na szybką "śmierć'. Myślę, że to właśnie ten powód. Teraz blisko mojej największej kuli bukszpanowej posadziłam dwie hortensje. Boje się czy bukszpany zniosą takie kwaśne środowisko chyba bym nie przeżyła gdybym miała stracić taki duży bukszpan. ?Co radzisz ?


Hortensjom daj lekko kwaśną, ja tak mam i mają się dobrze i hortensje i bukszpany
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:08, 01 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogda napisał(a)


Danusiu,
Mam pytanie, bardziej chyba techniczne, hmm...czy korzenie iglaków i ozdobej śliwy(szczepionej) mogą kiedyś, po kilku latach uszkodzić rury od pompy ciepła?czy one są na tyle mocne, te korzenie, że mogą się stać zagrożeniem dla całej instalacji?Ekipa, która nam zakładała cały ten system powiedziała, zeby nie sadzić dużych drzew i krzewów w pobliżu,np. studzienek-ale czy tak faktycznie jest?


Korzenie iglaków typu tuje czy cyprysiki - raczej nie, duże drzewa liściaste są zagrożeniem.
Na pompie ciepła nie sadź drzew, tylko krzewy.


czyli śliwa ozdobna i Iwa odpadają?


Iwa może być bo i tak nie jest długowieczna, ale śliwy nie dawaj w to miejsce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martek 11:39, 01 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
No tak ...zrobiłam przegląd i uważam,że nic,a nic nie ma przesady w tym co mówię .Jak Danusiu krążysz po tak wspaniałych miejscach już tyle lat i teraz widzę w jakim raju byłaś to gdzie tu wpasować ścieżkę do moich skromnych progów ogrodowych.Mogę właściwie nazwać to bardziej posesją ,a o ogrodzie wspomnieć gdzieś na końcu
Jeszcze co można powiedzieć o moim ogrodzie ,że jest bardzo dużo do zrobienia by stał się prawdziwym miejscem wypoczynku ,oazą zieleni nie wspomnieć o spokoju )))))))))Szkoła się zaczęła
Trenuję mięśnie krzyku,zbieram siły na kolejne 10 miesięcy nawoływania do odrabiania lekcji
Nie ma nic w tym kokieterii kiedy pisze się,że odwiedza się twój raj dla terapii i mobilizacji do pracy mam tak samo jak inne dziewczyny .Odpoczywam i pobieram prąd by zasuwać przy swoich kwiatkach i roślinach
Trochę słońca na dziękuję
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 12:36, 01 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Odeszłam od komputera,zaczęłam ścierać schody i przy kolejnych przypomniałam sobie co chciałam jeszcze powiedzieć,a zapomniałam ))Schody wyschły mogłam wleźć
Moja dygresja dotyczy ogrodu Danusi i wspomnianych mężów .
To,że nasi panowie ,może w niektórych przypadkach dotyczy to również żon,(nie będę nikogo dyskryminować ,nie muszą znać się i wielbić prac ogrodniczych to dla mnie oczywiste.Jednak ja również miałam okazję zaobserwować jak ogród państwa " M " pozytywnie zmienia punkt widzenia takich niezakręconych jak my
Kiedy przyjechałam z M na Święto róż nie wiedziałam,że na moim ślubnym wywrze ogród większe wrażenie tzn.byłam przekonana,że nie dotknie nawet tematu i szybko pojedzie w swoją stronę .Tym czasem zaobserwowałam,że oczy miał rozbiegane i co najważniejsze po powrocie do domu poleciał opowiadać mamusi co widział ))
Ja natomiast kiedy mój mąż po mnie wrócił powiedziałam M cyt.:"Widzisz mój mężu jak powinien wyglądać garaż ? Ma być w nim czyściej niż w kuchni ,zapamiętaj"
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies