Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Matka 14:04, 31 sie 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Danusiu,
Mam pytanie, bardziej chyba techniczne, hmm...czy korzenie iglaków i ozdobej śliwy(szczepionej) mogą kiedyś, po kilku latach uszkodzić rury od pompy ciepła?czy one są na tyle mocne, te korzenie, że mogą się stać zagrożeniem dla całej instalacji?Ekipa, która nam zakładała cały ten system powiedziała, zeby nie sadzić dużych drzew i krzewów w pobliżu,np. studzienek-ale czy tak faktycznie jest?
____________________
U Matki
kaisog1 14:13, 31 sie 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
gardenarium napisał(a)

Danuś poratuj.... na "Zieleni" była kompozycja jeżówek różowych z trawami, takimi srebrno brązowymi (czy jakoś tak). Co to za trawy są????


Gosiu, mam kilka typów, nawet lupy użyłam do rozszyfrowywania zdjęć

To z innego stoiska ale podobna (to na pewno Carex - turzyca





Tamta pochodziła z firmy Panek

http://www.e-panek.pl/index.php?action=oferta&start=ofertaList&ID=47&num=6

Trzeba wygooglowac wszystkie Carexy bo tamten był pod ławką

a w donicy był taki Carex comans Amazon Mist


http://www.gerbera.com.pl/pl/carex_test_prairie_fire_old_gold.html





Danuś dzięki wielkie Poszperam troszkę w necie. Chciałabym zrobić taką wyspę z miskantami, turzycami i jeżówkami.... tylko czy to dobry pomysł????
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
popcorn 14:18, 31 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bogda napisał(a)
Danusiu,
Mam pytanie, bardziej chyba techniczne, hmm...czy korzenie iglaków i ozdobej śliwy(szczepionej) mogą kiedyś, po kilku latach uszkodzić rury od pompy ciepła?czy one są na tyle mocne, te korzenie, że mogą się stać zagrożeniem dla całej instalacji?Ekipa, która nam zakładała cały ten system powiedziała, zeby nie sadzić dużych drzew i krzewów w pobliżu,np. studzienek-ale czy tak faktycznie jest?


Podpinam się pod pytanie Bogdy jeśli mogę, tez jestem ciekawa... o ile o pompę ciepła sie nie boje bo nic tam nie rośnie, to posadziłam śliwę japońską shiro blisko studzienki od rekuperacji... i mąż jest zły i chce mi wywalić drzewko...

dzięki
pozdrawiam
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
alinak 16:07, 31 sie 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Pszczelarnia napisał(a)

No tonie jestem sama - też tu zaglądam by ukoić nerwy

Danusiu - jestes nie tylko projektantką zieleni, ale też terapeutą
A poiwedz mi jak zachwuje się karmink ościsty w ogrodzie? Nie panoszy się za bardzo??


Ana, pozwól, że ja odpowiem a Danusia może mnie poprawi: karmnik jest OK. Mi się nie panoszy. Czasami po zimie potrafi wyłysieć ale szybko nadrabia.





na łysienie karmnika jest rada przydeptywać go , bo on jakby podnosi się. Ja tak go : pielęgnuje
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
kaprys 18:37, 31 sie 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
właśnie z bolącą głową , zestresowana wchodzę oczywiście na Danusi stronę , aby odreagować i co czytam.. ?, wszystkie To samo mamy. Powiedz Danusiu kto nam Ciebie zesłał i czy wiesz jaka na Tobie ciąży teraz odpowiedzialność
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
Gardenarium 20:56, 31 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bea napisał(a)
Danusi czy możesz podać odmianę tego cyprysika, którego ciełaś na bonsai.


To był Chamaecyparis lawsoniana "Elwood's Gold"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:00, 31 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogda napisał(a)
Danusiu,
Mam pytanie, bardziej chyba techniczne, hmm...czy korzenie iglaków i ozdobej śliwy(szczepionej) mogą kiedyś, po kilku latach uszkodzić rury od pompy ciepła?czy one są na tyle mocne, te korzenie, że mogą się stać zagrożeniem dla całej instalacji?Ekipa, która nam zakładała cały ten system powiedziała, zeby nie sadzić dużych drzew i krzewów w pobliżu,np. studzienek-ale czy tak faktycznie jest?


Korzenie iglaków typu tuje czy cyprysiki - raczej nie, duże drzewa liściaste są zagrożeniem.
Na pompie ciepła nie sadź drzew, tylko krzewy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:01, 31 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaprys napisał(a)
właśnie z bolącą głową , zestresowana wchodzę oczywiście na Danusi stronę , aby odreagować i co czytam.. ?, wszystkie To samo mamy. Powiedz Danusiu kto nam Ciebie zesłał i czy wiesz jaka na Tobie ciąży teraz odpowiedzialność


Wiem, sama siebie w tę odpowiedzialność wpakowałam Nie ma odwrotu, będzie coraz lepiej tylko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:02, 31 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewa napisał(a)
Chciałam się pochwalić, ale jak już się wielokrotnie przekonałam " zdjęcie prawdę ci powie"
chyba za daleko od pnia i krzywo



Bukszpanów jest za mało, a pień krzywy to jest u migdałka, bukszpany chyba dobrze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewa 21:06, 31 sie 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Danusiu, wsadziłam 8 sztuk, ale tez tak pomyślałam,żeby dosadzić dzięki
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies