Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Joanka 21:13, 11 mar 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Dzięki za przypomnienie artykułów o bukszpanie

A wiesz że już kiedyś do Ciebie pisałam w tej sprawie? To było jeszcze przed ogrodowiskiem, nie pamiętam jak to się nazywało? Z notatnika ogrodnika? Może coś podobnie brzmiącego...

____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Agnieszka 21:47, 11 mar 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Danusiu, pisałaś o przycinaniu świerka, żeby ładnie gęsto rósł. Michael wspomina o cięciu jodły koreańskiej. Jak to się robi? Jakim świerkom można robić takie kuku?
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 09:22, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Joanka napisał(a)
Dzięki za przypomnienie artykułów o bukszpanie

A wiesz że już kiedyś do Ciebie pisałam w tej sprawie? To było jeszcze przed ogrodowiskiem, nie pamiętam jak to się nazywało? Z notatnika ogrodnika? Może coś podobnie brzmiącego...



Tak Asiu, Z notatnika ogrodnika - taką samą nazwę miało w "Kwietniku" a potem : "Ogrodniczka radzi"

Te artykuły poprzednie przeniosłam tutaj i dodałam ładniejsze zdjęcia
No i oczywiście cały czas powstają nowe, średnio 3 razy w tygodniu.

Teraz mam dużo miejsca na porady i artykuły, na tamtym blogu było zbyt ciasno Własny portal planowałam od kilku lat...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:31, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agnieszka napisał(a)
Danusiu, pisałaś o przycinaniu świerka, żeby ładnie gęsto rósł. Michael wspomina o cięciu jodły koreańskiej. Jak to się robi? Jakim świerkom można robić takie kuku?


Praktycznie wszystko można ciąć Nawet Thuja "Globosa" czy "Danica", które z natury mają kulisty pokrój. Można normalnie ciachać nożycami szpalerowymi, albo skracać, czy usuwać tylko przewodniki na wszystkich gałęziach.

Ja tnę daglezję (tak jak bukszpany - nożycami) i świerki serbskie tylko przewodniki, wszystkie karłowe i zwykłe można docinać, ale najlepszym przykładem utrzymywania iglaków w ryzach są ogrody Bressingham.

Popatrz uważnie na zdjęcia i na iglaki, prawie wszystkie tam są cięte, zagęszczane. Oprocz wielkich okazów.

Poniżej linki

Bressingham jesienią

Bressingham latem

Magia kolorowych iglaków
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 13:50, 12 mar 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Dzięki. A czy mogłabyś pokazać tę swoją strzyżoną daglezję?
A świerki po obcięciu przewodników mają nadal wygląd choinki? Czy już raczej nie?
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 14:07, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agnieszka napisał(a)
Dzięki. A czy mogłabyś pokazać tę swoją strzyżoną daglezję?
A świerki po obcięciu przewodników mają nadal wygląd choinki? Czy już raczej nie?


Świerki są tak samo choinkami po wycięciu przewodników.
Moja daglezja natomiast ma wygląd beczki bo jest cięta mocno. Na jej tle jest żółta kulka z lewej u góry





Lewa krawędź zdjęcia to jej igły











____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Danusza 14:08, 12 mar 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
cudeńka
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Agnieszka 14:13, 12 mar 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
No piękne. Dziękuję Ci bardzo. Jeszcze poszukam wcześniej Twoich świerków, bo bardzo mnie zaintrygowało, że nadal mają kształt choinki.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 14:50, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, czy w tym wątku zobaczysz. Moim tnę wierzchołki, a boki równam szpalerowymi nożycami.
Chodziło mi o świerk u mamy, jemu tnę wszystkie przewodniki jest choinką nadal. Gdybym nie cięła zderzyłby się z domem już dawno i przewrócił dom

Przyjedź do mnie to pokażę jak to się robi, właściwie swoje serby też uszczykuję Pokażę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:01, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak jak pisałam, byłam na Modlińskiej, gdzie adrenalina mi uderzyła do głowy. Nie ominęłam dwóch sklepów po drodze, tylko oczywiście wstąpiłam zobaczyć co mają.

Pobawię się w wysiew werbeny, żeby sprawdzić, czy nasiona które Wam wysyłam są dobre

Zakupiłam nasiona pięknej aksamitki kremowej (może mi się przydać do donic) i troszkę warzyw dla Babci Jasi.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies