Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bajkowy ogród Weroniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bajkowy ogród Weroniki

Bogdzia 21:56, 30 cze 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Wizyte Irenki już widzialam a dzis róże obejrzalam, Elfe bardzo mi sie podoba.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 22:06, 30 cze 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kolorowo ...... róże poakzują swoja urodę.....
ale ta pięciolinia z ptakami mnie rozłożyła na łopatki..
W przyszłosci jak jestem w domu to przyjmę gościa, najwyżej będzie tylko herbata.. i taki gosć najlepszy bo nei wymaga przygotowań, których nie cierpię Sorki ale ten typ tak ma
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
weronika77 22:14, 30 cze 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
barbara_krajewska napisał(a)
Weroniko, piękny spektakl Twoje róże odgrywają

***
Nieskromnie powiem Basiu, że teraz zachwyca mnie spektakl takiej niepozornej pnącej różyczki...Kiedyś blisko muru rosła i wciąż miała mączniaka, w tym półcieniu wśród marcinków wysokich, cisu i skyroketów rośnie i kwitnie pięknie i zdrowo tysiącem kwiatów.
Doliczyłam się ok. 70 róż, w tym są nowe, które dopiero zakwitną.






____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
weronika77 22:43, 30 cze 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
MagdalenaK8 napisał(a)
Bardzo lubię Twój ogród, jest taki ciekawy, słodki i wygląda tak jakby z każdego zakamarka miał wyskoczyć elf.
Pozdrawiam

***
Takimi elfikami są dla mnie nowe roślinki, które podglądam. Jak zakwitną? Czy zakwitną? Oto nowość u mnie, róża LAWINIA i jej pierwszy kwiat.
Twoje hortensje przepiękne, a sąsiada takiego współczuję.

Róża LAWINIA

Lilia RED LOVE, nowa u mnie.

Mój nowy nabytek, tawuła o wyraźnych różowych kwiatach, jeszcze nie znam nazwy.
Z Kielc przywiozłam dwie nowe drzewkowe lilie, elfiki do rozpoznania gdy zakwitną, a ja nie zapomnę gdzie wsadziłam.

Nieśmiało zakwitają żółte lilie, które zakupiłam jako świecące lub niebieskie.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
weronika77 23:18, 30 cze 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Mala_Mi napisał(a)
Kolorowo ...... róże poakzują swoja urodę.....
ale ta pięciolinia z ptakami mnie rozłożyła na łopatki..
W przyszłosci jak jestem w domu to przyjmę gościa, najwyżej będzie tylko herbata.. i taki gosć najlepszy bo nei wymaga przygotowań, których nie cierpię Sorki ale ten typ tak ma

***
To brzmi jak zaproszenie, dziękuję Aniu. Przygotowań dla mnie nie trzeba, zawsze coś do herbaty bym zabrała. Tylko czasu nie umiem podzielić, wciąż mi go mało. Z domu nie chce mi się już ruszać, zawsze mój M te wyjazdy na mnie "wymusza" w jakimś sensie, ale potem nie żałuję. Od lat wybierałam się zobaczyć miasto filmowe księdza Mateusza. Jadąc do Sandomierza zahaczyliśmy o Kielce (też o świąteczny kiermasz), musiałam zerknąć jak powstaje tam nowe. Blisko były Chęciny i ruiny zamku, blisko Jaskinia Raj. Do Baranowa też skoczyć było warto, ostatnio byłam tam na delegacji służbowej (47 lat temu) w związku z fabryką firanek w Skopaniu.
Było gorąco a w drodze powrotnej nawet burzowo. Tym razem nie, ale jeszcze się spotkamy.

W Sandomierzu byłam, księdza Mateusza nie spotkałam,

ryneczek, zaułki widziałam,

bramę sandomierską minęłam,


i do bramy dla zakonników (w porze zamknięcia innych bram), zwaną Uchem Igielnym, z trudem dotarłam za moim M, pokonując strome schody.



____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
weronika77 23:49, 30 cze 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203

Ratusz w Sandomierzu.

Zamek widziałam, Dom Długosza, pałac biskupi, inne historyczne budowle...a potem bardzo zmęczeni udaliśmy się na nocleg.

Wejście do Jaskini Raj. Zrobiłam jedno zdjęcie, bo groty nie wolno fotografować. Jest piękna i ciekawa. Kto nie może zobaczyć w realu, coś w internecie znajdzie. 50 tysięcy lat temu mieszkał tu pierwotny człowiek albo jego kuzyn neadertalczyk, polował na zwierza, krył się przed nim w grocie, palił ognisko z kości zwierząt...

Wstąpiliśmy też do Chęcin zobaczyć centrum i ruiny zamku.

Na trasie naszej wycieczki znalazł się też zamek Krzyżtopór w Ujeździe, ruiny w których trwają prace rekonstrukcyjne.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Aneczka 23:53, 30 cze 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Wspaniałe widoki
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 23:55, 30 cze 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
weronika77 napisał(a)



Weroniko co to za róża w prawym dolnym rogu jasno różowa tak obsypana kwiatami?
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
weronika77 00:03, 01 lip 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
W pałacu w Baranowie jadłam kolację 47 lat temu, więc musiałam zobaczyć czy jeszcze istnieje.


Istnieje pałac, można go zwiedzać, robić zdjęcia, jest restauracja i hotel.

Pałacowy gobelin,

fragment baszty z malowidłem,

witraż z kaplicy "Zrzucenie lucyfera".
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
weronika77 00:19, 01 lip 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Dwa razy zatrzymaliśmy się na krótko w Kielcach.
Coś dla Ogrodowiska...ciekawe kaktusy, kaktusowe drzewka.



Domy ze szkła,

fontanny,

i deptak ze świątecznym kiermaszem pełnym różności, ludzi i gwaru.



____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies