Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

margaretka3 08:44, 06 lip 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Chabry cudowne, też takie wysiewałam, ale bardzo późno. Rosną jednak w sadzie i nie mogę się ich doczekać. Akant u mnie jest po przejściach, ściełam go na wiosnę, bo nie nie zauważyłam, został korzonek, ale się opuścił
Ach, czekam na chwilę, kiedy będę mogła pozachwycać sie Twoim ogrodem
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Pszczelarnia 09:48, 06 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Teraz przyszłam z kawą na zdjęcia, na spokojnie. Ładnie - to mało powiedziane. Jest tak jakoś tajemniczo i falująco. Jak suchy letni słoneczny wiatr.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
laurowisnia 10:31, 08 lip 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Joku, te są z siewu, jednoroczne, bezproblemowe, dobrze rosły, nie przewidziałam jednak, że są dość wysokie, tak 60-100cm, dałam je do donic i na przód rabaty, za rok będę mądrzejsza.

Kasya, warto pobawić się z wysiewem, przy różach dobrze by im było, w tym roku nie mam takiego zestawu choć planowałam.

Gabrielo, rzeczywiście poprzestawiałaś zadania, z chwastami walczymy w maju, teraz to tylko leżenie, co najwyżej przyciąć tu i tam. Ale co zobaczyłaś to Twoje.
Z różą mnie zaskoczyłaś, myślałam, że lubisz bardziej okrągłe, w typie angielskich.

Gosia, no śliczne są, to, że późno to nic, mam wrażenie, że moje zaraz będą kończyć.
Akan tak ma, odrasta od korzenia, tak miałam gdy przemarzł, pojawił się dopiero w następnym roku.
Ja się zaczynam bać.

Ewo, siałam z mieszanki kolorów, mam białe, niebieskie, różowe, fioletowe, bordowe.
Z tych dwóch wybrałam bym Jacqueline, Heritage rosła wcześniej w pobliżu ale została zjedzona właśnie przez nornice kilka lat wcześniej, kwiaty miała urocze.
Dziękuję za tajemniczość, którą z kolei ja widzę u Ciebie w połączeniu z sielskością.
Kartuzek, może Ci się spodoba, roślina na suche murawy, wciśnięta w moje rabaty z tłem warzywno-owocowym.


____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
ZieloneWrota 10:37, 08 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Piękna kolorowa łączka sporo misz maszu ale w pozytywnym znaczeniu, bardzo ładne kompozycje , pozdrawiam
____________________
Agataod początku
Pszczelarnia 12:31, 08 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A to będzie Jaqueline. Kartuzka muszę sobie z łąk ściągnąć. I wtedy połączę go z driakwią i może powstanie łączka wieloletnia, bo na razie to facelia gra pierwsze skrzypce.

Mi z siewu najwięcej wyszło ciemno-fioletowo-bordowych.

Piękny pierwszy plan warzywnej rabaty.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
renatamama3 10:02, 15 lip 2016


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Agatko ,cudne kadry pokazujesz ,nawet skrzynię z cukinią dojrzałam .Szkoda że z Gosią, do mnie nie wpadłaś , ja ostatnio mam doła ,zmarła ta koleżanka co Ci dość dawno mówiłam ,co była w śpiączce ,zostało 7 dzieci ,a ja po pogrzebie dojść do siebie nie mogę .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Ewik 12:40, 15 lip 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Cudnie, po prostu cudnie.napatrzec się nie mogę i te chabry , szukam właśnie takich kulek bordowych, to jakaś specjalna odmiana ?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Filomena 11:54, 16 lip 2016


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
laurowisnia napisał(a)
Pierwsza zakwitła u mnie Jacqueline du Pre, zapach wyczuwalny z daleka.


Witaj Agato
jak Ci się sprawuje ta róża ?
Czy ona kwitnie Ci cały czas czy z przerwami?
Bardzo lubię takie róże, ale u mnie Nevada - podobna w pokroju- powtarza słabo,co mnie smuci , myślę o innej podobnej...
____________________
Filomena-w zielonej aptece
laurowisnia 10:38, 18 lip 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Agato, moja imienniczka mnie odwiedziła, witam Cię i dziękuję. Trochę misz maszu się wkradło piszesz ale nie da się inaczej, mało miejsca, a chce się wciąż więcej kwitnących. Zresztą przyjemne jest ciągłe zdobywanie nowych, które do pewnego czasu upycha się gdzieś. Kiedyś przyjdzie też i czas na ich lepsze skomponowanie jak dojdziemy do wniosku, że bezwzględnie już to konieczne. Tak to u mnie wygląda. Inne czynniki również lubią się włączyć w to dzieło.

Ewo, jak się nie uda to może z nasion, będę zbierać, znalazłam już jedną siewkę i poszła do Gosi, chaber zresztą też mogę jeśli jesteś chętna na moje kolorki. U mnie chyba najwięcej niebieskich i różowych.

Renia, ja raczej czekam teraz na Ciebie.
Przykre rzeczy piszesz, życie tak czasem się układa nie jak nam by się wydawało, że powinno.
Nie wiem co napisać, żal dzieci. Wybieram się w tym tygodniu jeszcze do szkółki, mogłybyśmy pogadać.

Ewik, to odmiana jednoroczna, wysiana na wiosnę, bordowy był tylko jeden.

Filomeno, ta róża jest śliczna, ale w tej chwili to najbardziej chora róża u mnie w ogrodzie. Zaczęła właśnie powtarzać i jednocześnie wypuszcza nowe pędy więc nie ma dużo kwiatów, będę obserwować. Jak pamiętam to w miarę ładnie powtarzała w ubiegłym roku, miała wyraźną przerwę. Myślę, że wpływ na jej stan może mieć nornica grasująca w pobliżu, zdaje się, że ją podgryzła. Ona ma dość sztywne pędy, Nevada ze zdjęć wydaje się bardziej wiotka. Tego typu róże z roku na rok coraz lepiej powtarzają. Moja była przesadzona na wiosnę w tamtym roku.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
renatamama3 10:57, 18 lip 2016


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Agatko ,no przykre ,przykre. Pewnie bym wpadła ,ale akurat wtedy eM była na służbie 24 godziny .Do szkółki planuję dopiero w sierpniu ,bo w środę wyjeżdżam nad Biebrzę .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies