Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

paniprzyroda 08:44, 01 lip 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kawę mam, nie wychodzę, zostaję
każdy fragment można oglądać po raz enty
Mam na str. 413 Pirouette i nn, w wolnej chwilce zerkniesz?
____________________
Dwa ogrody
07_Rene 08:55, 01 lip 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
laurowisnia napisał(a)

Już byłam, czeka jeszcze kilka fotek nieróżanych.
Mariatheresia, bezproblemowa, kwiaty utrzymują się bardzo długo, grzeczna różyczka




Potwierdzam, też jestem z niej zadowolona
A co to na pierwszym planie? Mocno fioletowe? Bardzo ładnie się komponuje z różą.

Bardzo lubię u Ciebie bywać
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Anda 10:58, 01 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Śliczne widoki u Ciebie. Na te hybrydy hulthemia tez sie czaję. Czy do Eyes for You przylatują pszczoły lub inne bzyczki?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
laurowisnia 11:12, 04 lip 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Mariolka, dziękuję, a u Ciebie już byłam.

Renatko, to jest szałwia Plumosa, którą muszę przesadzić za różyczkę, wysoka i słabo trzyma pion.

Ando, muszę to zaobserwować, aktualnie ma przerwę więc musimy poczekać.

Pszczelarnia napisał(a)
Agato, od 2 lat czaję się na r. Jaqueline - czy ona jest zdrowa? Jak ją możesz dokładniej opisać (chodzi o to między jakie byliny się sprawdzi kolorystycznie i pokrojowo), możesz coś podpowiedzieć?



Ewo, ona jest tak ładna, zapach rozsiewa cudny, że warto ją mieć. Ale robaczki ją również różne lubią, a po kwitnieniu trochę liści z plamkami oberwałam, wiem, że w pobliżu grasowała nornica, może posmakowała jej korzeni. Wcześnie zaczyna kwitnienie, teraz ma przerwę, tak już od dwóch tygodni. Koło niej rozsiewa mi się kozłek lekarski i ostrogowiec, w tym roku te sadzonki najbliżej słabo przezimowały. Myślę, że kwiaty białe i w kolorze czerwonego wina najbardziej do niej pasują. Plus trawy wiadomo, zawsze będą dobrym dodatkiem.


Niedaleko jest Pomponella, która własnie kwitnie razem z dzwonkiem
kremowym.


____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 11:30, 04 lip 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
margaretka3 napisał(a)
Agatko, mam nadzieję, że ten kwitnący busz przyjdzie mi podziwiać, zanim zapadnie w jesienną nostalgię. Jeszcze raz dziękuję za wizytę, podziwiam Was, że miałyście chęć w taki upał.
Jak nazywa się ten bodziszek, który mi przywiozłaś? Pamiętasz jeszcze?

PS. Pojawiło się światełko co do przyszłego tygodnia Oby nie zgasło

Gosia, o jesieni jeszcze nie myślimy, chociaż te temperatury ogród zmieniają z dnia na dzień, coś przekwita, coś zaczyna, nie było mnie przez weekend, róże czekają na czyszczenie, to na pewno.
Spotkanie takie na szybko najlepsze, nie było czasu się zastanawiać, lepiej tak niż opady zresztą.
Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu dla Twojej pracowitości, o której zaświadcza charakter ogrodu.
Pytasz o bodziszka Endressa, nie mam fotki akurat ale mam chaber, który zaskoczył mnie wzrostem.
I czekam na informację.


____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 11:33, 04 lip 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Karol99 napisał(a)
Masz cudownie skomponowane rabaty

Karolu, dziękuję

____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Joku 22:01, 04 lip 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12189
Piękne zestawienie Pomponelli z dzwonkiem. Chabry też mi się podobają. Z siewu czy byliny?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kasya 22:42, 04 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
laurowisnia napisał(a)

Gosia, o jesieni jeszcze nie myślimy, chociaż te temperatury ogród zmieniają z dnia na dzień, coś przekwita, coś zaczyna, nie było mnie przez weekend, róże czekają na czyszczenie, to na pewno.
Spotkanie takie na szybko najlepsze, nie było czasu się zastanawiać, lepiej tak niż opady zresztą.
Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu dla Twojej pracowitości, o której zaświadcza charakter ogrodu.
Pytasz o bodziszka Endressa, nie mam fotki akurat ale mam chaber, który zaskoczył mnie wzrostem.
I czekam na informację.



ale piekne
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Pszczelarnia 20:57, 05 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czy chabry siałaś? Moje wyszły purpurowe. Bo Jacqueline walczy o wolne miejsce z Heritage. I tak sobie myślę która .... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 23:52, 05 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Wspaniałe masz te rabaty, piękne chabry, akant, róże. Pomponella z niebieskim dzwonkiem świetnie wyglądają razem. Maria Teresa od zawsze mnie zachwycała, bo uwielbiam taki kształt kwiatów.
Na razie walczę u siebie z chwastami, to był głupi pomysł wyjeżdżać od maja trzy razy na wakacje.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies