Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

Pszczelarnia 15:06, 10 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
viva napisał(a)



Vivo, co to za angielka?
I jeszcze wołanie o sos różane: czy można Veilchenblau (wajlsienblau ) posadzić pod ścianą domu (wyciągając kostkę kamienną) i rozpiąć? Wystawa południowo-zachodnia.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 16:00, 10 lip 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21855


trawka, którą bardzo lubię za jej kolor i pokrój - Imperata

-



To doskonałość doboru roślin, ich pokroju i koloru
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Sebek 17:43, 10 lip 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Klimatycznie, naturalistycznie, lekko - po prostu piękny jest Twój ogród
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
viva 07:36, 11 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Pszczelarnia napisał(a)


Vivo, co to za angielka?
I jeszcze wołanie o sos różane: czy można Veilchenblau (wajlsienblau ) posadzić pod ścianą domu (wyciągając kostkę kamienną) i rozpiąć? Wystawa południowo-zachodnia.


Ewo, ta angielka to Heritage

Veilchenblau możesz posadzić przy takiej ścianie. Będzie zapewne szybciej przekwitała z powodu wyższej temperatury. Moja rośnie w słonecznym miejscu, przypalania kwiatów nie zauważyłam. Jaki ma to wpływ na długość kwitnienia nie mam porównania, bo mam tylko jedną
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
paniprzyroda 08:09, 12 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Byłam u Ciebie, to tak na dobry początek dnia Zostawiam buziaki.
____________________
Dwa ogrody
iwonaal 09:51, 12 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Ślicznie
____________________
Zakochana w ogrodach
akanta 16:05, 12 lip 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
viva napisał(a)


Ewciu, dla Ciebie niespodzianka
Long John Silver, kwitnie
Jestem nim zauroczona.

-


Jaka piękna ..i w pączku takie piłeczki ...a gdzie tą piękność zakupiłaś Vivo.Zapraszam cię do mnie.Proszę o pomoc w rozpoznaniu róży w poście 197 /ciemny mocno nasycony róż.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Bogdzia 16:09, 12 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Silver piekny , pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Urszulla 17:15, 12 lip 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21855
Och, chyba moja lista chciejstw ulegnie zmianie. A ten Silver rośnie krzaczasto u Ciebie. Możesz pokazać w całości
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
viva 22:38, 13 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
monteverde napisał(a)
Wstawiłam u siebie jeszcze typową do cienia, też jestem bardzo zadowolona dorasta do 1,5 -2 m lekki różany zapach http://www.rosaplant.pl/pl/delbard/43-centenaire-de-lourdes-blanc-delblan.html


Aniu, to mamy w tym roku bardzo udane zakupy białasków
Może się nad nią kiedyś zastanowię skoro już sprawdzona

monteverde napisał(a)

Nad werbenami się zastanawiałam świetne są a moje agapanty też już nie długo będą kwitłydobranoc


Nasionka werben zawsze mogę podrzucić Chyba wystarczy rzucić je do ziemi jesienią.
Po swoich agapantach spodziewałam się więcej. Nie kwitną tak jak kiedyś mi kwitły.

Bogdzia napisał(a)
Crocus i trawki śliczności i jeszcze rabaty bylinowe cudne.Miłego dnia.


Bogdziu, dziękuję
Dzień, a nawet cały tydzień był miły choć mocno pracowity (nie ogrodowo)

Pszczelarnia napisał(a)
Cotagge Rose ma, jeszcze dodam, takie kwiatki dużo, lekkich. To ja jej Louisa Odier z wygnania sprowadzę. Pokrój tych róż trafnie oddałaś.
To dlaczego ja kupiłam Mrs. Johna Lainga do swojego ogrodu?
Crocus Rose - ten kolor jest najbardziej frapujący dla mnie. Bita śmietana z lekkim cynamonem cafee latte w środku?

A kwitnienie czosnków bułgarskich i wieczornika się zbiegnie.

Same świetne pomysły przychodzą mi do głowy na Twoim wątku.


Ewo, świetnie, bardzo smakowicie i trafnie opisałaś Crocus Rose. To prawda jak się na nią patrzy to jest ochota chlipnięcia kawki

Może u Ciebie Pan John będzie się dobrze sprawował?

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies