Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

Pszczelarnia 10:06, 04 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
viva napisał(a)
Widoczki

Kontemplowanie przyrody





To jest właśnie to, co stanowi o całości u Ciebie. To jest właśnie ta rama - oprawa dla obrazu szlachetnego, jakim jest Twój ogród.

Powojnik to będzie Warszawska Nike. Cottage Rose jest dziwną różą - faktycznie kwitnie non stop, ma pokrój rozłożony, rozpięty, wygięty czasami wypuszcza takie śmieszne długie pędy. Mam ją 3 lata ale zeszłej jesieni została przesadzona. To róża na wyższe i swobodne rabaty na tyły i boki, płoty i przedpłocia. Przy szopkach i garażach, furtkach wiejskich. Taki ma charakter ta róża.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 10:31, 04 lip 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
O jeżu malusieńki jak cudnie! Zazdroszczę temu kotkowi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agatanowa 10:46, 04 lip 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
viva napisał(a)

...Falstaf jest różą, która słabo się krzewi, rośnie wąsko do góry i kwiaty ma zwrócone do góry jak widać na zdjęciu. Często pod swym ciężarem po deszczu przewieszają się, są bardzo gęsto nabite i długo utrzymują się. Wysokość 120, 150 cm ... Kwitnie do samych przymrozków. Zdjęcie przekłamuje kolor, jest ciemniejsza.




piękność
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Bogdzia 22:19, 04 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Często zaglądam choc nie zawsze piszę . Masz racje że Twój ogród podobnie jak i mój zyskuje dzieki przyrodzie dzikiej ale to co zrobiliście robi wielkie wrazenie, jest cudnie , ciagle wspominam.Pozdrówka , również dla Stasia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Aneczka 22:17, 05 lip 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
viva napisał(a)





Vivo to czerwone naprzeciw to róże a nad nimi margaretki? Trafiłam choć jedno?
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Mala_Mi 22:09, 06 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Viva - jesienią powtórka.. pomaga przezimować w dobrej kondycji ... deszcz pomógł rozpuścić nawóz i szybciej zadziałał... Mój też nabiera wyglądu



Połączenie Amarantu z bielą to moje ostatnie odkrycie


Cieszę sie, bo podświadomie tak sobie wiosna posadziłam róże

Trawa Melcia u mnie rośnie i też szukam dla niej towarzystwa.. w tym roku wylądowała z lawendą.. i chyba to będzie zgrany duet

Johan Lang zimuje bez problemu Niestety w tym roku ma czarną plamistość !!!! PO zauroczeniu podpadł mi

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ewsyg 22:16, 06 lip 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
viva napisał(a)


Ula, Falstaf jest różą, która słabo się krzewi, rośnie wąsko do góry i kwiaty ma zwrócone do góry jak widać na zdjęciu. Często pod swym ciężarem po deszczu przewieszają się, są bardzo gęsto nabite i długo utrzymują się. Wysokość 120, 150 cm. Swoja po trzech latach musiałam przesadzić, bo przyduszał ja powojnik. W tym roku odbudowuje się od nowa więc rewelacji nie będzie. Kwitnie do samych przymrozków. Zdjęcie przekłamuje kolor, jest ciemniejsza.




To chyba rozszyfrowałam jaka mam różę. Czy Twoja łapie plamistość bo moja bardzo ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Pszczelarnia 13:16, 07 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Vivo, czy Ty jesteś właścicielką czosnku bułgarskiego? Czy on zimuje i kwitnie w porze kwitnienia wieczornika damskiego?
U mnie Mme Boll dostała plamistości. A Cottage Rose dostanie łyszczca.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Donia72 18:49, 07 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Piękne widoczki u Ciebie
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
viva 22:15, 07 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Urszulla napisał(a)



Dzięki Ci za tak szczegółowy opis Falstaffa właśnie takie połączenie kolorów robię w myślach na mojej różance. Pozwolisz że Parky też na nią trafi w nogi Falstaff


Ula, myślę, ze Parky to będzie dobry zakup. Kwiaty jej bardzo mi się podobają i zapowiada się na zdrową różyczkę.

Ula, dziękuję

AgnieszkaW napisał(a)
Poranny spacer u Ciebie to jak dawka optymizmu i piękna w jednym Pozdrawiam z rana


Agnieszko, ja też lubię poranne spacerki po ogrodzie
Dziękuję

leon60 napisał(a)
Ogród obłędny i te połączenia cudownieeeee ahhhh !
Falstaf


Olu, Falstaff u mnie też wywołuje bicie serduszka Kwiaty ma doskonałe pod każdym względem. Zerkam na niego ciągle z kuchennego okna

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies