Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

MagdalenaK8 12:06, 28 kwi 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
Więcej słów nie trzeba tylko jedno... pięknie.
Pozdrawiam
____________________
Ogród i nie tylko...
Madzenka 20:00, 28 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pszczelarnia napisał(a)


Danuś, piękna pocztówka!

Wiesz, jak się nazywa ta czcionka, której użyłaś?
Ogród piękny i podlewanie z góry. U nas zdecydowanie za mało deszczu.


Ewo my tu szczeki zbieramy z powodu tulipanów a Ty czcionki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
gierczusia 20:46, 28 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Gardenarium napisał(a)


Pięknie Danusiu ...a czemu ja nie mam ańi jednego tulipana , ja siem pytam ??

Pozdrowionka
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
nicol21 21:18, 28 kwi 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10342
Zapraszam do mnie Danusiu - wrzuciłam trochę zdjęć z wystawy tulipanów i kompozycji kwiatów ciętych z Floralia (Belgia).
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Katkak 08:47, 29 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Danusiu czy mogłabyś mi polecić jakąś odmianę bodziszka najlepiej takiej wysokości, żeby nie zdominował host? Przejrzałam wątek o bodziszkach i tam na 2-giej stronie wkleiłaś zdjęcie takiego ładnego, z pstrokatymi, jasnymi listkami, może taki? Chodzi mi też o taki, żeby może miał jasne kwiatuszki, bo ma zadarnić powierzchnię pod sosnami i ładnie by rozjaśnił to miejsce. Mam tam właśnie jeszcze hosty i paprocie. Z góry dziękuję.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
makkasia 13:44, 29 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Ja pozdrawiam a moje Qeen są takie same jak Twoje ale ciemnieją, poczekaj
liliokształtne tulipany piękne
ściskam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
ASUULEK 14:15, 29 kwi 2014

Dołączył: 08 cze 2012
Posty: 47
Danusiu, przepraszam ze zaśmiecam Ci wątek pytaniami, ale jeśli byłabyś tak uprzejma i podpowiedziała mi w dwóch problemach ogrodowych będę Ci ogromnie wdzięczna. Mam skarpę przy tarasie i od góry chcę posadzić pas lawendy i nie wiem co dalej , poniżej. Chciałabym posadzić plamami jakieś rośliny
Na górze chciałabym lawendę i nie wiem co może pasować obok niej
poniżej schodząc w dół skarpy myślałam jakieś sosenki karłowate lub takie cyprysiki i obok np. berberys żółty takie małe kuleczki. Co by jeszcze pasowało? Co pasuje do lawendy? Może jakieś trawki bo bardzo mi się podobają ale wiem że nie należy przesadzać z różnorodnością.
Drugi dylemat Danusiu mam na rabacie w cieniu przy ogrodzeniu z cisa.Posadziłam tam pas żurawek tych żółtych i tak łyso to trochę wygląda, coś by tam jeszcze pasowało jakieś wyższe piętro. Zastanawiałam się nad trawą red baron, ładnie by to kontrastowało ale czy ona do cienia pasuje? Co byś Danusiu poradziła, Co można dosadzić do żurawek?
Pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o poradę.....
Mala_Mi 21:03, 29 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Tulipanki były na dobry wieczór.. co prawda wczorajszy, ale dzisiejszy też sie przyda
A czcionka też ładna i fajnie pasuje do pocztówki
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardenarium 07:03, 30 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Katkak napisał(a)
Danusiu czy mogłabyś mi polecić jakąś odmianę bodziszka najlepiej takiej wysokości, żeby nie zdominował host? Przejrzałam wątek o bodziszkach i tam na 2-giej stronie wkleiłaś zdjęcie takiego ładnego, z pstrokatymi, jasnymi listkami, może taki? Chodzi mi też o taki, żeby może miał jasne kwiatuszki, bo ma zadarnić powierzchnię pod sosnami i ładnie by rozjaśnił to miejsce. Mam tam właśnie jeszcze hosty i paprocie. Z góry dziękuję.


Zoabcz, tutaj są angielskie grafiki bodziszków, może coś się spodoba?

Fotki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:14, 30 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ASUULEK napisał(a)
Danusiu, przepraszam ze zaśmiecam Ci wątek pytaniami, ale jeśli byłabyś tak uprzejma i podpowiedziała mi w dwóch problemach ogrodowych będę Ci ogromnie wdzięczna. Mam skarpę przy tarasie i od góry chcę posadzić pas lawendy i nie wiem co dalej , poniżej. Chciałabym posadzić plamami jakieś rośliny
Na górze chciałabym lawendę i nie wiem co może pasować obok niej
poniżej schodząc w dół skarpy myślałam jakieś sosenki karłowate lub takie cyprysiki i obok np. berberys żółty takie małe kuleczki. Co by jeszcze pasowało? Co pasuje do lawendy? Może jakieś trawki bo bardzo mi się podobają ale wiem że nie należy przesadzać z różnorodnością.
Drugi dylemat Danusiu mam na rabacie w cieniu przy ogrodzeniu z cisa.Posadziłam tam pas żurawek tych żółtych i tak łyso to trochę wygląda, coś by tam jeszcze pasowało jakieś wyższe piętro. Zastanawiałam się nad trawą red baron, ładnie by to kontrastowało ale czy ona do cienia pasuje? Co byś Danusiu poradziła, Co można dosadzić do żurawek?
Pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o poradę.....


Co pasuje do lawendy

Kompozycje i zastosowanie lawendy

Lawenda z firletką kwiecistą Lawenda najlepiej się prezentuje posadzona w dużej, jednogatunkowej masie, jako pasy, żywopłoty, duże plamy. Wtedy wygląda najbardziej spektakularnie i malowniczo.

Dobrym towarzystwem dla lawendy, jeśli chcemy ją na rabatach pomieszać, są róże, bodziszki, żurawki, hosty (szczególnie o żółtym zabarwieniu). Jeśli chodzi o kolor innych kwiatów to polecam różowy, niebieski, fioletowy i biały. Z krzewów ładnie będzie wyglądało zestawienie z żółtolistną trzmieliną Fortunego (Euonymus fortunei 'Emerald'n Gold') oraz purpurowym perukowcem Cotinus 'Royal Purple'.

Lawenda, zwłaszcza gatunki śródziemnomorskie, doskonale będzie wyglądała samotnie w donicach lub skrzynkach. Możemy nią podsadzić także różnorakie małe formy pienne, np. trzmieliny lub cisy na pniu.

Z suszonych kwiatów lawendy możemy samodzielnie wykonać zapachowe woreczki do szafy i łazienki, tzw. potpourri. Znane jest też jej szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym jako mydła, żele, wody kolońskie i płyny do kąpieli oraz olejki do aromaterapii.

Anglicy mówią, że tam gdzie w ogrodzie rośnie lawenda, małżonkowie nigdy się nie kłócą. Może warto spróbować ją posadzić we własnym ogrodzie?

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/322-lawenda-uprawa-ciecie-i-kompozycje

Co pasuje do żurawek

Zestawienia żurawek z innymi roślinami

...a tutaj kolor Dobrym towarzystwem dla żurawek są inne cieniolubne byliny, jak: Astilbe, Phlox, Iris, Bergenia, Hosta, Ophiopogon, a także paprocie. Można je zestawiać z bukszpanami, iglakami czy ozdobnymi trawami. Nie znam lepszych bylin, które by tak do wszystkiego pasowały. Można nimi podsadzać krzewy o kontrastowym zabarwieniu liści, sadzić w żwirze, jako obwódki i ramki drzew. Dzikie alpejskie Heuchera i jej miniaturowe formy, jak Petites, dobrze rosną w ubogiej glebie w ogrodach skalnych. Mają niewielkie rozmiary i wdzięk, który je doskonale łączy z innymi roślinami alpejskimi.

Odmiany o większych liściach są skuteczne w małych grupach lub nawet jako pojedyncze rośliny, ale mogą być również wykorzystywane w dużych nasadzeniach, przeplatane liśćmi paproci lub host. Heuchera zapewni obecność koloru przez cały rok, kiedy inne byliny nie są już widoczne. O zastosowaniu w obsadzeniach pojemnikowych nie wspomnę. Rośliny o najciemniejszym zabarwieniu sadzi się w tzw. ogrodach czarnych lub czerwonych. Drobne kwiatostany żurawek wykorzystuje się także we florystyce do ślubnych bukietów. Należy też wspomnieć o modnych ostatnio "zielonych ścianach", gdzie żurawki właśnie zyskały również znaczącą pozycję, gdyż doskonale się tam prezentują.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/96-zurawki-liscie-zamiast-kwiatow

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies