Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

agata_chrosc... 19:28, 29 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Teraz etażerka. Może niektórzy pamiętają jak wyciągnęłam metalową etażerkę z kontenera na odpadki budowlane. Bardzo mi wtedy Ana i Weronika fajnie doradziły jak ją zagospodarować i oto pierwsza realizacja. Niestety nie udało mi się kupić dużo takich na prawdę starych doniczek - ledwie kilka. Ale te zwykłe, terracotowe, postarzy się, a prawdę mówiąc pewnie starczy im pobyt na zewnątrz przez jesień-zimę i się same zestarzeją Brak tabliczek z nazwami ziół i brak większej ilości samych ziół. Na razie dublerują je trzmielina i imperaty. Jest miniaturowa róża, ale ją akurat chcę tu zostawić jako akcent szlachetno-kolorystyczny. No i brak nozyczek na sznurku, któy to pomysł Weroniki zwłaszcza mnie zachwycił, ale nie miałam czasu za takim sprzętem się rozejrzeć. No bo to nie mogą przecież być byle jakie nożyczki i byle jaki sznurek Tło też ciągle kiepskie, ale to sytuacja tymczasowa więc spróbujcie sobie wyobrazić tam coś bardziej jednolitego i ładnegoNo i co myslicie? Tylko bez lukrowania, szczerze!

____________________
ogród w Holandi
Ozz 19:34, 29 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Super! Jak dla mnie to można jeszcze gęściej tam poupychać, roślinek wszelakich - oczywiście w zależności kto jaki poziom ekhm.. entropii lubi Przydałoby się jeszcze trochę kolorków - coś z żółtymi listkami? A jak ma zostać w pastelowych tonach - więcej lawendy!
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
agata_chrosc... 19:36, 29 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No i na koniec kilka drobiazgów.
To wielkie coś, co zwisa nad bukszpanem to pięknotka. Przycięłam ją wiosną dość na ślepo bo jakieś sprzeczne informacje wyczytałam na ten temat i okazało się, że jednak dobrze jej to zrobiło. Ma taką ilość owoców, że kładzie sie pod ich ciężarem. Musze ja jakoś podnieść i umocować. Ależ to będzie widok już niedługo, jak te owoce-kuleczki zrobią się jasnofioletowe.


A tu już fioletowe astry. Obcięłam jakieś dwa tygodnie temu liście tawułek i tak odbiły, że zaczęły te astry zakrywać. Ciąć znowu czy może im to zaszkodzić? Oto jest pytanie


A tu zgrane trio - gaura, bukszpan i owies wieczniezielony choć tak naprawdę to jest raczej niebieskawy
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 19:40, 29 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
JulkAd napisał(a)
Jeszcze od przodu tę różankę poproszę
Już widać, że fajnie jest...myślisz, że w przyszłym roku już sporo zarośnie Ci ta różanka? Będę porównywać z rokiem obecnym.


To juz jutro cyknę z przodu bo o tej porze dnia tam słońce tak pada, że zawsze takie jakieś blade wszystko wychodzi.
Myslę, że powinna pprzsszm roku zzzzzzzzzzzdecydyddddddowanie si rozrossnąć.
____________________
ogród w Holandi
JulkAd 19:44, 29 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Szczerze Agatko to minie tło rozprasza, na tym pierwszym zjęciu widzę jeszcze Twoją konewkę z bellsami i wtedy jest w miarę ok, ale drugie mi się kłóci z tłem i nie daję rady- guła jestem i tyle

Do samych doniczek, ja szukałabym jednak w jednym kolorze lub pokombinowałabym z przemalowaniem co niektórych (wówczas terakotowych jak pisałaś)

Co do nasadzeń, róża dla mnie ok, pozostałe w miarę...te na środkowej półce mogłyby zwisać, ale może jeszcze będą jak znajdziesz jakieś wiszące ziołka...albo połącz z jakimś "zwisem" Trawa (nie wiem co to, bo się nie znam) absolutnie do mnie nie przemawia na tej żardinierze, sprawia wrażenie surowej

Myślę, że jak postawisz w ostatecznym miejscu, albo bez tak różnorodnego tła, to wtedy efekt będzie lepciejszy
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 19:48, 29 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
agata_chroscicka napisał(a)





Ale to do mnie jak najbardziej przemawia takie widoki mnie motywują
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
hanka_andrus 20:03, 29 sie 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wg mnie tło za żardinierą musi być jednorodne -żeby nie rozpraszało.Chaotycznie poukładane drewno,samo w sobie jest dekoracyjne,ale jako tło......nijak wygląda. Przesuń ziółka pod konewkę na tłopłotu,jeżeli jest tam miejsc e...bo nie pamiętam.Imperatę stamtąd zabierz,a na jej miejsce.....jeden z elementów z tej półki...raczej ten z jasnej doniczki.Wtedy ta roślinka w ciemnej donicy do środeczka.

Och ,jeszcze raz zajrzałam,i pod konewką hosty.....No nie wiem,Ta skrzynia z tyłu,co to? pojemnik na śmieci?Zbyt rzuca się w oczy.
Jeżeli nie masz innego miejsca na tę etażerkę, to postaraj się drewno poukładać grubościami kloców,w celu wyeliminowania chaosu.
Zbyt dużo moich uwag....ale tak to widzę.sorry.
A takiego stojaczka,to Ci szczerze zazdroszczę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Przetacznik 20:56, 29 sie 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544




no nareszcie zabrałaś się za etażerkę : ) i tak:
- ta pękata biała doniczka najmniejsza na sam szczyt,
- róża na sam dół z prawego boku
- kremowe na środkowej półce zostają
- ta z dołu - biała na nóżce z boku kremowych -( chyba, ze to plastykowa doniczka to wypad, nie pasuje)

Nożyczki muszą być obowiązkowo ja bym nie na sznurku ale na łańcuszku proponowała, jak przyjedziesz to Ci oddam stare nożyce o ile się spodobają, sprawdzę tylko czy tną...
Wszystko razem bym ujednoliciła przewiązując każdą doniczkę jakąś wstążką, sznurkiem, czy wąską szmatką w kolorze takim morskim jak ślady farby na etażerce. No i na tle ściany domu przydałoby się..
Tabliczki z nazwami też obowiazkowo - albo na patyczkach, albo wiszące u doniczek - wszystkie po jednej stronie ... seledynowe, białe lub drewniane... : )
Piękna ta donica od róży i ta srebrna roślinka...
____________________
KasiaWB 21:09, 29 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
coś czuję, że etażerka będzie hitem i podoba mi się to co napisała Weronika - dziewczyna ma talent i wyczucie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Ana 21:38, 29 sie 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Przetacznik napisał(a)




=...


A ja dziś rano sobie wlaśnie o Twojej etażerce myslałam i miałam wieczorem zapytać
Ja tak od siebie bym dodała, że mnie tam zgrzytają jasne donice - postawiłabym tylko na terakotę (może być nowa, sama się spatynuje), żeby całkiem ujednolicić tło dla roślin - donice nie moga grać głównej roli, no i oczywiście tło musi być jednorodne NAJPIĘKNIEJSZYM tłem byłby ten zielony płot

Trawy bym zabrała zdecydowanie

różę na dół

Na środkowym piętrze coś o intensywniejszym kolorze - złociste zółte oregano, albo nawet dla ozdoby tojeść rozesłana, która będzie wypływać z donicy

Fajny pomysł Weroniki z opleceniem każdej donicy - ja wybrałabym lniany lub jutowy sznurek i na nim zawiesiła tabliczki z nazwami -ceramiczne lub drewniane

No i te nożyce na łańcuszku - Weronika "szapo-ba"
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies