Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

AniaDS 21:39, 12 mar 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
agata_chroscicka napisał(a)
Ale w samej Chanii? Bo my w Maleme niedaleko Chanii Jak patrze za okno to już doczekać się nie mogę. oni tam dziś mają ponad 20C!

Marzenia..., tak ciepło i pięknie...
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
agata_chrosc... 22:23, 13 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
JulkAd napisał(a)
U mnie Agatko od rana śnieg, jakieś 5-7 cm spadło, a mróz do południa -4, teraz juz pewnie zimniej...moja Gusia wyszła z psem na spacer i zmarzła okrutnie jakiś wiatr paskudny...niby nie widać, że wieje, a jednak czuć go tak jak piszesz prawie w kościach. Moich tulipanów (choć ich niewiele) w ogóle nie widać, może i dobrze, bo przynajmniej nie zmarzną, na pozostałe roślinki to nawet przykro patrzeć...zgniecione to, bidne takie, splaszczone od śniegu...Mam jak Ty nadzieję, że to już ostatnie podrygi zimy....buziam wieczornie


Julita, ja to nie pamiętam ja k żyję takiego marca. Najstarsi ludzie tez mogą mieć kłopoty bo ostatnio tak zimno tutaj było w 1928 roku w marcu. No dasz wiarę?! I akurat teraz znowu musiało tak być? Podobno od soboty ma być juz tylko na plusie, ale z ato będzie oczywiście lało. No nic tylko do Toskanii! ściskam
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 22:24, 13 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
irena_milek napisał(a)
W samej Chanii
Pogoda u nas zimowa, dobrze, że swoje rosliny okryłaś


No to bardzo jestem ciekawa wrażeń - koniecznie relacja szczegółowa się należy! pozdrowienia ciepłe bardzo
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 22:25, 13 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
AniaDS napisał(a)

Marzenia..., tak ciepło i pięknie...


Marzenia do spełnienia! Tylko zacisnąć zęby i czekać. Pozdrawiam Aniu bardzo ciepło
____________________
ogród w Holandi
Milka 10:41, 14 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piszesz, że od 1928 nie było tak zimnego marca, czyli jednak klimat zmienia się!
Teraz i w Anglii i Irlandii zimno, mrozy, a u nich nie taki system ocieplania budynków i sposobu grzania jak u nas; ciekawa jestem, jak jest w Holandii
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Magda70 10:58, 14 mar 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Witaj Agata...
Jak tam dziś stan pogodowy w Holandii??

Mam nadzieję, że się polepszyło troszkę...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
JulkAd 18:52, 14 mar 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
agata_chroscicka napisał(a)


Julita, ja to nie pamiętam ja k żyję takiego marca. Najstarsi ludzie tez mogą mieć kłopoty bo ostatnio tak zimno tutaj było w 1928 roku w marcu. No dasz wiarę?! I akurat teraz znowu musiało tak być? Podobno od soboty ma być juz tylko na plusie, ale z ato będzie oczywiście lało. No nic tylko do Toskanii! ściskam


Jeżeli w Holandii tak paskudnie to wcale się nie dziwię, że u nas biało i mroźno, bo w końcu to sprawiedliwie, że pogoda wszędzie po równo rozdziela, buziaki
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
bociek 19:05, 14 mar 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Agatko, napisz blagam cos optymistycznego Ja tez nie pamietam takiego snieznego marca. Dluga ta zima bardzo

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
agata_chrosc... 20:29, 14 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
irena_milek napisał(a)
Piszesz, że od 1928 nie było tak zimnego marca, czyli jednak klimat zmienia się!
Teraz i w Anglii i Irlandii zimno, mrozy, a u nich nie taki system ocieplania budynków i sposobu grzania jak u nas; ciekawa jestem, jak jest w Holandii


współczesne domy buduje się dobrze ocieplone, najczęściej trzywarstwowe ściany ze styropianem w środku. Natomiast stare, jak moje, to tak nie bardzo. U mnie są dwie warstwy cegieł, a pomiędzy nimi powietrze. Każdy dom ma własny piec CO więc sobie ludzie mogą grzać ile chcą, ale to jest strasznie drogie! Taka zima jak w tym roku to nie jest dobry pomysł
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 20:33, 14 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Magda70 napisał(a)
Witaj Agata...
Jak tam dziś stan pogodowy w Holandii??

Mam nadzieję, że się polepszyło troszkę...


w ciągu dnia jest nawet ok. zimno, ale słońce świeci i wiatr wreszcie ustał. Noce nadal kilka stopni poniżej zera i od czasu do czasu pada śnieg. Gożej, że od soboty niby ma być cieplej tzn ok.7C (co i tak jest poniżej sredniej w tym okresie), ale ma lać czego ja już tak nienawidzę, ze słów mi po prostu brak! Ja nie wiem - że można ludzi w kosmos wysyłać, jakieś cholerne komputery robić, a nad pogoda zapanowac nie można! Wyniosę się stąd jak mi Bóg miły!
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies