Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

wojtas2101 11:56, 17 mar 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
agata_chroscicka napisał(a)
Witaj Wojtas! Widze, że jestes miłośnikiem host. Jest juz kilku hostowych maniaków na tym forum to na pewno znajdziecie wspólny język. Ja też je bardzo lubię, ale już wyczerpały limit w moim ogrodzie. Mam jeszcze kilka w doniczkach i te czekają na japoński zakątek, który tej wiosny nieodwołalnie powstanie. Ale przyznam, że są piękne i bardzo trudno zdecydować się na konkretną odmianę bo zaraz kolejna wydaje się jeszcze ładniejsza. Ciekawa jestem czy widziałeś moje relacje z dwóch dość znanych holenderskich hodowli host - starałam sie pokazać jak najwięcej ciekawych odmian. Mam nadzieje, że będziesz do mnie często wpadał. pozdrawiam serdecznie


Jak możesz to podeślij mi linka lub numer strony chętnie obejrzę holenderskie szkółki z hostami, moja historia z funkiami rozpoczęła się od zagospodarowania miejsca cienistego przy patio a póżniej rozlazło się na cały ogród, miałem też dobry dostęp do szkółek w mojej okolicy i w Skierniewicach gdzie można było zdobyć dużo odmian prawidłowo opisanych. Pozdrawiam gorąco!
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
agata_chrosc... 16:59, 17 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Przetacznik napisał(a)
i wszystko jasne : ) świetna relacja różano-szkółkowa, dzięki

a z przyjemnością
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 17:00, 17 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Urszulla napisał(a)
Ta ceramika na pierwszej fotce strasznie mi się podoba
te na pierwszym planie i te szare z tyłu.
Nic tylko do Holandii jechać


a zapraszam!
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 17:00, 17 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
JulkAd napisał(a)
Agatko dziękuję za relację zwłaszcza z cięcia róż...zapisuję w zakładkach, na pewno się przyda na zaś


to się cieszę, bo szerzenie wiedzy to przyjemna rzecz
____________________
ogród w Holandi
Przetacznik 17:11, 17 mar 2013


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Ja dziś sprawdzałam swoje róże na działce - no mam ich zaledwie, a może aż 5 sztuk, siedzą pod okryciem pędy zielone więc jestem dobrej myśli. I czosnki już wyłażą z ziemi, ponad śnieg : )
____________________
agata_chrosc... 17:17, 17 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
wojtas2101 napisał(a)


Jak możesz to podeślij mi linka lub numer strony chętnie obejrzę holenderskie szkółki z hostami, moja historia z funkiami rozpoczęła się od zagospodarowania miejsca cienistego przy patio a pózniej rozlazło się na cały ogród, miałem też dobry dostęp do szkółek w mojej okolicy i w Skierniewicach gdzie można było zdobyć dużo odmian prawidłowo opisanych. Pozdrawiam gorąco!


a proszę Cie uprzejmie:
tu jest relacja ze szkólki Marco Fransena: http://www.ogrodowisko.pl/watek/1583-ogrod-w-holandii?page=66
a tu szkółka Jana van den Top: http://www.ogrodowisko.pl/watek/1583-ogrod-w-holandii?page=87

obydwie sa bardzo cenione na świecie, mają też wiernych fanów w Polsce. Obie prowadzą sprzedaż wysyłkową więc ni e ma problemu z kupieniem jeśli coś się akurat zamarzy
pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 17:19, 17 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Przetacznik napisał(a)
Ja dziś sprawdzałam swoje róże na działce - no mam ich zaledwie, a może aż 5 sztuk, siedzą pod okryciem pędy zielone więc jestem dobrej myśli. I czosnki już wyłażą z ziemi, ponad śnieg : )


chyba nie było takich wielkich mrozów żeby róże wymarzły, zwłaszcza okryte. Ja już wszystko pozdejmowałam i czekam teraz kiedy zacznie się jakieś spektakularne widowisko! Coraz większe wszystko Bardzo jestem ciekawa jak te cebulowe będą u Ciebie wyglądały
____________________
ogród w Holandi
Enya73 19:01, 17 mar 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Agatko, rewelacyjne są te holenderskie centra ogrodnicze Jaki porządeczek Pisałaś mi o tym centrum ogrodniczym specjalizującym się w hostach, ale pytanie podstawowe czy u Was one już rosną w II połowie kwietnia? U nas jeszcze zima, śpią w ziemi i czekają na wiosnę. Wychodzą z ziemi dopiero w maju.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 19:04, 17 mar 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
agata_chroscicka napisał(a)
trochę wiosny



młode byliny



Tęsknię już za takimi widoczkami

A co to za fioletowe kwiaty tam z tyłu ?
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
agata_chrosc... 22:05, 17 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Enya73 napisał(a)
Agatko, rewelacyjne są te holenderskie centra ogrodnicze Jaki porządeczek Pisałaś mi o tym centrum ogrodniczym specjalizującym się w hostach, ale pytanie podstawowe czy u Was one już rosną w II połowie kwietnia? U nas jeszcze zima, śpią w ziemi i czekają na wiosnę. Wychodzą z ziemi dopiero w maju.

Pozdrawiam serdecznie


Anita, to nie są centra ogrodnicze specjalizujące się w hostach tylko hodowcy host, którzy co roku wprowadzają na rynek nowe odmiany, Jan np. słynną i przepiękną Great Escape, ale i wiele innych. Oni hodują hosty w szklarniach i większość roku są w stanie wysyłać sadzonki. Także spokojnie możesz się umawiać. Pod koniec kwietnia to już będą dorodne okazy. Na dowód - tydzień po Waszym wyjeździe jest dzień otwarty u Fransena - raczej musi mieć co pokazać Troszkę wyżej jest link do relacji z obu tych hodowli.
A co to za kwiatki z tyłu pojęcia nie mam. Ale ładne
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies