Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

kaisog1 22:31, 17 mar 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
No z tymi różami to super pokaz! Wydaje mi się, że własnie dla tego ludzie boja się róż... bo te ksiązkowe porady.... uważaj, nie tnij za wysoko, nie tnij za nisko.... a tu opitolili jak trza i róże rosną

To zdjęcie z młodymi bylinami powinno się pokazać w naszych centrach ogrodniczych... Taki porządek powinien być. Człowiek wtedy nie biega i nie szuka jakiegoś skrawka informacji, a jak juz znajdzie to przeczyta "berberys - czerwony"....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
agata_chrosc... 22:41, 17 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Hej Gosia
tak ten Pan dokładnie mówił, że ludzie boją się ciąć róże, a tu nie ma się nad czym zastanawiać, tylko ciąć!
a z tymi bylinami to masz rację - tylko, że to jest tutaj przemysł, wielka gałąź gospodarki, a nie chałupnictwo. Te sadzonki sa produkowane w ogromnych fabrykach, bo juz szkólkami tego nazwac się nie da i wszystko jest wystandaryzowane - sadzonka, doniczka, tabliczka informacyjna. Kiedyś taki video link wkleiłam jak to robią - to jest zwykła przemysłowa taśma, niemal bezobsługowa. Inna skala i inna organizacja i efektem są właśnie te równe rzędy takich samych doniczek z jednolitymi graficznie i informacyjnie tabliczkami. Raczej nie spodziewam się, żeby za mojego życia polskie szkółkarstwo przeszło na taki profesjonalizm. ale wszystko ma swój urok - jak się w takim bałaganie nagle znajdzie cos wyjątkowego, to radośc jest wielka. Tu wszystko jest przewidywalne i zaskoczenia nie ma.
pozdrawiam ciepło bardzo
____________________
ogród w Holandi
beta 08:48, 18 mar 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Cześc Agatko...nadgoniłam kilka stronek i już wszystko wiem...pokaz różany super!....macie racje, że ludziska boją się ciąć róże, i być może stąd brak odwagi do ich chodowania...jakie duże cebulowe masz Agatko!...no i ten kącik różany-jak to wszystko bujnie to będzie niezłe widowisko....rączki zacieram na tą ucztę...Agatko ja też nie wiedziałam że różom liście trzeba obrywać...idę do Ani doczytać

buziaki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
grazyna 15:37, 18 mar 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Pozdrowienia zostawiam dla miłośniczki Migdałka
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Martek 15:41, 18 mar 2013


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
agata_chroscicka napisał(a)
Hej Gosia
tak ten Pan dokładnie mówił, że ludzie boją się ciąć róże, a tu nie ma się nad czym zastanawiać, tylko ciąć!
a z tymi bylinami to masz rację - tylko, że to jest tutaj przemysł, wielka gałąź gospodarki, a nie chałupnictwo. Te sadzonki sa produkowane w ogromnych fabrykach, bo juz szkólkami tego nazwac się nie da i wszystko jest wystandaryzowane - sadzonka, doniczka, tabliczka informacyjna. Kiedyś taki video link wkleiłam jak to robią - to jest zwykła przemysłowa taśma, niemal bezobsługowa. Inna skala i inna organizacja i efektem są właśnie te równe rzędy takich samych doniczek z jednolitymi graficznie i informacyjnie tabliczkami. Raczej nie spodziewam się, żeby za mojego życia polskie szkółkarstwo przeszło na taki profesjonalizm. ale wszystko ma swój urok - jak się w takim bałaganie nagle znajdzie cos wyjątkowego, to radośc jest wielka. Tu wszystko jest przewidywalne i zaskoczenia nie ma.
pozdrawiam ciepło bardzo


A kiedy je ciąć jak miną te śniegi i wyjdzie słońce ? Bo ja swoich róż na zimę nie cięłam,żeby wiosną uciąć tylko to co brzydkie .
Witam ))))))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Urszulla 16:06, 18 mar 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
...i hostowo się u Ciebie zrobiło. Same wspaniałości pokazujesz.Cudnie

zaglądam za wiosną
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
agata_chrosc... 16:52, 18 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
beta napisał(a)
Cześc Agatko...nadgoniłam kilka stronek i już wszystko wiem...pokaz różany super!....macie racje, że ludziska boją się ciąć róże, i być może stąd brak odwagi do ich chodowania...jakie duże cebulowe masz Agatko!...no i ten kącik różany-jak to wszystko bujnie to będzie niezłe widowisko....rączki zacieram na tą ucztę...Agatko ja też nie wiedziałam że różom liście trzeba obrywać...idę do Ani doczytać

buziaki


a trzeba , trzeba! Dobrze cie znowu widzieć Beta
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 16:53, 18 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
grazyna napisał(a)
Pozdrowienia zostawiam dla miłośniczki Migdałka


ha ha! pozdrawiam także
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 16:56, 18 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Martek napisał(a)


A kiedy je ciąć jak miną te śniegi i wyjdzie słońce ? Bo ja swoich róż na zimę nie cięłam,żeby wiosną uciąć tylko to co brzydkie .
Witam ))))))


Martek - najlepszym wyznacznikiem jest kwitnienie forsycji - jak się pojawią te zólte kwiatki to jest akurat dobra pora. ale ciąć trzeba radykalnie, a nie tylko "to co brzydkie" W miejscu cięcia wyrastają zazwyczaj dwa nowe pędy (jak u tego smoka) i róza robi się gęściejsza i ma więcej kwiatów. Wyjątkiem są pnące, tu trzeba inaczej. Sorry, że w kompetencje Ani wchodze, ale Ona ma i tak tyle pytań, ze jak coś przypadkowo wiem, to mogę powiedzieć, żeby jej pracy trochę odjąć
pozdrawiam Martek
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 16:57, 18 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Urszulla napisał(a)
...i hostowo się u Ciebie zrobiło. Same wspaniałości pokazujesz.Cudnie

zaglądam za wiosną


te hosty to z zeszłego roku na specjalne życzenie, ale wiosna się już robi na prawdę, pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies