Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

agata_chrosc... 17:20, 18 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
tak na chwilę chciałam odejść od ogrodów i bardzo zachęcić do zobaczenia tej strony: http://www.warszawa1935.pl/ a może i udania się do kina, aby zobaczyć całość. Bardzo się cieszę, że akurat będę w Warszawie niedługo i będę mogła to zobaczyć w kinie. Nareszcie można zobaczyć, o czym zawsze opowiadali ludzie mieszkający w Warszawie przed wojną. To było piękne miasto!
____________________
ogród w Holandi
Anita1978 18:58, 18 mar 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
witam po zimie!!!
przypominam się nieśmiało...
zaglądam a tu o różach.... ja też swoich jeszcze po zimie nie cięłam, czekam jeszcze!
a jak to jest z z okrywowymi i rabatowymi? np The fairy? ciąć je czy nie?
____________________
ogródek Anity
Anita1978 19:07, 18 mar 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
a co do róż to nie należy nigdy spieszyć się ze spisywanie takowej na straty po zimie... ja w tamtym roku straciłam dwa chopiny i wykopałam je, jednego korzenia nie chciało mi się wykopywać i zostawiłam go w ziemi...w czerwcu po powrocie z 2 tygodniowych wczasów przywitał mnie okazały krzaczek w tym właśnie miejscu... kwitła do mrozów
____________________
ogródek Anity
agata_chrosc... 22:29, 18 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Anita1978 napisał(a)
witam po zimie!!!
przypominam się nieśmiało...
zaglądam a tu o różach.... ja też swoich jeszcze po zimie nie cięłam, czekam jeszcze!
a jak to jest z z okrywowymi i rabatowymi? np The fairy? ciąć je czy nie?


Witaj Anita! Szmat czasu! ALe fajnie, że znowu jesteś
ciąć wszystkie oprócz pnących - tym tnie sie tylko pędy boczne, a głowne się zostawia. The Fairy możesz prawie przy ziemi przyciąc i odbije
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 22:31, 18 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Anita1978 napisał(a)
a co do róż to nie należy nigdy spieszyć się ze spisywanie takowej na straty po zimie... ja w tamtym roku straciłam dwa chopiny i wykopałam je, jednego korzenia nie chciało mi się wykopywać i zostawiłam go w ziemi...w czerwcu po powrocie z 2 tygodniowych wczasów przywitał mnie okazały krzaczek w tym właśnie miejscu... kwitła do mrozów


racja święta! to samo z reszta z innymi roślinami. Ja o mało nie wywaliłam w zeszłym roku miskanta bo oznak życia nie dawał strasznie długo. Aż pewnego dnia jednak się zdecydował i całkiem ładnie rósł.
____________________
ogród w Holandi
monteverde 22:58, 18 mar 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
agata_chroscicka napisał(a)
tak na chwilę chciałam odejść od ogrodów i bardzo zachęcić do zobaczenia tej strony: http://www.warszawa1935.pl/ a może i udania się do kina, aby zobaczyć całość. Bardzo się cieszę, że akurat będę w Warszawie niedługo i będę mogła to zobaczyć w kinie. Nareszcie można zobaczyć, o czym zawsze opowiadali ludzie mieszkający w Warszawie przed wojną. To było piękne miasto!

Oglądałam Agatko urywki na you tube tej animacji W-wy, masz rację piękne miasto było szkoda, że nie odbudowali go tak samo pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
KasiaWB 23:07, 18 mar 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Agatko dzięki za reportaż z cięcia róż, bardzo przydatny przy okazji pocieszyłaś mnie, że róże na glinie świetnie rosną czyli są duże szanse, że u mnie będą miały kiedyś dobrze
Bardzo podoba mi się porządek jaki panuje w szkółce/sklepie, od razu wiadomo co mają
Pozdrawiam...prawie wiosennie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Milka 08:32, 19 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U mnie zima, znowu! a miałam 2 dni wiosenne!
O różach pocztałam, będę ciąć, ale kiedy, jak tak zimowo! czy forsycja w końcu zakwitnie? Dobrze, że chociaż u ciebie wiosennie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anita1978 08:39, 19 mar 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
u mnie dzisiaj zasypało nieźle...chyba ta zima się nie skończy...
____________________
ogródek Anity
Przetacznik 08:57, 19 mar 2013


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
agata_chroscicka napisał(a)
tak na chwilę chciałam odejść od ogrodów i bardzo zachęcić do zobaczenia tej strony: http://www.warszawa1935.pl/ a może i udania się do kina, aby zobaczyć całość. Bardzo się cieszę, że akurat będę w Warszawie niedługo i będę mogła to zobaczyć w kinie. Nareszcie można zobaczyć, o czym zawsze opowiadali ludzie mieszkający w Warszawie przed wojną. To było piękne miasto!


Jak się patrzy na te zdjęcia to uderza myśl co się współcześnie stało z dążeniami do estetyki, do piękna do "wyszukanego wyglądu ? Te stare samochody, latarnie, ławki, rzeźbienia, najmniejsze detale... żal mi że to przeminęło. Choć wydaje mi się, że ludzie chcieliby powrotu do tych aspektów...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies