Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

ana_art 16:19, 14 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Tess napisał(a)

Aniu, ja dla pewności florovit dałam przez liście, znaczy opryskałam.
Teresko, myślisz że dolistnie można? Ty nicienie stosowałaś wcześniej i widzisz efekty?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Welka 18:47, 14 kwi 2014


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Powiem Wam, że według mnie to ta łagodna zima bokiem nam wychodzi. Jestem też na innych forach, plaga normalnie w tym roku, ludzie mają albo pędraki, albo opuchlaki. W siebie opuchlaki znalazłam też w truskawkach, pędraki odkryłam w jednym miejscu gdzie ma być nowa rabata (i takie podobne do nawozu żółte kuleczki i na 100% to nie żaden nawóz tylko jajeczka od czegoś, bo tam wcześniej szła stara droga i nikt nic nie wsadzał, także niszczyłam w razie czego). Leję Ema5 z wrotyczem (choć nie wiem czy jeszcze nie za chłodno), ptaków mnóstwo się zlatuje, za miesiąc zacznę podlewanie z wrotyczem.
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
justajusta 21:04, 14 kwi 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Myślałam, że mam opuchalki, a to są pędraki. Tylko nie wiem co gorsze, w wikipedii wyczytałam, że pędraki lubią ziemniaki i buraki, a u mnie tego nie ma. To po co przylazły??
____________________
Justa
ana_art 21:07, 14 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
justajusta napisał(a)
Myślałam, że mam opuchalki, a to są pędraki. Tylko nie wiem co gorsze, w wikipedii wyczytałam, że pędraki lubią ziemniaki i buraki, a u mnie tego nie ma. To po co przylazły??
Justyna poczytaj sobie jeszcze wątek pędraki w trawie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
justajusta 21:13, 14 kwi 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
ana_art napisał(a)
Justyna poczytaj sobie jeszcze wątek pędraki w trawie

A to wredne małpy.
____________________
Justa
Anabell 23:03, 14 kwi 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ja już całkiem straciłam orientację, kuleczki nawozowe czy jaja opuchlaka. Dziś rozdzielałam trawki Ice Dance, nowo zakupione dorodne trawki. W środku doniczki po rozdzieleniu korzeni, pod korzeniami siedzą kuleczki, wyglądają jak osmocate, ale wypadł mi opuchlak z tego miejsca.
W drugiej doniczce tak samo, tylko maleńki wykluty z łuską jaja. jedna doniczka była bez robali. Jutro rozdzielę następne doniczki.

Zastanawiam się, znam nawóz, był zaaplikowany w odpowiednim miejscu w doniczce, wyglądało na rozsypany koreczek nawozowy. ale jaja składane są w większej ilości nie tylko jeden opuchlak.
może jeszcze wylęgną się następne, włożyłam do doniczki wszystkie kuleczki z korzeniami od trawek.
jak będą następne opuchlaki to nas częstują w przesyłkach, to rośliny zakupione na giełdzie w W/wie przywożone, nie hodowane w Polsce.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
alinak 23:12, 14 kwi 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
tu chyba dziewczyny nie ma różnicy ...siedzą u mnie nawet w tawułkach .dzisiaj dzieliłam i chyba z 10 larw zabiłam . oczywiście korzonki mocno nadjedzone . nie ma co obwiniać szkółek oni tak samo walczą z tą plagą .....
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Igor 23:20, 14 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Coś mi się wydaje, że za wcześnie tymi nicieniami zadziałałyście, chodzi o Larvanem?
Tem gleby musi wynosić 14* przez ok 2 tygodnie, a teraz mamy nawet przymrozki nocą.

Ja wciąż czekam, Z tego co czytałem ,takie opakowanie za 100zł starcza na 100l wody, więc ile potrzeba na 1000l wody

Bo tam było chyba napisane, ze w 10l rozrabiamy, pobieramy 1 litr i uzupełniamy konewkę do pełna.
____________________
ana_art 06:49, 15 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Igor są nicienie 'zimne' przy temperaturze+5 stosuje się go wcześnie właśnie. A larvan pózniej tak jak piszesz
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Igor 08:08, 15 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 236
Ok, bo nie wiedziałem o jakiś nicieniach tutaj mowa była
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies