Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 15:29, 14 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12099
popcarol napisał(a)
haha dobrze że mnie nikt nie podsłuchuje

moje białe a janinki - chyba te?



daj znać to usunę

Nie usuwaj, niech zostaną u mnie, choć na zdjęciu, skoro swoich nie mam
Tak, to experiory.
Czyli nie wszystkie w Janienie były pomylone? Hmmmm....
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
popcorn 15:30, 14 maj 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Właśnie się szykowałam do zakupu hurtowego w janince na jesień, bo mi się spodobały.. i te ciemne też, wyjątkowo długo kwitną, chyba ze 3 tygodnie
____________________
Mój nowy ogródek
Tess 15:33, 14 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12099
gusiarz napisał(a)
Tesiu - wklejam od siebie - chodzi o sianie czosnku ozdobnego. Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii i coś dorzuci...

... ja mam nasionka w rabacie przy serbach - tam mają zacisznie i ich pies nie depta. Ale dziewczyny radzą by do jakiejś donicy przełożyć i z nią zadołować w ogrodzie. Może gladiator wykiełkuje ci za rok. U mnie tak było, że kilka kiełków miałam z nasion ub. wiosny i wszystko prasnęłam pod serby, zła że nie wzeszły. A w tym roku szok! Wzeszły chyba wszystkie . Trzeba uważać przy plewieniu, by nie powyrywać cebulek. Możesz podsypać kompostem lub podlewać florowitem... Ale wiesz mimo wszystko trzeba dłuuugo na nie czekać.


Ja posiałam do doniczek. Czyli - zadołować. Tylko, że strasznie gęsto rosną, bo dużo nasion miałam i wszystkie wysiałam, licząc, że słabo wzejdą
Podlewać florovitem - będę!

Wiem, że trzeba czekać długo. Ale gladiatory tak bardzo mi się podobają, ze mogę ich mieć setki
Mogę oczywiście kupić, ale chciałam spróbować - zawsze to nowe dośwoiadczenie ogrodowe
Jesli sie uda, zaczosnkuję Rozlewisko.
Dziękuje, Aguś
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
popcorn 15:46, 14 maj 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ciekawe ile lat trzeba czekać aż zakwitną? Same mi się wysiały pod gladiatorami, mam takie niteczki z 7 cm, trochę ich jest
____________________
Mój nowy ogródek
paulina_wero... 15:51, 14 maj 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
ja tez bym chciała choć jednego takiego gladiatorka może któraś z was posiada troszkę jeszcze nasionek chętnie bym przyjęła
____________________
Nieuporządkowana działeczka
popcorn 15:57, 14 maj 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Paulino, dorzucę Ci do paczki przypomnij się na priv przed poniedzialkiem!
____________________
Mój nowy ogródek
Toszka 15:58, 14 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tess napisał(a)
Hacone marne (na pierwszym planie) na rabacie kulkowej.
Ale już wiem, że to moja wina.
Kupiłam trawę do cienia, a posadziłam na patelni Mus przesadzić.



Tessiu, jak se kopsniesz do mnie to dam ci nawet dwie duże zwykłe hakonechloa macra... zielone... na patelnie

Dwa lata temu kupiłam kilka, a te france rozrosły mi się jak guuupie, nie uwzgledniły moich planów nasadzenia i muszę wysadzać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kindzia 16:10, 14 maj 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Tess napisał(a)

Bendom.

Zlituj się, ja się nie mogę tak śmiać w pracy.

Ej tam, trza opanowanie trenować
Do mnie już w pracy nie zaglądają nawet jak się w głos śmieję (drzwi u mnie niet, to słyszą), takie biuro mam Wytrenowani
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Agnieszka_B 16:39, 14 maj 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Tesiu , te tulipany o które u mnie pytałas to Elegant Lady.
Ja sporo kupiłam w Janinie ostatniej jesieni i nie było żadnych pomyłek.
____________________
zapach-ziemi
Tess 22:11, 14 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12099
Agnieszka_B napisał(a)
Tesiu , te tulipany o które u mnie pytałas to Elegant Lady.
Ja sporo kupiłam w Janinie ostatniej jesieni i nie było żadnych pomyłek.


No niemożliwe.

To zdjęcie twoich Elegant Lady:



A to moje już wcześniej pokazywane:

Gołym okiem widać różnicę. W kształcie (moje bardziej lilio), kolorze (twój pięknie biały, mój jednak żółty, przebarwiający się juz na różowo).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies