Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 12:42, 18 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Juzia_G napisał(a)
Fajnie Tessiu! Bardzo fajnie!
Wszystko do siebie pasi i masa zieloności. Lubię tak

A te trzy stożki na skos to pasują tam! Chyba nie będziesz ich przesadzać co?


Jeśli doradcy forumowi stwierdzą, że stozki pasują, to zostaną tam.
Tego nie widać, ale za nimi jest oczko wodne w kształcie (nomen-omen, Juziu) nerki! I ta kształt tego oczka powoduje, że sadzenie w rzędzie (pion, poziom, skos) jakoś niekonweniuje.
Ale zastanowimy się, do wiosny kuuuupa czasu.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
UlaB 12:44, 18 lis 2014

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Tess, trudno uwierzyc, że tak niewielki dystans robi tak ogromną róznicę. U Ciebie trawy ledwo zaczyanją brązowieć, a u mnie juz od dłuzszego czasu suchelce. Tym przyjemnie się ogląda zdjęcia
Pozdrawiam
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Tess 12:46, 18 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Mirka napisał(a)
Tereniu kipisz to ja zrozumiałam nie o ciski mi przeca chodzio Napracowałaś się niesamowicie ale efekt już widać Ja mam dylemat jak zacząć z rabatami na prosto czy falki u mnie wąska działka jak byś ty zaczęła?


Mnie pytasz? Lajkonika projektowego?
Mireczko, ja jestem najmniej "nadająca się" do projektowania ogrodu.
Zdecydowałam się na proste linie, bo mi się podobają ale głównie dlatego, że nijak nie umiałam zaprojektować falistych. ani na kartce, ani w realu.
Choć wydaje mi się, że proste optycznie poszerzyły mi ogród.
Mam niewiele ponad 11 metrów szerokości. A wydaje się naprawdę szerszy.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 12:47, 18 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
MarzenaG napisał(a)


Serdecznie dziękuję Będę szukać takowych


Jak zobaczę, dam znać. OK?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 12:50, 18 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
UlaB napisał(a)
Tess, trudno uwierzyc, że tak niewielki dystans robi tak ogromną róznicę. U Ciebie trawy ledwo zaczyanją brązowieć, a u mnie juz od dłuzszego czasu suchelce. Tym przyjemnie się ogląda zdjęcia
Pozdrawiam


Bo u mnie jest zacisznie i ciepło. Ogród otoczony murami z każdej strony
No i bardzo długo podlewałam obficie wszystko.
Może w końcu pokażesz kawałek tych swoich brązowości, co?
Może być u mnie, miejsca wystarczy, posunę się nieco
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
MarzenaG 13:18, 18 lis 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Tess napisał(a)


Jak zobaczę, dam znać. OK?


skorzystam
Wrzuciłam troche mojej twórczości, w której pewniej się czuje niż w ogrodowej zapraszam
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Pszczelarnia 13:39, 18 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tess, ściskam naprędce. Obiecuję wrócić, lubię, lubię tę smukłość Fastigiat ale u nas nie do dostania (duże egzemplarze), chcę dokupić i nie ma.

Wrócić i pooglądać olbrzymie zmiany. Jak rośliny dają radę pod świerkami i drzewami u Ciebie? To mnie zawsze zastanawia.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Juzia 15:52, 18 lis 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
A ciut przerobić tego oczka nie idzie?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Pszczelarnia 16:34, 18 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Magda70 napisał(a)


Jesteś niemozliwa...czy Ty wiesz jaką mamy porę roku?! Nic Ci się nie pomerdalo?? Ja już odpoczywam...nawet graby sobie odpusciłam...czekam na wiosnę


ps....kurde ale cudniaście się robi...stożki, trawy...


Tess umila sobie czekanie na wiosnę. Te stożki to fajne tak pod skosem właśnie i nie kłócą mi się z oczkiem, prostują przestrzeń i pasują do reszty układów roślinnych.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Tess 16:58, 18 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Pszczelarnia napisał(a)
Tess, ściskam naprędce. Obiecuję wrócić, lubię, lubię tę smukłość Fastigiat ale u nas nie do dostania (duże egzemplarze), chcę dokupić i nie ma.

Wrócić i pooglądać olbrzymie zmiany. Jak rośliny dają radę pod świerkami i drzewami u Ciebie? To mnie zawsze zastanawia.

Jak dają radę? Latam niemal codziennie z wężem albo z konewką (lubię bardzo, ogrodnikiem czuję się wówczas pełną gębą, tylko kręgosłup to źle znosi). No i nie bez znaczenia jest, że przy penduli i żywotniku przed nim mamy zakopaną rurę rozsączającą wodę z daszku nad schodami. Jakoś chyba podsiąkowo takie podlewanie działa. Bo tu nie jest tak bardzo sucho. A pod trzecie drzewo woda jest odprowadzana wężem z mojej przecudnej urody beczki na deszczówkę - napowierzchniowo, więc tam też wilgotność lepsza.

U nas też duże fastigiaty są trudne do zdobycia. Więc jak je zobaczyłam, nie wahałam się, choć okazja cenowa to nie była
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies