Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

victoriagos 18:48, 19 lis 2014

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
hortensja w nowym miejscu rozwinęła pączki i mam pełno listeczków mam nadzieję że nie przemarznie
bo liczyłam że na wiosnę ładnie się zazieleni
ehhh

a u Ciebie nadal ładnie, szybko było i dużo pytań na które częściowo nie umiałam odpowiedzieć
oj zdecydowanie musimy zrobić powtórkę - troszkę wolniej, żebym o wszystko zdążyła się spytać

u Toszki jak jestem to wpadam jak śliwka w kompot, pozwiedzam jestem wyedukowana, pełno nowej wiedzy która mi krąży po głowie
Pozdrawiam Toszka
____________________
Siejsko czarodziejsko
Toszka 08:25, 20 lis 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
laurowisnia napisał(a)
Pooglądałam zmiany, coraz bardziej zimozielono się u Ciebie robi, pięknie.
Przez ostatnie trzy lata ciągle dosadzam jakieś cisy, tak późno też wsadzałam, w tym roku też właśnie w tamtym tygodniu wsadziłam pięć sztuk niskiej odmiany, żaden do tej pory nie wypadł, korą podsypywałam. Za to straciłam w jednym roku trzy sztuki ale sadzone wczesną wiosną, nie miałam wtedy doświadczenia i nie wiedziałam, że trzeba sprawdzić korzenie czy nie są przemrożone, a najlepiej czekać z kupnem do późnej wiosny.


Wiosną niezmiernie ważny jest termin przesadzania/sadzenia zwłaszcza zimozielonych - robimy to dopiero od (najwcześniej) końca marca do maja. A najlepiej trzymać się terminu od drugiego tygodnia kwietnia do ok 15 maja. Jesień ma dłuższy termin od października do praktycznie momentu zmrożenia ziemi. Przy czym np. iglaki przesadzamy po fazie przyrostów. Po tym czasie następuje silny przyrost masy korzeniowej - a to następuje zazwyczaj od 15 kwietnia do 15 maja, zaś jesienią od 15 sierpnia do 15 września.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
bdan 08:43, 20 lis 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Toszka pisałaś kiedyś, że są odmiany cisa na niskie żywopłociki. Możesz rozwinąć u mnie, co i do jakiej wysokości.

Dziękuję Ci bardzo.

Tessia wybacz, że u Ciebie
bdan 10:44, 20 lis 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Tessia wstaw Twoje piękne zdjęcia swoich zawilcóe do wątku

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1161-anemone-x-hybrida-zawilec-mieszancowy-anemone-hupehensis-zawilec-japonski?page=5
Viola 12:43, 20 lis 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Toszka napisał(a)


Wiosną niezmiernie ważny jest termin przesadzania/sadzenia zwłaszcza zimozielonych - robimy to dopiero od (najwcześniej) końca marca do maja. A najlepiej trzymać się terminu od drugiego tygodnia kwietnia do ok 15 maja. Jesień ma dłuższy termin od października do praktycznie momentu zmrożenia ziemi. Przy czym np. iglaki przesadzamy po fazie przyrostów. Po tym czasie następuje silny przyrost masy korzeniowej - a to następuje zazwyczaj od 15 kwietnia do 15 maja, zaś jesienią od 15 sierpnia do 15 września.


O jaka ważna informacja dla mnie A zawilce cudniaste Jak i wszystko w Twoim ogrodzie Witam się i obiecuję regularne wizyty
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Dorota123 19:38, 20 lis 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Zdjęcia zawilców i powojnika piękne Jak mnie się buzia do nich cieszy. Bardzo ładna ta rabatka, taka delikatna w swojej bieli.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
kitek81 19:41, 20 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
boskie są te zawilce! coraz bardziej mi się podobają
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Iwk4 22:41, 20 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Teresko, różowe zawilce są japońskie (fotki u mnie). Twoje białe, to też japońskie, tylko inna odmiana? Jak to wygląda z przyrostem? Czy różowe też takie wysokie będą? Doczytałam, że nie lubią słońca. Będzie wiosną u mnie przesadzanie, hi, hi
____________________
Ogródek Iwony II
Tess 15:12, 21 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Podkradłam to cudo z wątku Wieloszki
Mala_Mi napisał(a)
Źródło http://www.chanticleergarden.org/5_17.html zupełnie przez przypadek znalazłam takie foto, chciałam sprawdzić jakąś nieznaną odmianę kamasji I twoja rabata Z czosnkami
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Milka 15:13, 21 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Też bym skradła to ja bardzo chcę masz adres?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies