Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 10:34, 03 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12101
Ewa, wiecej wiary w siebie! Ty nie dasz rady?
Ja już stipę posiałam. Nie wiem ile czasu wschodzi, mojej na razie ani widu, ani słychu



eM wyczyścił dzisiaj budki lęgowe.
Tak jak się podziewałam - tylko w jednej było gniazdko.
Ale za to jakie! Niby wiedziałam, że sikorki do budowy gniazda używają różnych różności, ale to co zobaczyłam, mnie cąłkowicie zaskoczyło.

Po pierwsze - gniazdko nie jest okrągłe, jest kwadratowe.
Do jego budowy użyto cienkie patyczki (na konstrukcję), mech, trawę, ale też... sierść psa i kota! O puchu z piórek z wianka wielkanocnego nie wspominając

Pokazuję w takim stanie, w jakim zostało wyjęte z budki










____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Juzia 11:00, 03 lut 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38946
Mięciutko od tej sierści miały
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
ewa004 13:07, 03 lut 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
To ja tez dzisiaj wysieje ,zobaczymy .
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Kasya 13:54, 03 lut 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42304
Tess napisał(a)
ale to co zobaczyłam, mnie cąłkowicie zaskoczyło.

Po pierwsze - gniazdko nie jest okrągłe, jest kwadratowe.
Do jego budowy użyto cienkie patyczki (na konstrukcję), mech, trawę, ale też... sierść psa i kota! O puchu z piórek z wianka wielkanocnego nie wspominając



no ja nie wiem dlaczego w kwadratowej budce mialoby byc okragle gniazdko ...


u moich rodzicow na dzialce to ptaki wydziobuja na gniazda zawartosc poduch z kanapy i trzeba paskudy gonic...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Dorota123 19:41, 03 lut 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Jak zobaczyłam Twoje zimujące w pomieszczeniu trawy , to aż oniemiałam, są we wspaniałej kondycji.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ewa004 19:15, 05 lut 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Ja malutkie stipy dostałam od Magdy ,boję się czy przezimowały ,ale jak patrze na Twoje stipy to mam nadzieje ze moje tez dały radę.
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Urszulla 19:30, 05 lut 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
gniazdko fantastico sierść mnie nie dziwi bo wiem jak z mojego Kazana leci wiosną i jak ptaszki wszystko zbierają

a stipa cudna, masz doświadczenia już z takim jej zimowaniem?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
makkasia 19:40, 05 lut 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Czy stipa wykiełkowała? moja w tamtym roku wystartowła po 3 dniach ale wschodziła nierówno więc można powiedzieć, że po 5-6 dniach wzeszły wszystkie. Zacznę siewy po 14 lutym
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Tess 20:46, 05 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12101
Juzia napisał(a)
Mięciutko od tej sierści miały


Gniazdko jest super miękkie, aż się wierzyć nie chce.
Zdumiewa mnie, jak dwa malutkie ptaszki dały radę upleść tak duże gniazdko.

ewa004 napisał(a)
To ja tez dzisiaj wysieje ,zobaczymy .

I jak, wysiałaś? Ja chyba coś źle zrobiłam, bo stipa nie kiełkuje...

Kasya napisał(a)


no ja nie wiem dlaczego w kwadratowej budce mialoby byc okragle gniazdko ...


u moich rodzicow na dzialce to ptaki wydziobuja na gniazda zawartosc poduch z kanapy i trzeba paskudy gonic...


masz rację - tylko ja mogłam sądzić, że w kwadratowej budce będzie okrągłe gniazdko
Ale tłumaczy mnie fakt, że nigdy dotąd nie widziałam gniazdka z budki lęgowej.
No i bardzo chciałam mieć takie okrągłe gniazdko, na dekorację wielkanocną.
U mnie wiosną sikorki piórka z wianka wielkanocnego wyskubały

Dorota123 napisał(a)
Jak zobaczyłam Twoje zimujące w pomieszczeniu trawy , to aż oniemiałam, są we wspaniałej kondycji.

Ciiiii, Dorotko, żeby nie zapeszyć Chyba pójdę przywiązać im czerwoną wstążeczkę

ewa004 napisał(a)
Ja malutkie stipy dostałam od Magdy ,boję się czy przezimowały ,ale jak patrze na Twoje stipy to mam nadzieje ze moje tez dały radę.

Mam też stipy na rabacie, nie wszystkie wykopałam. Myślę, że dadzą radę też. Twoje też dadzą radę, będzie dobrze!

Urszulla napisał(a)
gniazdko fantastico sierść mnie nie dziwi bo wiem jak z mojego Kazana leci wiosną i jak ptaszki wszystko zbierają

a stipa cudna, masz doświadczenia już z takim jej zimowaniem?

A ja tego o ptaszkach nie wiedziałam, że wykorzystują też psią i kocią sierść.
Ze stipą to mój pierwszy raz. Bo i mam ją dopiero pierwszy rok (Toszko, dziękuję po wielekroć!). Ale jeśli się uda - a sądzę, że powinno, to jeśli tylko będę miała miejsce do przechowania - będę przechowywać. Na zdjęciach tego nie widać, ale one są ogromne.

makkasia napisał(a)
Czy stipa wykiełkowała? moja w tamtym roku wystartowła po 3 dniach ale wschodziła nierówno więc można powiedzieć, że po 5-6 dniach wzeszły wszystkie. Zacznę siewy po 14 lutym

No nie wykiełkowała Pewnie ją za grubą warstewką ziemi przykryłam... Poczekam jeszcze.

Dziękuję wszystkim Miłym Gościom I tym piszącycm i tym zaglądającym zza płota

Dla Was moje tegoroczne ciemierniki (zabrałam do domu z obawy przez mrozem)

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Juzia 20:51, 05 lut 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38946
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies