Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 11:23, 13 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Kasiu - tak tu będzie duzo słońca. Cienia trochę też.

Kasya - donica stanie pod oknem garażu, czyli na placyku przy pergoli. O różach myślę, pasowałoby do lawendy. Ale jednocześnie marzy mi się mała ilość gatunków w ogrodzie. Jak u Malkula. No ale jestem kokoszka

Iwonko czytalam kiedyś artykuł, że termin wykopania ma znaczenie. Ale nie pamiętam szczegółów muszę odszukać ten artykuł

Fil - zapewniam cię że za kilka lat będziesz klęla milina.

Halinko na rabatach w donicach posadziam tyko hiacynty. W komposcie -Toszka twierdzi że są bardzo żarloczne i dzięki komposowi lepiej kwitną.

Pszczółko sprawilas ze sie zarumienilam. Co oznacza chyba, że nie umiem przyjmować pochwał. Dziękuję za te miłe słowa, ale nie wiem, czy są zasłużone. Doceniam znaczenie deszczowki i kompost u w ogrodzie, jak chyba większość ogrodników.
Karpy moreli nie karczowalismy - za wielka byla. Zastosowaliśmy starą metodę wypalenia pnia. Wielkie polana suchego drewna dawaly bardzo dużo żaru, który wysuszal i wypalił pien.

Reniu - postaram się wrzucić fotki wiosny i jesieni.

Kamilko witam Cię w moim ogrodzie

Bogda - a ja zawsze cieszę się kiedy z nami jesteś
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Iwk4 11:32, 13 lis 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Hiacynty mówisz w kompoście?
Dobrze wiedzieć. Już chciałam sadzić.
____________________
Ogródek Iwony II
magnolia 11:40, 13 lis 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Tess napisał(a)
Wieczorami sadziłam też cebulowe. Nie tylko na rabatki, ale też w różne dziwne pojemniki.
Na rabatki posadziłam nowe zakupy oraz te, takie, które "rokują", iż zakwitną.
Wiedziałam, iż nie rokują Andżeliki, które podzieliły się na małe cebulki, wiec je bez żalu oddałam na podkarmienie pewnej sympatycznej Forumowiczce.
Ale teraz okazało się, że i inne tulipany, też się podzieliły. W tym Verona, którą uwielbiam i zeszłoroczne liliokształtne z donic.
Pamiętacie je? Bardzo mi się podobały.



rano zajrzałam, westchnęłam i poszłam. Ale musiałam wrócić i wleźć jeszcze raz.
I nie oparłam się, choć miałam nic nie kupować, przez to zdjęcie kliknenłam znowu nową partie cebulowych.
Pięknie Tess.
____________________
Kasya 16:55, 13 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42176
Ja doszlam do wniosku ze powinnam miec 2 ogrody, jeden bylby minimalistyczny i elegancki, taki jak mi sie podobaja a w drugim sadzilabym wszystkie chciejstwa
Teresko, ty to teraz masz ! 2 ogrody
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Tess 07:21, 14 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Iwk4 napisał(a)
Hiacynty mówisz w kompoście?
Dobrze wiedzieć. Już chciałam sadzić.

To Toszka tak mówi a ponieważ mam zaufanie do rad toszkowych, zastosowałam.

magnolia napisał(a)
rano zajrzałam, westchnęłam i poszłam. Ale musiałam wrócić i wleźć jeszcze raz.
I nie oparłam się, choć miałam nic nie kupować, przez to zdjęcie kliknenłam znowu nową partie cebulowych.
Pięknie Tess.

Oj, to niechcący było Nie zamierzałam - wstawiając to zdjęcie - zachęcać do kolejnych zakupów. Sama się przecież muszę bardzo starać, żeby juz nic nie kupować, A promocje się zaczęły....
A co kupiłaś?

Kasya napisał(a)
Ja doszlam do wniosku ze powinnam miec 2 ogrody, jeden bylby minimalistyczny i elegancki, taki jak mi sie podobaja a w drugim sadzilabym wszystkie chciejstwa
Teresko, ty to teraz masz ! 2 ogrody

Nawet trzy
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 07:46, 14 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Wzeszła trawka, posiana chyba ze trzy tygodnie temu. Już traciłam nadzieję.
To taki mały kawałek, dwa na dwa metry, w celu wyrównania kształtu trawnika.




Wsadziłam do donic na przezimowanie werbenę i stipę. W zasadzie nie wiem po co, na tzw. wszelki wypadek Bo przecież werbena z pewnością się wysieje, a ze stipy zebrałam nasionka.




A to mój pierwszy własnoręcznie wyhodowany ciemiernik. Przypadkiem.



Podczas odchwaszczania chciałam urwać podsychający, brzydki liść ciemiernika (bo mi się nie chciało iść po sekator). Liść wyrwał się z piętką, takim prawie pąkiem. To wsadziłam do doniczki, bo wiadomo - ja niczego nie wyrzucam No i cudnie się ukorzenił, korzenie już przechodzą przez dziurki w doniczce.


Żeby nie było tak kolorowo - wyhodowałam sobie na dwóch bukszpanach pięknego grzyba





To są kuleczki rosnące dotąd pod pendulą, przy rodgersji. Rodgersja się bardzo rozrosła, jej liście przykrywały bukszpany. I pomimo, iż lato było suche, że nie lałam wodą po liściach - taki oto mam efekt.
Przesadziłam je na nową rabatkę z lawendami i będę ratować.




____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 07:56, 14 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Kuleczki rosły tu. Rodgersja już weszła w okres spoczynku, usunęłam obeschnięte liście i jest nieco łyso. W miejsce kuleczek wsadziłam ciemierniki. Jak się rozrosną, godnie zastąpią w okresie zimowym bukszpany.
[img
size=640x428]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/100/1002255/original.JPG[/img]


A rosną tu:



Ostatnie(?) kwiaty zawilców. Są rewelacyjne w długości kwitnienia.



Rybki jeszcze żerują. Martwię się o nie, bo mam ich za dużo w stosunku do wielkości oczka. Może ktoś chce trochę rybek?



____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Iwk4 08:00, 14 lis 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tesiu, czy twoje rybki zimują w oczku?
Jakie masz wymiary jego?
I głębokość?
____________________
Ogródek Iwony II
Tess 08:06, 14 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Płoną trawy. Jestem zachwycona zieloną hakonechochla. Przebarwia się o wiele ładniej, niż pozostałe. Choć może to kwestia nasłonecznienia - zielona rośnie w pełnym słońcu, pozostałe - nie.




Dla porównania.



____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 08:08, 14 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Iwk4 napisał(a)
Tesiu, czy twoje rybki zimują w oczku?
Jakie masz wymiary jego?
I głębokość?


Zimują. Zmierzę.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies