Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

leon60 10:43, 17 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
A mnie się podoba tak jak jest
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
margaretka3 10:43, 17 lis 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Ooo, tak! Tę rabatę i ja pamiętam z moich początków tutaj, a przy dziesiątkach tysięcy zdjęć naprawdę można wielkiego zawrotu głowy dostać I to jedna z rabat, która ten kołowrotek w głowie stopuje
I jak wreszcie moje jedyne miejsce cieniste na działce będzie gotowe do obsadzenia, to będę się inspirować
Świetna propozycja Danusi

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Tess 11:29, 18 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
ren133 napisał(a)
Muszę zrobić z werbeną tak jak Ty ... na wszelki wypadek
Powodzenia w ogrodzie u mnie wieje jak diabli...

Wiało strasznie, ale mój ogród dość zaciszny jest. Tzn. ten stary, bo w nowej jednak bardziej dmucha. Cug pomiędzy domami się robi.
Werbenę pewnie niepotrzebnie będę zimować, bo już mi się wysiała na rabaty. Ale w tym roku jakoś mało nasion zawiązała, to lepiej na zimne dmuchac
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 11:35, 18 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
ewa004 napisał(a)
Tesiula buziaczki zostawiam

Marikeny moja miłośc ,jeszcze nie spełniona a Tobie Danusia aż trzy doradza pięknie

U mnie w szkółkach są nie do zdobycia ,a tam gdzie je znalazłam niestety cenowo były poza moim zasięgiem .
Ale dorwę prędzej czy pózniej

Mnie też podobają się marikeny, tylko dotąd nawet o nich nie myślałam, bo miejsca na drzeka nie miałam. No i teraz Danusia zabiła mi ćwieka Co widzę przedogródek, to myślę o tych marikenach.
Ceny jeszcze nie sprawdzałam. Ale już tyle wydałam na ogród, że chyba żadna cena nie może mnie zszokować
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Toszka 11:35, 18 lis 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pomysł Danusi z lizakami jest cudny. Tylko... czy dla ginkgo nie za mało słońca....

Cieszę się, ze zobaczyłaś plusy w zielonej hochli
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Tess 12:04, 18 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
polinka napisał(a)


Tessiu dawno mnie nie było ale troszkę nadrobiłam i prztyknęłam się w głowę, ze zapomniałam o sposobie na przesiewanie kompostu...

Zdjęcie cytuję bo przy tej pogodzie co mamy ostatnio energetyczne kolory bardzo wskazane

Pozdrawiam ciepło

Ja też zapomniałam o tej metodzie, Toszka mi przypomniała.
lindsay80 napisał(a)
Pomysł z Marikenami super jest!
Matko ile Ty tych cebulek nawykopywałaś, będą wiosenne niespodzianki w donicach

Ile? Mnóstwo! Ale żal mi było cokolwiek wyrzucić, wszak będe potrzebowała cebulowych do nowej części. Ciekawe, jak ja to podzielę wiosną - bo piętrowo w skrzynkach posadziłam
kamila66 napisał(a)


Dzień Dobry
Z sentymentem patrzę na tą Twoją rabatę, pamiętam jak pierwszy raz trafiłam na Ogrodowisko spisałam wszystkie rośliny, które tutaj masz . Kartka na tablicy korkowej wisi do dzisiaj

Witaj, Kamilko To miłe, że Ci się podoba, ale po co spisałaś? Zamierzasz taką zrobic u siebie?
nawigatorka napisał(a)
Pomysl z marikenami ok ale jak dla mnie 3 sztuki w tym miejsci to o dwa za duzo

No też nie wierzę, że tyle mogłabym tam wcisnąć. Ale cały czas myślę, myślę...
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Pszczelarnia 12:14, 18 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czy Toszka tutaj zagląda? Tess, przepraszam za wtręty.

Mam pytanie o ten mocznik? Czy naprawdę teraz taki azot może zaszkodzić drzewom i pobudzić je do wzrostu? To jest oprysk na resztki lecących liści i nagie gałęzie.

Co robią teraz ekologiczni sadownicy?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Toszka 12:22, 18 lis 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ewuś - mocznik jest wchłaniany przez tkanki. Przecież używa go się doliściennie jako nawóz (zwróć uwagę nawet producent na Florowicie proponuje dodatek mocznika).
Teraz, a nawet troszkę później, jak temp. zejdzie poniżej 0 można opryskiwać Promanalem p/szkodnikom.
A tak w ogóle to odsyłam do nieocenionego Mazana - to autorytet i spec w kwestii sadownictwa
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Tess 12:39, 18 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
leon60 napisał(a)
A mnie się podoba tak jak jest

Dzięki Też ją bardzo lubię. Jednak jakies poprawki zrobić muszę, bo ML pożarły stożek, a szkoda byłoby, gdyby od tego ścisku ucierpiał. Więc prawie na pewno muszę zabrać stąd stożek, albo ML.


margaretka3 napisał(a)
Ooo, tak! Tę rabatę i ja pamiętam z moich początków tutaj, a przy dziesiątkach tysięcy zdjęć naprawdę można wielkiego zawrotu głowy dostać I to jedna z rabat, która ten kołowrotek w głowie stopuje
I jak wreszcie moje jedyne miejsce cieniste na działce będzie gotowe do obsadzenia, to będę się inspirować
Świetna propozycja Danusi


Noooo, Margaretko - ależ pieknie ubrałaś w słowa pochwałę tej rabatki. Inspiruj się, to dla mnie zaszczyt. Tym większy, że rabatkę - jak starsi stażem pamiętają być może - zaprojektowała Danusia, ale połączenie kopytnika z citronelką to mój pomysł.

Toszka napisał(a)
Pomysł Danusi z lizakami jest cudny. Tylko... czy dla ginkgo nie za mało słońca....

Cieszę się, ze zobaczyłaś plusy w zielonej hochli


To marikeny potrzebują dużo słońca? Muszę poczytać.
A zalety zielonej chochli doceniam od chwili, gdy mi ją dałaś (jeszcze raz wielkie dzieki). Teraz doszedł jeszcze jeden plusik - za jesienną barwę.


Pozdrawiam wszystkich zaglądających

Nie piszę, co zrobiłam w weekend w ogrodzie, bo chciałam zdać relację trochę obrazkową, a tu nie mam zdjęć.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Pszczelarnia 12:47, 18 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak, te żółtki powinny mieć słońce.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies