Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Skula 20:11, 18 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
pół sukienki powiadasz? hahaha
i to pewnie tej co już dawno ja masz - tylko nikt jej wcześniej nie widział ???

hahaha
____________________
Skula Pomysł na ogród
Urszulla 20:20, 18 lis 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Tess napisał(a)

Rozpalasz ogień tuż przy pniu i doprowadzasz do dużego żaru. Ten żar utrzymujesz, dokładając duże polana drewna. Polana się palą, ale zostaje z nich dużo żaru.
Płomienie osuszają pień, a żar wypala. Długo to trwa, my robiliśmy to przez trzy dni.
eM przyspieszał trochę usuwanie pnia, rąbiąc jego ścianki siekierą (ale nie poziono, tylko pionowo, robił takie wyrwy w ściance pnia, żeby ogień i żar się przez nie przedostawały). Morela to strasznie twarde drewno.
Acha, ogień najlepiej rozpalić od wietrznej strony - żeby płomień i żar kierował się w stronę pnia, nie odwrotnie.



Bardzo jasno wyłożone takie rady są bezcenne,dzięki
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Tess 20:37, 18 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Kasya napisał(a)
Najważniejsze ze doniczki są
Ja jeszcze u fryzjera siedzę

Są, bo je od razu przygotowałam - czekały na widoku

Skula napisał(a)
hmmm konwalie... ja w zeszłym roku przywiozłem kilka ze swojego lasu
i zobaczę jak się przyjęły na wiosnę
może coś z tego wyjdzie??
mój mariken ma z 1,5 wzrostu , no może z 1,6 ...
a gdzie kupiony ? na priva Ci wrzucę link
przerzuć sobie na mapę - będzie lepiej widać gdzie to dokładnie jest


Wyjdzie na pewno. To żelazne rośliny. Ale trzymaj je pod kontrolą, bo Ci cały ogród zaanektują. U mnie też się zaczęło od paru sadzonek, a teraz zajmują tak około 80 metrów kw.

A tę szkółkę znam, do tej mi nawet najbliżej. Dzięki
Skula napisał(a)
pół sukienki powiadasz? hahaha
i to pewnie tej co już dawno ja masz - tylko nikt jej wcześniej nie widział ???

hahaha

No akurat tu to się nie naśmiewaj Naprawdę wolę kupować rośliny, niż sukienki. Nie chodzi o posiadanie lecz o samą czynność kupowania.

Urszulla napisał(a)


Bardzo jasno wyłożone takie rady są bezcenne,dzięki


Do usług Cieszę się, że mogłam pomóc.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Skula 21:01, 18 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
konwalie będą pod kontrolą
posadziłem je w samym kącie i chcę żeby obrosły ławkę od tyłu - będą musiały konkurować z hederą
____________________
Skula Pomysł na ogród
Tess 21:02, 18 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Posadziłam wszystkie cebulowe, w tym szafirki do gruntu, resztę w doniczki i do skrzyni. I zadołowałam.
Poszłam po rozum do głowy - żeby nie dźwigać, zadołowałam tę wielką skrzynię przed posadzeniem w niej cebulek.





Przy pieleniu odkryłam, że mam siewki ciemierników. Wsadziłam w doniczki i zadołowałam.



Zadołowałam też w najzaciszniejszym miejscu mojego ogrodu tojeść ciemnopurpurową, którą kiedyś dostałam od Kasi. Miałam ją przezimować w domu, ale doszłam do wniosku, że albo "żyjesz albo gnijesz". Jeśli nie da rady zimować w gruncie, to nie będę się z nią bawić w chowanego

Przesiałam kompost do końca, ale to po ciemku już.

Zostało mi tylko umycie doniczek i przygotowanie narzędzi do zimy.

A na koniec moje ciemierniki.
Ten ma mniej liści i być może dlatego lepiej widać pąki.



A ten ma kupę pąków. Ale schowane, musiałam liście rozsunąć.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
lindsay80 21:06, 18 lis 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Ja we wrześniu kupowałam 2 Marikeny szczepione na 1,5 m po 240 zł.
A te siewki ciemierników to z nasionek, od jak dawna masz te ciemierniki?
____________________
Tu ma być ogród :)
Tess 21:24, 18 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
lindsay80 napisał(a)
Ja we wrześniu kupowałam 2 Marikeny szczepione na 1,5 m po 240 zł.
A te siewki ciemierników to z nasionek, od jak dawna masz te ciemierniki?

No z nasionek, ale samosiewek. Te które się rozsiały mają dwa lata.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Kasya 21:31, 18 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41919
A na wiosnę będziesz te cebule gdzieś przenosić ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Joku 22:50, 18 lis 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
W moich okolicach chyba widywałam tańsze marikeny. W granicach 100 -150 zł, ale dokładnie nie pamiętam bo to chyba wiosną było.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Sylvana 00:36, 19 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Myślałam, że już tylko ja się jeszcze zmagam z naturą, a wszyscy mają luz.
Przybijam piąteczkę...zapał do pozazdroszczenia....ale tych cebulek to juz nie zazdroszczę.

Nie wiedziałam, że ciemierniki można tak sobie mnożyć, fajnie że o tym mówisz - też spróbuję

Pamietasz może ile czasu konwalie, się tak u Ciebie rozrastały - też mam je w planach
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies