Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 12:59, 28 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Polecam się
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ewcia88 13:17, 28 sie 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
No no cóż za zmiany się szykują, konsekwentna jesteś Tess, ja rozwaliłam przedogródek a skończyło się na całym trawniku i teraz nic nie skończone, jedynie ilość chwastów mnie przeraża, na tujkach zeszło mi godzinę a nie jest idealnie, przełaża chwaściory zza płota a o reszcie to nie wspominam, plewie i plewie i nadal są :/ i kora nie pomaga...
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
monteverde 13:18, 28 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Moniika napisał(a)
Hej Tess - dlaczego miskanty Ci sie tam nie podobają?? Moim zdaniem jak sie rozrosna spłnia swoje zadanie i dodadzą lekkości całemu nasadzeniu

tylko jedna trawkę k/ samej horti bym zabrała bo za gęsto, a jak się rozrosną? pozdrawiam "nocny marku"
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Dorka 14:13, 28 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Tess napisał(a)

A może jeśli nie drzewko pendulowate to trawy rozłożyste wsadzić dookoła jak najbliżej dekla i jak się rozrośną to siłą rzeczy zakryją dekiel ?


Dorka, no myślę nad różnymi koncepcjami A w środę będę miała wsparcie, może Wsparcie coś doradzi?


nooooooooo kochana bez wsparcia ani rusz czasami wystarczy spojrzeć z innej perspektywy i eureka !!!!!!!!!!!!! będzie super
____________________
Dorota Białołęka
Tess 14:17, 28 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Ewcia88 napisał(a)
No no cóż za zmiany się szykują, konsekwentna jesteś Tess, ja rozwaliłam przedogródek a skończyło się na całym trawniku i teraz nic nie skończone, jedynie ilość chwastów mnie przeraża, na tujkach zeszło mi godzinę a nie jest idealnie, przełaża chwaściory zza płota a o reszcie to nie wspominam, plewie i plewie i nadal są :/ i kora nie pomaga...


Ewuś, ja - konsekwentna??? Dobry dowcip U mnie dokładnie tak samo, jak to opisałaś:
trawnik założony, ale obwódek wokół drzew nie zrobiłam, za to wzięłam się za przerabianie rabatki hostowej - nie skończyłam, bo wzięłam się za przedogródek
A chwasty mam przecudnej urody A jakie dorodne!
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 14:21, 28 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
monteverde napisał(a)

Hej Tess - dlaczego miskanty Ci sie tam nie podobają?? Moim zdaniem jak sie rozrosna spłnia swoje zadanie i dodadzą lekkości całemu nasadzeniu

tylko jedna trawkę k/ samej horti bym zabrała bo za gęsto, a jak się rozrosną? pozdrawiam "nocny marku"


Przyganiał kocioł garnkowi

No też mi się wydaje, że o tę co najmniej trawkę jest za dużo (tam, bo ogólnie nie mam nic przeciw temu, by było na tej rabacie sporo traw).
Dzięki za radę, popatrzę, poprzymierzam

Zastanawiam sie jeszcze nad stozkami. Danusia pisała, że zamiast horti można dać dwa stożki. Muszę zrobić przymiarkę. Gdyby bylo dobrze, to horti pójdą na podłużną rabatęwzdłuż domu.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 14:22, 28 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Dorka napisał(a)


A może jeśli nie drzewko pendulowate to trawy rozłożyste wsadzić dookoła jak najbliżej dekla i jak się rozrośną to siłą rzeczy zakryją dekiel ?


Dorka, no myślę nad różnymi koncepcjami A w środę będę miała wsparcie, może Wsparcie coś doradzi?


nooooooooo kochana bez wsparcia ani rusz czasami wystarczy spojrzeć z innej perspektywy i eureka !!!!!!!!!!!!! będzie super


Pewnie, że bedzie dobrze Musi być! Już jest naprawdę nieźle.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Dorka 14:29, 28 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
A wiara czyni cuda
____________________
Dorota Białołęka
Evchen 23:56, 28 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Tess napisał(a)

Tereniu, a mnie się podoba z takimi proporcjami żurawek Może dlatego, że więcej citronelle, a ona ma taki świeżutki cytrynowy kolor?....
Zawsze możesz w rogu posadzić jakieś drzewoko o czerwonych listkach.. pendulowate
Chociaż szczerze mówiąc nie wiem jakie.. przychodzi mi do głowy judaszowiec, ale on chyba wysoki rośnie...


Ewuś, nie mam tam miejsca na drzewko. Naprawdę!
Już zaakceptowałam tę ilość cytrynowych żurawek. Po napisaniu tamtego posta, w którym pisałam, że za dużo.
Napisałam tamtego posta, pozłościłam się i wróciłam do przedogródka.

Pogapiłam się, kulkę cisową przesadziłam (naprawdę jest lepiej).
No, nie bez znaczenia dla poprawy wyglądu rabaty miał fakt, ze zapadły ciemności, i nie najlepiej było ją widać w świetle latarni ulicznej


No teraz widzę, że za deklem nie ma miejsca.. jakoś mi się wydawało, że ktoś tam proponował drzewko.. czyżbym się pomyliła?...
Tego dekla aż tak strasznie nie widać Tereniu.. ale wiem, że jeśli Ci przeszkadza, to będzie to wnerwiacz numer 1.. nawet jeśli reszta będzie piękna. i nawet jeśli będziesz brała nadgodziny, zeby wracać dopiero wieczorem do domu

A czy myślałaś o bluszczu?.. ja chciałabym takie nieciekawe u mnie miejsce zamaskować bluszczem... niech się płoży
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
KasiaWB 00:11, 29 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Teresko, fajnie, że ustawiłaś roślinki na rabacie, od razu lepiej widać co i jak ten dekiel chodzi mi po głowie ... ) zatem nieśmiało zaproponuję obsadzenie go w kółeczko czymś zimozielonym np. akurat stoi tam runianka może być też bukszpan ) jeśli nie chcesz kółka, to może kwadrat a teraz pokażę wizualnie na przykładzie zdjęć, które pokazała w swoim wątku Monika http://www.ogrodowisko.pl/watek/1546-ogrod-z-perspektywa-na-przyszlosc?page=154

Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies