Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

MarzenaG 13:08, 13 paź 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Tess napisał(a)








Tess pliss nasionka werbeny
nie mogę sobie uchodować- jedna nędzna sadzonka;(
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Milka 13:46, 13 paź 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fajne ujęcie szersze, a te limonkowe żurawki tak piękne, że aż ochoty na nie dostałam. Moje opuchlaki zjadły.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Tess 21:22, 14 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Joku napisał(a)
Tessi, lube do ciebie zaglądać. Po raz pierwszy moje oczy widzą tak rozrośniętą Kassandrę. Zresztą u ciebie wszystko super rośnie.


Kassandra rzeczywiście przeszła wszelkie wyobrażenia)))
Rośnie, bo mam już niezłą glebę w ogrodzie. Glina, ale wzbogacona tonami kompostu. Widzę ogromną różnicę pomiędzy moją starą stroną ogrodu, a nową (czyli ogródkiem Babci Danusi).
jazzy napisał(a)
Twój ogród jest niesamowicie klimatyczny i cudnie zaaranżowany. Gapię się i gapię...
Buziaki!

Och, bez przesady)) Klimatyczny - no może tak. Ale cudnie zaaranżowany???
Cuda to Ty masz w swoim ogrodzie. CZAD!
ren133 napisał(a)

u mnie są nawet bardziej limonkowe ... ładne o ile ich gąsienniczki te małe wredne nie żrą

Ścinałaś liście? Bo ja nie, a zauważyłam, że obecnie wypuszcza nowe i są bardzo limonkowe. U mnie zielone ufoludki żrą głównie żurawki, orlików nie ruszają.
Dziękuję w imieniu citronelek

Juzia napisał(a)


Jaki tam protest!?!?! Jeden worek i wąż ogrodowy???
Phi!

Świetny Widok!!!

Jakie phi, co za phi Widziałaś tu u kogoś wąż i worek foliowy?
MarzenaG napisał(a)
ale fajna ten powojnik Kasandra nie znałam go wcześniej.
pasowałaby mi do niebieskiego zakątka, musze namierzyć na wiosnę

Teresko wszystko piękne i takie dorodne


Kassandrę polecam. Jest świetna. Lubię niebieski kolor w ogrodzie. Ten powojnik, nawet kiedy przekwitnie, jest nadal dekoracyjny - ma ozdobne kwiatostany. Postaram się jutro zrobić zdjęcia.
lojalna_ napisał(a)
Zurawki limonkowe biją po oczach piekne ))

No Widziałam, że ktoś je przypiął
Basilikum napisał(a)
Te limonkowe tez mi od razu wpadly w oko az sie zastanawiam gdzie ja mam dostatecznie duzo cienia.

Piekny masz ogrod, szkoda, ze nie zdolam calego watka przeczytac (drugi dalam rade )

Czy cienia jest dość można sprawdzić tylko w jeden sposób - sadząc citronelki Sorry, taki żarcik nieudolny. Cirtonelki u mnie rosną takze w przedogródku - tam jest słońce. Ale liscie im przypala.
Wątku nie czytaj, naprawdę nie ma w nim nic, czego się nie dowiesz w innych wątkach.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Juzia 21:26, 14 paź 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38788
Tess napisał(a)




Jakie phi, co za phi Widziałaś tu u kogoś wąż i worek foliowy?



No!
U siebie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Tess 21:57, 14 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
UrsaMaior napisał(a)
Tess, byłam u Ciebie już wiele razy, za Toszką przywędrowałam, ale po cichaczu No to się w końcu odzywam, bo głupio tak podglądać

Bardzo mi miło, że się ujawniłaś Witam Cię serdecznie w moich ogródkowych skromnych progach
Adela napisał(a)
Witaj Teresko
Podejrzałam Twój ogródek, przeczytałam z ciekawością historię jego powstania.
Widzę, że masz doświadczenie w uprawie nie tylko żurawek. Wszystko pięknie rośnie, tętni życiem.
W związku z żurawkami mam do Ciebie jeszcze pytanie:
W drugiej części rabaty, pod cisami, mam posadzone żurawki Cherry Cola. Cisy nie zapewniają jeszcze pełnego cienia, ale z tego co wiem, ta odmiana nadaje się na stanowisko półcieniste i słoneczne. Rosną już w tym miejscu pięknie trzy lata, pięknie kwitną i powtarzają kwitnienie. Pod koniec lata zauważyłam jakby dolne części kępy wyrodniały, liście wysychają, z łatwością można usunąć część kępy podczas usuwania suchego liścia.
Czy one wymagają odswieżenia? Nie chciałabym, aby podzieliły los Citronelek

Nie widzę objawów, więc trudno mi ocenić. Może po prostu mają za mało wody. Ale być może rzeczywiście wymagają odświeżenia. Żurawki co do zasady dość szybko się starzeją. Co do zasady, powinno się je odmładzać co 3-4 lata.
Przeczytałam jeszcze raz i doczytałam, że piszesz o dolnych części karpy. Czyli na górze są zdrowe liście, tyle, że rosną na takiej podsychającej "łodydze"? Jeśli tak, to wymagają odświeżenia.
Magda70 napisał(a)


dokładnie mam to samo. One w sumie w ogóle słońca nie tolerują.

Piękne widoczki zapodałaś nam

O, i to jest sedno. Nie tolerują słońca. Mają liście jak bibułka.
Pszczelarnia napisał(a)


To ja teraz dopiero czuję presję Twojego dyktatu.

Pulchny ten Twój ogród taki poduszkowy i klimatycznie cienisty. I ten dobór gatunków - miodzio.

Pszczółko, uwielbiam Twoje trafne spostrzeżenia. Nigy tak na niego nie patrzyłam i tak o nim nie myślałam - pulchny i poduszkowy. Cudne.
Cienisty to on jest na powierzchni ciut większej, niż połowa. Mniejsza połowa (sic!) jest słoneczna.

Marzenko - nasionka werbeny masz zagwarantowane.

Milka napisał(a)
Fajne ujęcie szersze, a te limonkowe żurawki tak piękne, że aż ochoty na nie dostałam. Moje opuchlaki zjadły.

O masz. Doszczętnie?
Jeśli masz odpowiednie warunki (cieniste), to warto je zaprosić do ogrodu.


Dziękuję wszystkim za odwiedziny Cmok
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 21:57, 14 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Juzia napisał(a)


No!
U siebie

Jasne, jasne
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
bdan 11:48, 17 paź 2016


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Tess napisał(a)
Kochani, nie mogę obiecać, że będzie mnie tu więcej.



Teresa doskonale rozumiem, że czasu mamy jakoś coraz mniej. Ale fajnie, że wrzucasz zdjęcia, bo bardzo lubię Twój niepowtarzalny ogród.

Pytałaś u mnie o rabatę z rzeźbami, to inspiracja z The Chelsea Barracks Garden
Projektant: Jo Thompson
Nagroda: Gold.

Wcześniej załaczając to zdjęcie pisałam, że to z ogrodu Robaczka, tu masz link:

http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/33-moj-ogrod/949-ogrodek-robaczka?start=4122
Matka 22:08, 17 paź 2016


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Ależ, Tessiaku pięknie masz...no piękniez góry pikny widok
____________________
U Matki
ewa004 08:28, 18 paź 2016


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Miło było piłazic po Twoim ogrodzie.... zimno tylko
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
lojalna_ 20:42, 18 paź 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Tess Twoje widoczki soczyscie zielone ) czy cos juz zmieniło? bo te kilka dni u mnie robi duza roznice ))


u mnie kwitnie variegatus wiesz jak sie ciesze ) a gracki mam drugi sezon i tez zaczeły kwitnac )) buziol

____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies