Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 22:53, 06 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Maed

Czy podobne do róży kalafiora? Taka narośl czasem tworzy się na uszkodzeniach mechanicznych jako kalus.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
maed 21:36, 07 kwi 2016


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Niby podobne, ale jak obejrzałam jeszcze raz zdjęcia w necie, to myślę, że to jednak guzowatość. Sprawdzę w praktyce. Trzmielinę usunęłam, ale nie wymieniałam ziemi tylko na jej miejsce wsadziłam od razu nową roślinę. Jeśli i na niej wyrośnie guz, to będzie wiadomo. Ile czasu potrzebuje ta bakteria na utworzenie guza? Na szczęście pozostałe moje trzmieliny wyglądają na zdrowe.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Edyta
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Piorunek 17:35, 11 kwi 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226


Co dolega żywotnikowi szmaragd i cyprysikowi Lawsona(u cyprysika szybko postępuje i niszczy całą roślinę) na drugim zdjęciu?
____________________
Mazan 20:33, 11 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Piorunek

Sprawdź czy nie jest to szara pleśń. Thuja i cyprysik b. łatwo są infekowane szczególnie zimą i na przedwiośniu, gdy panują niższe temperatury, a wilgotność jest wysoka.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
JoannaDe 10:47, 12 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Mam coś takiego w ogrodzie.


Dość sporo. Wygoglalam i to chyba krocionogi. Szkodliwe to to? Zwalczać? Zostawić?
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Mazan 14:55, 12 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
JoannaDe

Raczej zniszcz, gdyż w większości są roślinożerne szczególnie lubią łupinki po kiełkujących nasionach by potem 'zabrać się' za siewki. W bulwach i cebulach roślin cebulowych wygryzają dziury podobnie do sprężyków, czyli przeważają minusy ich występowania.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
knox777 22:48, 12 kwi 2016

Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 5
Witajcie
Co może dolegać moim świerkom? Czym je ew. pryskać lub podsypać?

____________________
Mazan 12:53, 13 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Knox777

Wygląda na brunatnienie igieł. Oprysk Sportakiem Alpha, a po 2 tyg. Topsinem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
iwka 13:00, 13 kwi 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
moje żurawki po zimie wyglądają tak



po złamaniu ukazuje się taki oto widok, to w środku białe jest bardzo miękkie a przy bardziej zaawansowanej chorobie robi się różowe i takie piankowate


opuchlaków brak, w ziemi siedzą same kikuty bez korzonków. Wywaliłam prawie wszystkie. Co to może być?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mazan 15:24, 13 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Iwka

Przypomina jedną z chorób zgorzelowych. Nie miały jesienią za wilgotno? Teraz tylko zlać prewicurem. To nie jest jeden grzyb lecz chyba więcej. Różowa symuluje obraz fuzariozy jako choroby odglebowej, ale czy to to? Podobny efekt uzyskałem z infekcji na korzeniach łopianu.
Po 3 tyg. popraw HT jeśli używasz lub Mildexem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies