Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 18:51, 20 mar 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
_Lukasz

Choroba zaczęła się w ub. roku. Turzyca należy do traw źle reagujących na nadgorliwość, a przy takim postępowaniu łatwo staje się żywicielem wielu chorób grzybowych, m.in. mączniaka prawdziwego, pleśni śniegowej, na które zapada już jesienią, antraknozy i jeszcze kilku innych. Teraz możesz opryskać octanem wapnia, za 7 - 10 dni użyj miedzianu lub dithane następnie - po tygodniu - topsinu i - co najważniejsze - to roślina gleb suchszych zacieniona oraz podlewana i nawożona staje się wrażliwa na wszystkie choroby traw.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
_Lukasz 22:31, 20 mar 2016

Dołączył: 14 sie 2015
Posty: 34
Dziękuje bardzo Mazan. Tak, juz w zeszłym roku to zaobserwowałem, tyle ze w mniejszej skali. Turzyce nie były nawożone, rosna w słońcu, natomiast byc moze dawałem im za dużo wody, w tym roku to skoryguje. Czy octan wapnia i miedzian są do nabycia pod takimi nazwami w sklepach ogrodniczych?
Mazan 08:10, 21 mar 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
_Lukasz

Octanu wapnia gotowego nie kupisz. Przepis i komentarze są w dziale ogród wątek herbicydy, natomiast miedziąn jest preparatem handlowym dostępnym w sklepach ogrodniczych.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
_Lukasz 21:45, 21 mar 2016

Dołączył: 14 sie 2015
Posty: 34
Ok, dziękuje raz jeszcze!
Gardenarium 17:50, 05 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaKasia napisał(a)
Witam - na scianach zewnetrznych domu łazi mi cos takiego - patrz foto. Czy ktos moze mi podpowiedziec co to za robal , skad to sie bierze i jak z tym walczyć ? Łazi nawet po suficie na tarasie a ostatnio znalazłam sztuke w domu. pliis pomocy bo mnie zezrą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaKasia 17:50, 05 kwi 2016

Dołączył: 25 maj 2014
Posty: 6
hanka_andrus 17:50, 05 kwi 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Stonoga murowa
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pszczelarnia 17:50, 05 kwi 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie zeżrą Ciebie. Ale nieprzyjemnie mieć takie coś w domu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
JoannaDe 17:50, 05 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
''Można je zjeść, po wcześniejszym ugotowaniu'' - cytat z wikipedii

Tez mam tego pełno ale w ogrodzie.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
maed 22:39, 05 kwi 2016


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Mazan napisał(a)
Maed

Po wyglądzie odsłoniętych narośli widać, że są ubiegłoroczne. Wiosną zaczną przyrastać. Wykop krzew i sprawdź czy są takie narośla na korzeniach. Nicienie owadobójcze nie atakują korzeni, one rozwijają się w ciele larw.
Po usunięciu rośliny możesz próbować odkazić Herbatką Tymiankową, innych środków nie ma. Wyciąg ten zastosowałem na jedną z chorób wirusowych borówki i pomogło choć kilka zabiegów musiałem wykonać. Jeśli masz możliwość zrób sobie zakwas chlebowy z mąki żytniej i tym roztworem, bez rozcieńczania, silnie zakwaszając podłoże możesz także odkazić glebę, gdyż bakteria ginie w kwaśnym środowisku. Chemiczne środki są wycofane z handlu.


Pozdrawiam


Wracam do tematu guzów na szyjce korzeniowej.
Borówkę, o której pisałam wcześniej usunęłam wraz z całą bryłą korzeniową bez oglądania. Teraz zauważyłam podobne narośla na trzmielinie. Wykopałam i obejrzałam dokładnie, na korzeniach nie ma ani jednego guzka. Narośl jest twarda i zbita. Trzmielina rośnie w znacznej odległości od borówek, a sąsiednie trzmieliny wyglądają dobrze i pięknie rosną. Może to jednak co innego?

Pozdrawiam


____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies