Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 21:35, 25 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
agatanowa napisał(a)


Kiedyś musicie z męzem się wybrać na krótki wypad, rododendrony mają tam po kilkadziesiąt lat! Ja niestety jak byłam w Ksiązu, to było jeszcze na nie za wcześnie (bo to ubiegły rok z pózną wiosną, tzw. "majówka") i do tego mgła. Ale zszokowała mnie ilość tych roślin, zresztą na całym Sląsku. W Wojsławicach nigdy nie byłam. Choć może nie musicie, bo Wy u siebie macie przecież taką prywatną Mekkę różanecznikową.

Pan u Ciepłuchy,który pokazywał rośliny, powiedizał, że niektóre np. kiepsko się rozmnażają i te wypadają z produkcji, ale czy tak jest z Oldem nie miał pewności (choć to by się zgadzało z tym, ze on się trudno aklimatyzuje, to tym bardziej trudniej utrzymac małą sadzonkę przy zyciu)



Bardzo możliwe. Pytałam u Ciebie jakie kupiłas?Trzeba było wziąc te z serii królewskich , podobno świetne, pisze podobno bo dotad nie miałam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
agatanowa 21:36, 25 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Odpowiedziałam u siebie już
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agata19762 21:40, 25 kwi 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Bogdzia napisał(a)
Kupiłam sobie dzis taką jabłonke ozdobna



i takie iryski miniaturowe,




mnie sie podobają a Wam???



Bożenko jabłonkę taką mam ...
na jesien ładnie się przebarwia i ma maleńkie jabłuszka ???

a iryski baaaaaaaaaaaaardzo mi się podobają
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 21:43, 25 kwi 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
irena_milek napisał(a)
Ja uważam że wogóle kobiety powinny rzadzic w rodzinie , który facet chce myślec o potrzebach dzieci , ksiazkach , ubrankach , kaszkach , lub domowych np że sól się konczy czy papier toaletowy? My to ogarniamy a oni nie, może z wygodnictwa o co ich podejrzewam ale pewności nie ma. A ogród to już całkowicie moje marzenie było więc rzadzę choc on te swoje ulubione drzewa stale by tylko sadził i najlepiej jak najwyzsze w takim małym ogrodzie.Wszyscy jednak słyszeli że ja tu rzadzę

Słyszałam i podobało mi się
I oczywiście masz rację, ale wiem czemu się nie garną, do tych prac, co my wkoło Macieja koło domu robimy, właśnie, bo to nudne, wciąż to samo, a czasami efektu żadnego
donoszę, ze Haaga i franceska kwitną, to te pod murem sadzone sierpień 2013



Irenkę popieram !!!!!!!
dobrze mówi
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Krys 21:43, 25 kwi 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Bożenko ale cudne zakupy znowu poczyniłaś
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Bogdzia 22:05, 25 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
agata19762 napisał(a)



Bożenko jabłonkę taką mam ...
na jesien ładnie się przebarwia i ma maleńkie jabłuszka ???

a iryski baaaaaaaaaaaaardzo mi się podobają


To fajnie jak się przebarwia bo lubię jesienne kolory , jabłuszka wolałabym większe ale moga byc i małe , ptaszki predzej zjedza.Dzieki za informacje. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:07, 25 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Krys napisał(a)
Bożenko ale cudne zakupy znowu poczyniłaś


Byłam u kilku ogrodników , u Tracza i Piotrowskich i Łabanowskich ale niewiele missie podobało skończyło sie na tym co pokazałam plus begonie i heliotrop i tyle.Pozdrówka Krysiu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 00:50, 26 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zakupy śliczne, iryski również zakupiłam Mus było zajrzeć do Ciebie, choć późno już. Miłej soboty
____________________
Dwa ogrody
Rench 11:14, 26 kwi 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Bogdzia napisał(a)


Zaczynają













Hura ! Bogdzine święta różanecznikowe się zaczyną ! Bedzie co oglądać
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Bogdzia 11:16, 26 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
Zakupy śliczne, iryski również zakupiłam Mus było zajrzeć do Ciebie, choć późno już. Miłej soboty


Cuekawe jakie iryski kupiłas?Miłego dnia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies