Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 09:20, 25 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
agniecha973 napisał(a)
Bogdziu, a ja mam taką prośbę. Prowadzimy razem z Malkul dochodzenie w sprawie klonów tatarskich/ ginnala. Podobno gat. podstawowy przebarwia się jesienią na żółto, a ten z dopiskiem ginnala na czerwono. Pamiętam, że pisałaś, że tak włąśnie jest u Ciebie. Zrobiłabyś nam zdjęcia młodych listków jednego i drugiego i pokrój tych drzew/ krzewów? Przy okazji spaceru po ogrodzie. Z góry dziękuję za fatygę. Nie jest to zadanie pilne, więc naprawdę w wolnej chwili.


Agnieszko nie zrobię zdjec poniewaz moje za duzo zasłaniały i od jakiegoś czasu sa co rok bardzo mocno cięte , teraz ledwie cos puszczaja . Po cięciu przestały się przebarwiac i raczej ich nie polecam, włsciwie nawet nie raczej tylko wogóle , nic specjalnego nawet jak sie przebarwiały bo inne rośliny robią to z większą gracją np klony palmowe.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 09:25, 25 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kindzia napisał(a)
Ja też lubię kwitnące drzewa, piękna ta jabłonka. Takie grube kwiatki ma.
Sadziłam na wiosnę iryski pumila, w czterech kupkach...tylko dwie wyszły. Ale myślę, że to moja wina, za głęboko je posadziłam...Jesienią znowu kupię, tym razem żyłkowane, zakochałam się w nich. Moje mają być granatowe i fioletowe. Ładne te żółtaski też...może takie jeszcze mi się przydadzą?

Dzisiaj obfocę CW, pewnie się rozwinął bardziej

Moje azalie japońskie w tamtym roku bardzo obficie kwitły, to teraz czas na rh

Miłego dnia Bogdziu


Iryski kupiłam w tym roku w Benexie te które teraz kupiłam zamówiłam również u nich . Sadzonki podobne do tych o których piszę do Anity czyli mikroskopijne ale rosna na szczescie . Nie były drogie ale jak teraz kupiłam w doniczce to jednak lepiej kupowac poza internetem.Niestety wielu roslin nie kupi sie gdzie indziej wiec i tak kupuję.Azalie japońskie jak nie ma duzych mrozów to sa cudne , moja ulubiona to Melina ale delikatna jest.No to czekamy na rh. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
popcorn 09:29, 25 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zaglądam i pozdrawiam! czy któreś Rh już się szykują do kwitnienia? U nas na ulicy jest kika w ogrodach sąsiadów i pomału coś widać
Buziam!
____________________
Mój nowy ogródek
agniecha973 09:30, 25 kwi 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Bogdzia napisał(a)


Agnieszko nie zrobię zdjec poniewaz moje za duzo zasłaniały i od jakiegoś czasu sa co rok bardzo mocno cięte , teraz ledwie cos puszczaja . Po cięciu przestały się przebarwiac i raczej ich nie polecam, włsciwie nawet nie raczej tylko wogóle , nic specjalnego nawet jak sie przebarwiały bo inne rośliny robią to z większą gracją np klony palmowe.


Bogdziu, to chociaż po jednym listku, który wypuszczają.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
makkasia 10:08, 25 kwi 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Jabłonka baardzo mi się podoba na ulicy widziałam takie starsze odmiany i piękne są
Bodziu pięknego dnia życzę
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
ana_art 10:15, 25 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
popcarol napisał(a)
Zaglądam i pozdrawiam! czy któreś Rh już się szykują do kwitnienia? U nas na ulicy jest kika w ogrodach sąsiadów i pomału coś widać
Buziam!
Wczoraj jechałam po dzieci do szkoły i aż przychamowałam by się utwierdzić, czy oby dobrze widzę. Faktycznie przy płocie rósł spory rh z ogromnymi kwiatami w winnym kolorze ależ byłam zdziwiona.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 10:16, 25 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Bogdzia napisał(a)


Ja uważam że wogóle kobiety powinny rzadzic w rodzinie , który facet chce myślec o potrzebach dzieci , ksiazkach , ubrankach , kaszkach , lub domowych np że sól się konczy czy papier toaletowy? My to ogarniamy a oni nie, może z wygodnictwa o co ich podejrzewam ale pewności nie ma. A ogród to już całkowicie moje marzenie było więc rzadzę choc on te swoje ulubione drzewa stale by tylko sadził i najlepiej jak najwyzsze w takim małym ogrodzie.Wszyscy jednak słyszeli że ja tu rzadzę

Masz absolutnie rację
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Katkak 11:12, 25 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Miłego dnia Bogdziu
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
gierczusia 12:30, 25 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
A z tym rządzeniem Kobiet w rodzinie to się podpisuję obiema ręcami


Bogdziu .. Ja prośbę mam... Czy mogłabyś mi polecić jakiegoś rodka , który ma zbliżony pokrój do cunninghamsa , tzn zwarty , strzelisty i nie gubi całkiem liści z dołu a ma też jasne kwiaty , nieintensywne w kolorze ale większe ????

Przepraszam ,że tak pajacuję , ale jak mogę wsadzić tylko jednego , to musi być idealny .. A kto mi lepiej poradzi , jak nie Ty

Buziaki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Milka 17:00, 25 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja uważam że wogóle kobiety powinny rzadzic w rodzinie , który facet chce myślec o potrzebach dzieci , ksiazkach , ubrankach , kaszkach , lub domowych np że sól się konczy czy papier toaletowy? My to ogarniamy a oni nie, może z wygodnictwa o co ich podejrzewam ale pewności nie ma. A ogród to już całkowicie moje marzenie było więc rzadzę choc on te swoje ulubione drzewa stale by tylko sadził i najlepiej jak najwyzsze w takim małym ogrodzie.Wszyscy jednak słyszeli że ja tu rzadzę

Słyszałam i podobało mi się
I oczywiście masz rację, ale wiem czemu się nie garną, do tych prac, co my wkoło Macieja koło domu robimy, właśnie, bo to nudne, wciąż to samo, a czasami efektu żadnego
donoszę, ze Haaga i franceska kwitną, to te pod murem sadzone sierpień 2013
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies