Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Krys 16:58, 26 kwi 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Bożenko ale spektakl już się u Ciebie zaczyna podziwiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
agatanowa 17:52, 26 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Ale cudownie u Ciebie cebulowe kwitną, zachwycają takie ilości w skupiskach. Bardzo mi się podobają.

A jednak dla mnie prawdziwy hit, to niebieski RH. To jakieś niesamowite zjawisko! Pierwszy raz na oczy widzę, jakby nieprawdziwy, aż trudno uwierzyć. Co to za RH?

Dziś w LM nie dostałam żelaza do celów odżywienia dolistnego mojego nieszczęsnego catawbiense grandiflorum. Za to były percy, ok. 15-20 szt., nowa dostawa od... Ciepłuchy (minęłam się z nimi: ja w Konstantynowie ich szukałam, a one tymczasem przyjechały do mnie ) Nie kupiłąm jednak, bo jak u siebie w wątku wspominałam, boję się czy miejsca mi wystarczy po pt zakupach.,

Pozdrawiam, Bogdziu

Aha, jeszcze sobie przypomniałam, że chciałam zapytać: nowoposadzonych RH nie zasilać w ogóle? Czy może można dolistnie? Zwlaszcza te duże sztuki? Aaa i kupiłam mikoryzę do RH, aby dać nowym pod korzenie.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Ewa 18:19, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Bogdziu ale festiwal kwiatów u Ciebie........sie rozchorowałam ja niby dosadziłam jesienią 500 cebulek, ale to wszystko gdzieś sie gubi
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Tess 18:39, 26 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Myślałam, że już napisałam, ale nie napisałam jednak. Często czytam bez logowania i potem już mi się myli, czy tylko czytałam, czy też odpisałam.
Zatem odpowiadam:

Bożenko, aż się śmieję z siebie Bo jak oglądalam program, wydawało mi się, że jest bardzo kolorowo.
A okazuje się, że to prawie nic w porównaniu z tym, co pokazałaś


Bogdzia napisał(a)


Tessiu dla Ciebie kilka porównań. Zdjęcie z dnia nakrecania programu i drugie zdjecie kilka dni później









____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Kasiek 18:52, 26 kwi 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Bogdziu, wreszcie i tu dotarlam i moge w spokoju zobaczyc to piekno, ktore oferuje nam Twoj ogrod....Program ogladalam pare razy, za kazdym z innymi odczuciami...Duzo tu juz slow pochwaly i komplementow padlo, nie bede jedyna ktorej Twoj ogrod bardzo sie podoba, nie bede jedyna ktora z zapartym tchem oglada kazdego rh, kazda roslinke...I nie bede jedyna, ktorej Twoje slowa zapadly w sercu....Dalszego szczescia Wam zycze, tak prosto z serca i z Bawarii

____________________
Bawarka
Bogdzia 19:10, 26 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Krys napisał(a)
Bożenko ale spektakl już się u Ciebie zaczyna podziwiam


Krysiu to dopiero preludium, jeszcze troszke trzeba poczekac na duże kwitnienie ale zapowiadają duże zimno na 5-6-7 maja , moga byc przymrozki a wtedy byłoby po kwitnieniu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:24, 26 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
agatanowa napisał(a)
Ale cudownie u Ciebie cebulowe kwitną, zachwycają takie ilości w skupiskach. Bardzo mi się podobają.

A jednak dla mnie prawdziwy hit, to niebieski RH. To jakieś niesamowite zjawisko! Pierwszy raz na oczy widzę, jakby nieprawdziwy, aż trudno uwierzyć. Co to za RH?

Dziś w LM nie dostałam żelaza do celów odżywienia dolistnego mojego nieszczęsnego catawbiense grandiflorum. Za to były percy, ok. 15-20 szt., nowa dostawa od... Ciepłuchy (minęłam się z nimi: ja w Konstantynowie ich szukałam, a one tymczasem przyjechały do mnie ) Nie kupiłąm jednak, bo jak u siebie w wątku wspominałam, boję się czy miejsca mi wystarczy po pt zakupach.,

Pozdrawiam, Bogdziu

Aha, jeszcze sobie przypomniałam, że chciałam zapytać: nowoposadzonych RH nie zasilać w ogóle? Czy może można dolistnie? Zwlaszcza te duże sztuki? Aaa i kupiłam mikoryzę do RH, aby dać nowym pod korzenie.


Niebieski to Blue Tit, niestety w mroźne zimy przemarza ale potem odrasta tylko już nie kwitnie.
To się nazywa miec pecha , ledwie kupiłas inne a juz sa te które chciałaś, ze od Ciepłuchy to sie nie dziwie bo to najwiekszy producent.Pewnie ze najpierw posadz te które masz , potem zobaczysz czy jeszcze cos sie zmieści, a poza tym trzeba na cos kase w innych latach też wydawac.Zelazo łatwiej kupic w malych prywatnych punktach sprzedaży roślin , w dużych sklepach nigdy jeszcze nie spotkałam .Ja nowo posadzonych nigdy nie zasilam żadnym nawozem ale jeśli np przesadzam bardzo zmarnowanego rh po zimie to jednak wtedy opryskuje nawozami dolistnymi , nie za dużo bo jest jak chory człowiek więc tylko dieta, żadnych nawozów doglebowych. Mikoryzę możesz dac , ja kiedys też na poczatku dałam ale nie widziałam żadnej różnicy między rślinami a czytalam że mikoryza sprawdza sie swietnie przy różach a wogóle przy rh ale na pewno nie zaszkodzi.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:27, 26 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ewa napisał(a)
Bogdziu ale festiwal kwiatów u Ciebie........sie rozchorowałam ja niby dosadziłam jesienią 500 cebulek, ale to wszystko gdzieś sie gubi


Ewo to samo jest u mnie , na zdjeciach wogóle nie widac ze jakieś cebulowe sa , dopiero z bliska coś widac, nawet calych grup nie robię bo od razu giną w zieleni. Tulipany juz mnie denerwuja , w nastepnym roku prawie wszystkie giną i trzeba co rok od nowa kupowac i nigdy juz nie trafi się na te same , robi się mieszanka i bigos.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:29, 26 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Tess napisał(a)
Myślałam, że już napisałam, ale nie napisałam jednak. Często czytam bez logowania i potem już mi się myli, czy tylko czytałam, czy też odpisałam.
Zatem odpowiadam:

Bożenko, aż się śmieję z siebie Bo jak oglądalam program, wydawało mi się, że jest bardzo kolorowo.
A okazuje się, że to prawie nic w porównaniu z tym, co pokazałaś


No właśnie troche mi zal ze nie mozna sie z nimi umówic z dnia na dzień , no powiedzmy na pare dni jak juz widac że zaczęły na dobre kwitnąc.Pozdrawiam Tessiu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Juzia 19:32, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
Bogdziu...widoku z okna to Ci nawet mój Żon pozazdrościł!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies