Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 16:55, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasik napisał(a)
Witaj Bożenko. I ja tu ostatnio nie zaglądałam, ale tak naprawdę, to do nikogo nie zaglądałam. Mieliśmy szpital zwierzęcy w domu, co tam mieliśmy, dalej mamy. Choć było bardzo źle, to już wychodzimy z tego.
Głowy w takim czasie nie ma się do innych spraw.

Widzę, że planujesz coś ładnego?, bo to że piękne będzie, to nie mam wątpliwości. Pomysł różany fajny. Te okrywowe u mnie też nie chorują, pomimo, ze obok wielkokwiatowe już maja plamistość. Dziś się za nie musze wziąć, może jeszcze pociesza oczka.

Buziaki


A ja myślałam ze wyjechaliście do Kindzi bo chyba u niej czytałam . Jak psy hurtem choruja to czy ktoś nie ma w tym swojego udziału? Jakis sasiad??Najbardziej by mi tam róze pasowały ale sie ich boję więc ciągle myslę . Nie spieszę sie bo ziemi mało więc muszę dobrze przemyślec. Chciejstw mam przynajmniej na hektarPozdrawiam serdecznie Ciebie i Grzesia.Pieski podap za uszami i niech już zdrowe będą.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:01, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
zbigniew_gazda napisał(a)
Bożenko nie było mnie tu ruski miesiąc. Dobrze drozda wstawiłaś bo nie kojarzyłem.
A co do rabatki to masz już tyle propozycji. Ja bym dał ze 3 hortensje "Bobo" które są niziutkie i późno zakwitają. Wiem wiem że nie lubisz białego ale one już teraz zaczynają się pięknie wybarwiać na czerwono i takie są do późnej jesieni. Pomiędzy nimi ze 2 zebrinusy, a z przodu rządek czerwonych begonii "babeczek". Pozdrawiamy.


Begonie jak najbardziej będą i to w wielu miejscach w ogrodzie , własciwie to od trzech lat są. najlepiej mi sie sprawdzaja z wszystkich sezonowych roślinek. Hortensje nie za bardzo bo to jest grzadka przed najszerszym rh (Alfredem ) i nie chcę go niczym zasłonic a nawet Bobo do metra dorastają . Musza to byc bardzo niskie rośliny albo takie które sa bardzo niskie gdy kwitną rh, potem mogą byc wieksze. Nie spiesze sie z decyzja , mam czas,. Wszystkie rośliny sadziłam w pośpiechu bo chciałam jak najszybciej miec ogród ładny a teraz podelektuję sie pustym kawałkiem ziemi.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:05, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Luiza napisał(a)
Witam Bożenko. Trudno mi uwierzyć, że u Ciebie nie ma grzybów. U mnie jest taki wysyp, że nie nadążam obrabiać. Jeszcze M przywiózł w środę około 50 kg z okolic Piotrkowa.Powiedział, ze dla Ciebie naszykuje trochę suszonych.Przywiozę do Kutna.


Kasiu dzięki za grzyby ale nie mam sumienia zabierac Wam cięzkiej pracy jaka jest przy grzybach. Twój M zasługuje na masę buziaków za ta propozycje ale to zbyt duży dar, nie moge przyjąc. U mnie pojedyncze grzyby sie zdarzaja ale to nie wysyp nawet nie ma sensu za kilkoma grzybami lasu przemierzac. zanosi sie na deszcz , moze po nim bedą .Jak słyszę o takich ilościach to zazdroszcze widoku i zapachu , jak ja to lubie . i zbierac też lubie , super sprawa. Ogromnie sie ciesze ze bedziesz w Kutnie , super wiadomośc. Do zobaczenia w takim razie. Buziaki dla Was.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:07, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Napia napisał(a)
Bożenko, Twoje zdjęcie sympatyczne
Zastanawiasz się nad kwiatami na pas przed rh - mam pierwszy rok róże okrywowe Aspirin kwitną pięknie przez cały czas, nie ogałacają się z liści jak wielkokwiatowe i nie ma przy nich wiele pracy jestem z nich bardzo zadowolona jednoroczne zresztą też lubię i sporo ich mam w ogrodzie
Pozdrawiam serdecznie


Agnieszko róże (okrywowe) kuszą mnie najbardziej ale muszę to jeszcze przemyślec bo u mnie sa dla nich złe warunki niestety.Buziaki za porady.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:09, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Aneczka napisał(a)


No co ty Bogdziu, nie pierwszy raz czytam podobną twoją wypowiedź, tylko że nie rozumiem ich, bo wstydzić to się można na przykład złych uczynków


Moich zdjec jest dosyc na forum , teraz zaczynam sie ukrywac, niech sie inni pokazują , czas odpocząc od moich widoków. Pozdrówka sle.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:11, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariusz napisał(a)
Wedle życzenia Bogdziu, choć ono było takie oryginalne, swojskie i ciepłe.
U mnie co dzień to lepiej, powoli szykuje się do rehabilitacji, ale to po dereniowym festiwalu - tej imprezki nie odpuszczę.
Poczynania na nowo powstającej rabatce z ciekawością będę śledził.



Mówisz ze dereniowy festiwal ważniejszy oj my jestesmy faktycznie inni. Dobrze jednak ze jest coraz lepiej. Dzieki za zdjecie , buziaki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:14, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)


A może wrzosy ? + jakieś trawki


Wrzosów kiedys miałam bardzo dużo , większosc jednak mi wymarzała niemal co roku , chyba juz ich nie posadze choc troche sie uchowało w róznych miejscach i teraz do niczego nie pasuja ale przynajmniej chwastów mniej dzieki nim.Dzieki za rade , one by tam bardzo pasowały , pewnie najbardziej ze wszystkiego ale boje sie corocznego wymarzania.Pozdrówka śle.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:18, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Marzena2007 napisał(a)
Piękna nowa rabata powstanie, cieszę się że udało się miejsce wygospodarować.

Bożenko róże okrywowe u mnie na choroby grzybowe nie chorują, inne gatunki tak.
Ps podlewasz rh szlaufem wieczorem, pewnie po lisciach róży też się zdarzy? To z pewnością przyczyna. U mnie chorują tylko te, które rosną przy zraszaczach trawnika i są systematycznie zraszane...


Marzenko nigdy nie podlewamy róz szlaufem, one nie potrzebuja tyle wody co rh wiec prawie wogóle ich nie podlewamy , jedynie w największe upały deszczówkaz beczki.Co dziwne najlepiej rosna u mnie takie róze które były posadzone w sasiedztwie drzew. te drzewa sie rozrosły i róze znalazły sie pod ich gałęziami. Przebijaja sie i rosna i kwitna , mało chorują a te którym sie dogadza to szkoda mówic.Pozdrówka śle.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:22, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mam około 3m kwadratowych a nawybrzydzałam sie za wszystkie czasy. Jak sie ma mało ziemi to trzeba dobrze przemyslec bo ziemia na wage złota. Nie gniewajcie sie na moje grymasy , pierwszy raz w zyciu to robie i nawet mi sie spodobało. Dzieki za wszystkie rady i za to ze chce sie wam zając moim marnym kawałeczkiem ziemi. Buziaki dla wszystkich doradzajacych.
A dla Karoli kupiłam dzis miskant Cabaret . Karola to jego portrety.







____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasik 18:19, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Bogdzia napisał(a)


A ja myślałam ze wyjechaliście do Kindzi bo chyba u niej czytałam . Jak psy hurtem choruja to czy ktoś nie ma w tym swojego udziału? Jakis sasiad??Najbardziej by mi tam róze pasowały ale sie ich boję więc ciągle myslę . Nie spieszę sie bo ziemi mało więc muszę dobrze przemyślec. Chciejstw mam przynajmniej na hektarPozdrawiam serdecznie Ciebie i Grzesia.Pieski podap za uszami i niech już zdrowe będą.


Grzesio dziękuje bardzo- z naciskiem na bardzo ja oczywiście też, a udziału w chorobach naszych piesków nie miał nikt z obcych.

Zara- owczarek- dostała porażenia nerwu podjęzykowego- przyczyna niewiadoma, a Figo- Posokowiec- powikłania po zabiegu ( stan prawie krytyczny- ledwo się wylizał). Zabieg zafundowaliśmy mu sami.

Już jest dobrze, humor wraca i podrapać za uszkiem można. D

buziaki

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies