Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

zbigniew_gazda 07:29, 30 sie 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Bożenko nie było mnie tu ruski miesiąc. Dobrze drozda wstawiłaś bo nie kojarzyłem.
A co do rabatki to masz już tyle propozycji. Ja bym dał ze 3 hortensje "Bobo" które są niziutkie i późno zakwitają. Wiem wiem że nie lubisz białego ale one już teraz zaczynają się pięknie wybarwiać na czerwono i takie są do późnej jesieni. Pomiędzy nimi ze 2 zebrinusy, a z przodu rządek czerwonych begonii "babeczek". Pozdrawiamy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Kasik 07:41, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Witaj Bożenko. I ja tu ostatnio nie zaglądałam, ale tak naprawdę, to do nikogo nie zaglądałam. Mieliśmy szpital zwierzęcy w domu, co tam mieliśmy, dalej mamy. Choć było bardzo źle, to już wychodzimy z tego.
Głowy w takim czasie nie ma się do innych spraw.

Widzę, że planujesz coś ładnego?, bo to że piękne będzie, to nie mam wątpliwości. Pomysł różany fajny. Te okrywowe u mnie też nie chorują, pomimo, ze obok wielkokwiatowe już maja plamistość. Dziś się za nie musze wziąć, może jeszcze pociesza oczka.

Buziaki
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
paniprzyroda 07:59, 30 sie 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdziu, poczytałam w przerwach pomiędzy mieszaniem w powidłach Myślisz o różach, to i dobrze, okrywowe można z gołym korzeniem taniej kupić Mówisz, że róże chorują, a ja mam wrażenie, że wszystkie rośliny powoli dopada grzyb, bo kto to widział, ciepło, nagle deszcz i znów ciepło. Tak było wczoraj. I żeby popadało tak, coby podlwewanie odpadło, ale gdzież tam, pomoczyło tylko. Moje limki ucierpiały najbardziej, liście żółkną i opadają, kwiatostany brązowe. Pozdrawiam ciepło
____________________
Dwa ogrody
Luki 08:59, 30 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Bożenko mamy bardzo podobne warunki glebowe. Nie miałem u siebie nigdy problemów z chorobami grzybowymi, ale to co sie w tym roku dzieję to jakiś koszmar nawet lilie chorują, chociaż o rożach sę nie wypowiem bo ich nie mam.
Widze, że jednak krawęzniki wędrują i to w strone trawnika jak sobie pomyśle, jak ja mam posadzone gęsto azalie i różaneczniki to aż wstyd pokazywać, ale też muszę je koniecznie rozsadzić.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Poziomka 11:23, 30 sie 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
I ja się dołączam do chóru doradzających - moja propozycja to kolorowa "łączka " z długo kwitnących odmian bodziszka.
Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Urszulla 11:48, 30 sie 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Najlepiej będzie kombinować jak azalie przesadzicie i będzie widać ile miejsca zostało do zagospodarowania.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Bogdzia 16:43, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Urszulla napisał(a)
Najlepiej będzie kombinować jak azalie przesadzicie i będzie widać ile miejsca zostało do zagospodarowania.


Ula azalie tam dosadzamy , na części tej grzadki już były i jeszcze dosadziliśmy i tylko dlatego ze musieliśmy je przesadzic z innych miejsc mogłam zrobic tą grzadkę. Mieliśmy do dosadzenia cztery a weszły tylko dwie. W srodku bedzie ukośna ścieżka dzieląca tą rabate na dwie częsci i ta druga częsc moze byc tylko do wykorzystania, jakieś 3-4m kwadratowe,całkiem mini jak u Gierczusi.Muszę tam konieczne zmieścic dwie odmiany białych goździków bo są ślicze a nie wyeksponowane. Nadal myślę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:44, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Poziomka napisał(a)
I ja się dołączam do chóru doradzających - moja propozycja to kolorowa "łączka " z długo kwitnących odmian bodziszka.
Pozdrawiam Jasia


A które bodziszki kwitną długo? , bo u mnie jeśli dłuzej to tylko pojedynczymi kwiatkami , troche to mało.Moze nie mam i nie znam takich dłużej kwitnących?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:50, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Luki napisał(a)
Bożenko mamy bardzo podobne warunki glebowe. Nie miałem u siebie nigdy problemów z chorobami grzybowymi, ale to co sie w tym roku dzieję to jakiś koszmar nawet lilie chorują, chociaż o rożach sę nie wypowiem bo ich nie mam.
Widze, że jednak krawęzniki wędrują i to w strone trawnika jak sobie pomyśle, jak ja mam posadzone gęsto azalie i różaneczniki to aż wstyd pokazywać, ale też muszę je koniecznie rozsadzić.


Łukasz u mnie róże choruja kazdego roku.Kupiłam w tamtym roku taka o której Kasia -Luiza mówiła ze nie choruje a u mnie choruje. U mnie jest duża wilgoc , mnóstwo mchu rośnie bo codziennie nad ranem z lasu wychodzi mgla. Trawa do południa jest mokra jak po dużym podlaniu i to pewnie powoduje te choroby róż.
Widiałam Twoje rh ale nic na to nie mówie bo wiadomo ze bedziesz musiał przesadzac a dokad sie mieszczą to niech rosna. Przesadzanie jest dla nich korzystne bo dostają nową ziemie z nowymi wartościami odżywczymi a jeśli sie je przesadzi w dobrym terminie to wcale tego nie odczuwają, wiec jak bedzie za ciasno to przesadzisz i po kłopocie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:52, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
Bogdziu, poczytałam w przerwach pomiędzy mieszaniem w powidłach Myślisz o różach, to i dobrze, okrywowe można z gołym korzeniem taniej kupić Mówisz, że róże chorują, a ja mam wrażenie, że wszystkie rośliny powoli dopada grzyb, bo kto to widział, ciepło, nagle deszcz i znów ciepło. Tak było wczoraj. I żeby popadało tak, coby podlwewanie odpadło, ale gdzież tam, pomoczyło tylko. Moje limki ucierpiały najbardziej, liście żółkną i opadają, kwiatostany brązowe. Pozdrawiam ciepło


Mariolko u mnie głownie woda z mgły decyduje o chorobach i bardzo ostre zimy.
Napisz na jaki dzień się umawiamy sobote czy niedziele???Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies