Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 21:23, 03 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Milka napisał(a)


A są na słońcu?
czy na tych nowych rabatach koniecznie róże chcesz? może hortensje Vanilki?


W czasie kwitnienia rh hortensje już mają liście i by mi zasłoniły Alfreda a tego nie chce , muszą tam byc bardzo niskie rośliny lub takie jak róze okrywowe które sie przytnie i bedą bardzo niskie. Spróbuje z różami chyba.Jak bedą chorowac to wywalę i wtedy coś innego posadze. Myślę o Larissie ale poczekam czy nie kupie w Kutnie , jeśli nie to zamówię w internecie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:26, 03 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
hanka_andrus napisał(a)
Moja rozplenica dopiero 2 kłoski pokazała, jednak muszę ja wiosną przesunąć
Na słoneczną bardziej stronę.


Moje albo są późne albo tylko u mnie tak późno kwitną co by mnie nie zdziwiło bo u mnie wszystko jest późno, ale juz dzis widze pierwsze kłosy .Słonko mają od południa do samego wieczora.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:28, 03 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
danuta_szwajcer napisał(a)
Rozplenice bardzo lubia sucho i słonce bo u mnie im w takim miejscu bardzo dobrze. Mysle podonie jak Irenka, ze hortensje bukietowe na nowej rabacie by dobrze się miały bo i kwasna ziemie tez lubia i sa bezproblemowe. Róże piekne ale wymagające bardzo. Posadzisz zresztą to co najbardziej Ci pasuje Pozdrawiam


Hortensje sa za wysokie nawet Bobo też za wysoka bo metrowe pedy z liścmi zasłonia sporo rh.Spróbuje trawy i róze .Tam najbardziej pasują wrzosy ale mnie kwiaty i kolor wczesniej potrzebne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:31, 03 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
EPODLAS napisał(a)
Ja na temat barwinka i konwalii Mam barwinka zwykłego pod klonem, warunki ekstremalnie trudne, rozrósł się w ładny dywanik, ale tak bardzo ekspansywny nie jest. Nie kwitnie, pewnie z powodu cienia. Konwalie też są pod klonem, kwitną, ale nie za bardzo, za to są bardziej ekspansywne od barwinka i trudniejsze do usunięcia. Rozplenicami nie mam problemów, mają pełno kłosów.


Tak Bozenko masz racje jesli rośnie w cieniu dużo gorzej kwitnie , konwalie też , jednak do kwitnienia słońce jest potrzebne. Mój ogród ma juz 14 lat wię i rośliny rozrosły się bardzo a barwinek był jedna z pierwszych , dostałam od znajomej , gorszego prezentu nigdy nie dostałam.Rozplenice u mnie kwitną co rok ale bardzo późno.Pozdrawiam Bożenko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 06:27, 04 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dziewczyny dobrze doradzają hortensje bukietowe, trawki, można dodać zawilce a jak się uprzesz to na brzeg rabaty okrywowe róźe.ale roże posadziłabym w bardziej orzewiewnym miejscu u Ciebie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madziarzeszow 06:46, 04 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Widzę ,że zmiany małe , więc kibicuję i pozdrawiam
Nie zasłaniaj niczym tych pięknych gigantycznych różaneczników , to króle i królowe w Twoim ogrodzie
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
alinak 07:04, 04 wrz 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ja nic nie radzę bo wiem że Bożena i tak posadzi róże .wiem i rozumiem......ją też jestem uparta.
Ale jeszcze ci zasieje w głowie z wilczomleczem migdalolistnym.bo ja jego lubie na niższe pietra .róża turnieje prz rh .....chociaż......?kto wie
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Bogdzia 07:29, 04 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Marzena2007 napisał(a)
Dziewczyny dobrze doradzają hortensje bukietowe, trawki, można dodać zawilce a jak się uprzesz to na brzeg rabaty okrywowe róźe.ale roże posadziłabym w bardziej orzewiewnym miejscu u Ciebie.


Marzenko hortensje odpadaja , mowy nie ma , przeciez to wielkie krzaki a mnie potrzebne niziutkie rośliny. Nie zasłonię sobie najokazalszego rh.Miejsca na róze nie znajde nawet z lupą to jest ostatnie. Wolałabym co innego niz róże ale tylko one długo kwitna jesli liczyc powtarzajace się kwitnienie a tam własnie kolor mi potrzebny. Z wielkim strachem decyduję sie na róże i prawie jestem pewna ze bedzie źle ( przez ich choroby) ale spróbuje.Miłego dnia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 07:32, 04 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Madziarzeszow napisał(a)
Widzę ,że zmiany małe , więc kibicuję i pozdrawiam
Nie zasłaniaj niczym tych pięknych gigantycznych różaneczników , to króle i królowe w Twoim ogrodzie


Madziu Ty mnie rozumiesz, nie chce ich zasłonic ale chce tam odrobine koloru na pozostała częśc roku wprowadzic.Małe kwitnące rośliny mi potrzebne. Róze z rh nie bedą dobra para ale rh gdy kwitna róże są tylko tłem wiec nie bedę sie przejmowac.Jak się nie sprawdza z hukiem wylecą.Pozdrówka śle.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 07:35, 04 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
alinak napisał(a)
Ja nic nie radzę bo wiem że Bożena i tak posadzi róże .wiem i rozumiem......ją też jestem uparta.
Ale jeszcze ci zasieje w głowie z wilczomleczem migdalolistnym.bo ja jego lubie na niższe pietra .róża turnieje prz rh .....chociaż......?kto wie


Alinko wilczomlecz migdałolistny jest cudny ale skad go wziąc?Może masz na zbyciu???Piękny wilczomlecz czekoladowy dostałam od Gabrieli ale musi sie rozrosnąc by tworzył ładna plame.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies