Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Juzia 22:40, 10 mar 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38876
Dobranoc
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
annawu 22:52, 10 mar 2015


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
Bogdzia napisał(a)


Aniu ja co rok kupuje i chce wszystkie miec ale u mnie wymarzaja , tak myślałam do tego roku a w tym zima była lekka i też sa braki to juz nie wiem o co chodzi. trzeba sledztwo porzadne zrobic ale czasu brak.


Przed tą mroźną zimą '12r. miałam dużo różniastych ale w tamtą zimę prawie wszystkie mi wymarzły, zostały takie niedobitki, strasznie się zawzięłam i postanowiłam, że nowych nie będę dosadzać, dzisiaj jak robiłam przegląd ogrodu to aż nie mogłam uwierzyć, że tyle krokusików zakwitło, wygląda to tak jak by ktoś ich zasiał.
____________________
Ania - W gródku Ani
Napia 22:55, 10 mar 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Bogdziu, pozdrawiam tylko serdecznie Ostatnio brak czasu na wszystko, więc u mnie niewiele się dzieje A U Ciebie piękna krokusowa wiosna
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Madzenka 23:52, 10 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Powitałaś wiosnę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
rozark 09:15, 11 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Ale ruch u Ciebie . U mnie zakwitły pierwsze krokusy . W ogrodzie niewile zrobiłam, liczyłam na ładną pogodę w weekend a tu ma byc zimno . W następne wyjeżdzam i mamy kwiecień. Musze jakiś urlop wziąć tylko niech ta pogoda się poprawi bo pada i + 5st .
____________________
pozdrowionka
makkasia 10:09, 11 mar 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Bodziu przesadzam moje Rododendrony, myślę że nie ma na co czekać co?
Kupiłam wielkie paczki obornika bydlęcego, który i wygląda i "pachnie: jak obornik...mam nadzieję, że będzie im lepiej na nowym miejscu, będą rosły w miejscu po borówkach bo dla nich było tam za mało światła a dla Różaneczników będzie w sam raz
Wiosna kwitnie u Ciebie
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
babka 16:35, 11 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Witaj Bogdziu, dobrzy ludkowie polecili mi żebym Ciebie jako ekspertki poradziła się w sprawie mojego Rh. Strasznie choruje i nie wiem co mu jest, tzn są przypuszczenia ale może mnie utwierdzisz i podpowiesz jak sobie poradzić z jego chorobą ?
Twoje różaneczniki są zachwycające, od dawna cicho podglądałam już nie raz, Twój ogród i tęsknie do nich wzdychałam
Może znajdziesz chwilkę i cokolwiek szepniesz ?
Pozdrawiam
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
mira 16:49, 11 mar 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pozdrawiam eksperta i o nic nie pytam

ta była wiadomość automatyczna proszę nie odpowiadać
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
nina 16:52, 11 mar 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Bogdzia napisał(a)


Przez moment nie mogłam wykapowac co to jest busz, ale już mi sie przypomniało że czytalam bo osobiście nie znam . To chyba nawóz dla ogólu roślin wiec by go stosowac do rh trzeba by dodac coś kwasnego np nawozu do iglaków i właśnie żelazo jesli go nie ma.Obawiam sie ze jednak skład może nie byc odpowiedni dla rh ale nie wiem tego teraz , musze poczytac a nie mam czasu. Powiem tak ,nie jest dobrze jeśli za bardzo nawozimy rośliny bo one wtedy sa wybujałe ale wiotkie . Najlepiej jednak zastosowac coś specjalnego dla rh. Ostatnio kupilam jakiś żel ale jeszcze nie uzywałam ale np taki nawóz byłby dobry.



Nie ma w moich ogrodnicznych tego nawozu Objechałam dzisiaj wszystkie.Był tylko jakiś żel z agrecolu,ale nie brałam bo nie wiem co to.
Busz 1 jest polecany do rh na innym forum.Dlatego go kupiłam.
Jutro może dam im tego busza,a w poniedziałek kupię coś do iglaków albo ten z agrecolu-zaraz o nim pocztam i dam im drugą porcję z żelazem.
Może Bogdziu tak być? Czy to za dużo?


Hmm to nie rozwiązanie,bo ten żel z agrecolu jest doglebowy,więc buba Nie wiem co robić?Dać dolistnie busz(azot,potas,fosfor) i doglebowo podrzucić im za 2-3 tygodnie nawóz do rh? Czy musi być to żelazo dolistnie dane?
____________________
GorAna 17:05, 11 mar 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Bogdziu, ale te wszystkie Twoje kwiatuszki uśmiechają sie do słoneczka....a u mnie dzisiaj zimnica....brrr.
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies