Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 19:42, 11 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kindzia napisał(a)
Bogdziu moja Haaga ma jeszcze skulone listki w przeciwieństwie do CW. Młoda jest, zeszłoroczna, przez Ciebie doradzana...normalne to?


Kasiu nie powinna taka byc, moze trzeba ja podlac. A może widzialas ja jak było jeszcze zimno i wtedy miałaby prawo tak wyglądac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
babka 19:44, 11 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Bogdzia napisał(a)


Byłam.

Dziękuję za wizytę i rady Pozdrawiam
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Bogdzia 19:45, 11 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jankosia napisał(a)
A ja do takiego pierwszego dolistnego nawożenia stosuję"magiczna siła" do różaneczników. Nie pamiętam jaka to firma, ale jakaś też z tych popularnych i bardzo sobie chwalę. Niby to jest nawóz interwencyjny czyli do zabiedzonych roślin ale ja swoim tak lubię czasem bardziej dogodzić. Mogę z czystym sumieniem do takiego nawożenia polecam. Tylko mi się nie chce opryskiwać tylko z konewki po całości leję. No, ale ja nie mam tyle kwasolubów co Bogdzia


W jednym roku opryskałam Magiczna siła ale nie widziałam dobrych efektów , wole moją mieszanke . U mnie ziemia piaszczysta , może na innej bardziej sie sprawdza. Jest do kwasolubow i powinna byc dobra ale ja wolę swój sposób.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:47, 11 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)
Niesamowity efekt przy takiej ilości krokusow
moich kilkunastu cebulek pewnie nie będzie prawie widać


Niesamowity efekt to ja mam co roku w planach, niestety nie potrafię przewidziec w którym miejscu stare rośliny nie wyrosna żeby dosadzic nowe i co rok rozczarowanie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:48, 11 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
babka napisał(a)

Dziękuję za wizytę i rady Pozdrawiam

Przykro mi że nie miałam dobrych wiadomości.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasiek 19:49, 11 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Bozenko pytalas o moja wiosenke
Tutaj kwitna juz zonkile ale fotek dzisiaj nie zrobilam, jutro bede wczesniej w domku to pstrykneOt i tyle, reszta taka sama jak u Was
____________________
Bawarka
Bogdzia 19:52, 11 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasiek napisał(a)
Bozenko pytalas o moja wiosenke
Tutaj kwitna juz zonkile ale fotek dzisiaj nie zrobilam, jutro bede wczesniej w domku to pstrykneOt i tyle, reszta taka sama jak u Was


Zajrze zobaczyc ale nie spiesz sie zrobisz jak bedziesz miała czas.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
jankosia 19:53, 11 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Bogdzia napisał(a)


W jednym roku opryskałam Magiczna siła ale nie widziałam dobrych efektów , wole moją mieszanke . U mnie ziemia piaszczysta , może na innej bardziej sie sprawdza. Jest do kwasolubow i powinna byc dobra ale ja wolę swój sposób.


I po to są fora właśnie U mnie super działa a też w piasku rosną. Nie wiem czy działa w nim jakiekolwiek zakwaszanie bo u mnie pod sosnami rosną więc naturalną kwaśną ściółkę mają... Chociaż azalie japońskie mam na południowej skarpie i tam nie ma igieł... No nie wiem... Jak z początkiem sezonu je poleję solidnie ze dwa razy to widzę ich wdzięczność I wtedy dostają długodziałające granulki i na tym moja opieka nad nimi się kończy Nie jestem dla nich dobrą mamą
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
nina 19:55, 11 mar 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Bogdzia napisał(a)


Jak raz opryskasz tym buszem to nic sie nie stanie .Poczytalam o nim i z tego wynika ze on jest do wszystkich roślin a jak do wszystkich to niestety nie jest specjalistyczny do kwasnych. Moge Ci zaproponowac bys dodała do niego nawóz dolistny do iglaków i to nieszczesne zelazo. Ja opryskiję taką mieszanka i dobrze sie sprawdza









a miałam dzisiaj w łapkach to żelazo,czemu ja go nie wzięłam.No nic jutro pojadę po to.Dziękuję Bogdziu za wszystkie rady.Kochana jesteś
____________________
Madzenka 20:04, 11 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zimno nadchodzi, brrrr, temepratura jak w lutym , a może jak w normalnym marcu???
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies